sinpaş
yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

Gamze Saraçoğlu ünlü duvar kağıdı markası Rasch için tasarladı…

Gamze Saraçoğlu ünlü duvar kağıdı markası Rasch için tasarladı…
13 Nisan 2012 14:20 Yorum yaz Çıktı al
HannaHome’un temsilciliğini yaptığı duvar kağıdında trendleri belirleyen dünyaca ünlü Rasch markası bir ilke imza atarak Türkiye’nin önde gelen moda tasarımcılarından Gamze Saraçoğlu imzasını taşıyan yeni koleksiyonu ile duvar kağıdını yeniden yorumladı.

Türkiye dekorasyon sektörüne 2009 yılında HannaHome ile hızlı bir giriş yapan dünyaca tanınmış duvar kağıdı markası Rasch’ın, Türkiye’nin önde gelen moda tasarımcılarından Gamze Saraçoğlu ile hazırladığı yeni koleksiyonu 13 Nisan 2012 tarihinde Ritz Carlton Oteli’nde düzenlenen bir toplantıyla tanıtıldı.

Toplantıda konuşan HannaHome Yönetici Ortağı Oğuzhan Özden ‘HannaHome olarak alanlarında lider dünyaca ünlü markalar ile dekorasyon sektöründe fark yaratmak üzere yola çıktık. Bu kapsamda duvar kağıdı sektöründe dünyada trendleri belirleyen Rasch markası ile Türkiye’nin önde gelen tasarımcılarından Gamze Saraçoğlu’nu bir araya getirdiğimiz ve böyle özel bir koleksiyonun yaratılmasına öncülük ettiğimiz için çok mutluyuz’ şeklinde konuştu.

Duvar kağıdı sektöründe dünya çapında gerçekleştirdiği tasarım projelerine bir yenisini daha ekleyen Rasch’ın bu koleksiyonu, Türkiye’den bir moda tasarımcısı imzasını taşıması ve tamamen Türkiye’ye özel olarak hazırlanması açısından bir ilk olma niteliği taşıyor.

İlk kez Türkiye’den bir tasarımcı ile çalıştıklarını belirten Rasch Ortadoğu ve Avrupa Bölgesi’nden sorumlu başkan yardımcısı Orlando Roque ise ‘Kalite, yenilik ve yaratıcılığa önem veren bir firma olarak şu ana kadar Avrupa’da mimarlık ve moda dünyasının önemli isimleri ile özel çalışmalar gerçekleştirdik. Gamze Saraçoğlu ile hayata geçirdiğimiz bu yeni koleksiyon en özel çalışmalarımız arasında yerini aldı bile. Gamze’nin tasarım yaklaşımı, iş disiplini ve ortaya çıkardığı desenler bizi adeta büyüledi’ şeklinde konuştu.

Yeni işbirliği ile tasarım yolculuğunu kumaşlardan, yaşam alanlarına taşıyan başarılı moda tasarımcısı Gamze Saraçoğlu ise ‘Bir moda tasarımcısı olarak şimdiye kadar tasarımlarımla siluetlere dokunabilirken, bu özel koleksiyonla birlikte insanların yaşam alanlarında hayatlarına dokunabilecek olmak benim için farklı bir heyecan.... Rasch gibi alanında öncü bir marka ile böyle bir projeye imza attığım için çok mutluyum’ şeklinde konuştu.

Koleksiyon 8 tema altında toplanıyor...

Koleksiyon içerisinde; naif ve romantik düş bahçesi, hareketli ve minimal ritm, kanaviçe desenleri ile nostaljik kanvas, çiçeksi giz, geçmişin izlerini günümüze taşıyan twist, şal motifleri ile ritüel, Swarovski taşlı seçenekleri ile geometrik retouch, detayın gücünü bütünün zarafeti ile birleştiren mozaik olmak üzere 8 farklı tema, ünlü tasarımcının farklı duygularını yaşam alanlarına yansıtıyor. İncelikle işlenmiş desenlerin, yumuşak renk kullanımları ile harmanlandığı koleksiyon, Gamze Saraçoğlu’nun estetik anlayışı ile günümüzün romantizmini kucaklıyor.

Gamze Saraçoğlu imzasını taşıyacak bu özel koleksiyon Mayıs ayı içerisinde satışa sunulacak. Koleksiyonda bulunan duvar kağıtlarının 1 rulosu için (5 metrekare) KDV dahil tavsiye edilen satış fiyatı 120 Euro, Swarovski taşlı modeller için ise 1 rulosu (1,5 metrekare) KDV dahil 240 Euro olarak belirlendi. Daha detaylı bilgi için; www.hannahome.com.tr ve info@hannahome.com.tr

Rasch Hakkında

Bugün duvar kağıdında trendleri belirleyen marka olan Rasch, stratejisini “yenilikçi tasarımlarla yüksek kalitede ürünler geliştirmek ve sunmak“ olarak ortaya koymaktadır. Yolculuğuna tüm dünyada mimarlık ve sanat için lider akademi olarak kabul gören Bauhaus ile başlayan Rasch, bu yolculuğuna sürrealist ressam Salvador Dali ile devam etmiş ve birbirinden özgün duvar kağıdı tasarımları ile Avrupa’da tanınmıştır. Günümüzde Rasch’ın özel kreasyonları arasında yer alan Barbara Becker imzasını taşıyan duvar kağıdı tasarımları, dünyaca ünlü tasarımcı ve mimarın beğenisine sunulmuş ve Deutsche Designerclub’dan Art Directors Club Deutschland’e kadar birçok mimarlık ve tasarım kurumunun ödüllerine layık görülmüştür. Bunların arasında yer alan ödüllü “Zeitwande” koleksiyonu aynı zamanda New York, San Francisco ve Münih’in önde gelen tasarım müzelerinde de kullanılmıştır. RAL ve CE sertifikası ile insan sağlığına zararlı hiçbir madde kullanılmadan Alman üretim teknolojisi ile üretilen Rasch duvar kağıtları, ekolojik ve anti-alerjik olmasının yanı sıra kolay uygulanabilmesi, yanmaya ve güneş ışığına dayanıklı olması, kolay temizlenebilmesi gibi birçok özelliği ile müşterilerine avantaj sunmaktadır. Antreden salona, yemek odasından mutfak ve banyoya, yatak odasından bebek ve çocuk odalarına kadar bir evin her alanı için öneriler sunan Rasch, işyeri, otel, hastane, okul, toplu konut, cafe-bar gibi farklı taahhüt projelerinde de tercih edilmektedir.

HannaHome Hakkında
Modern bir marka yönetimi firması olan Hanna Brand Management çatısı altında, kurulduğu 2009 yılından bu yana “Dekorasyonda ilk adres” sloganı ile yola çıkan HannaHome, “ev ve yaşam konseptine” yepyeni bir soluk getirmek amacı ile dekorasyon anlayışında fark yaratan seçkin markaları tüketicilerle buluşturmaktadır. 2010 yılında dünyada duvar kağıdında trendleri belirleyen marka olan Rasch’ın Türkiye’deki tek temsilcisi olarak sektöre hızlı bir giriş yapan HannaHome, bugün temsilciliğini üstlendiği Rasch, Rasch Textil, Meister, Norwall, Sellers&Josephson, Design ID, Schulte Räume ve Condor Carpets markaları ile yaşam alanlarına her boyutta yenilik ve estetik katmaktadır.
 

Sizde bir yorum yazın

EN ÇOK OKUNAN DEKORASYON HABERLERİ

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN