sinpaş
yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

Siz Ofisinizde Çalışırken Ofisiniz A-Z'ye Yenilensin!

Siz Ofisinizde Çalışırken Ofisiniz A-Z'ye Yenilensin!
13 Eylül 2017 13:26 Yorum yaz Çıktı al
Günümüz iş dünyasının sorunlarından bir tanesi de iş dönemi içerisinde ofislerde günlerce süren ve yüksek maliyetlerle gerçekleşen dekorasyon işleri. Bu sebeple patronlar ve yöneticiler ofis içerisinde yenileme çalışmalarından uzak duruyor.

Modern iş yaşamının gerektirdiği ölçüde pratik, ekonomik ve yaratıcı çözümler sunan mimarinin yeni trendi “Touching” ile evlerden sonra ofislerde de en kısa sürede en az maliyetle en pratik dekorasyon çözümleri uygulanarak, çalışanları içindeyken dekore ediliyor.

 

 Dünyayı kasıp kavuran Touching yöntemini Türkiye’de ilk defa uygulamaya başlayan Yüksek Mimar Emel Balcı bu sayede ofisleri çok daha düşük maliyetler ile kısa sürede yenileyerek yeni bir çalışma atmosferi yaratıyor. Yapılan araştırmalar ofislerin değişen renkleri ile tasarımının yarattığı fonksiyonlardan dolayı çalışanların ofislerine bağlılığını etkilediğini gösteriyor. Aynı zamanda ışık ve iklimlendirme yöntemlerinin doğru kullanılması da çalışan sağlığını bire bir etkiliyor. Değişen dekorasyon anlayışının getirdiği yenilikler sadece evlerimiz için değil ofislerimiz içinde önemli olmaya başladı. Akıllı sistemler ile yaratıcı çözümlerin entegre edildiği mimari dekorasyon yöntemi “Office Touching” ile küçük dokunuşlarla ofislerimiz yepyeni bir görünüm ve pratik kullanım kazanabiliyor. Office Touching yönteminde iç mimari hizmet bir veya iki günde teslim ederken, normal bir mimari hizmette teslim etme süresi iki veya üç haftayı bulabiliyor.  İki işlem arasındaki ekonomik karşılaştırma yapılığında %60’luk bir fark ortaya çıkıyor.

Siz Ofisinizde Çalışırken Ofisiniz A-Z'ye Yenilensin, Ofis Çalışanlarının Motivasyonu, Office Touching,

Ofis Çalışanlarının Motivasyonu Office Touching’’ ile artacak

Office Touching metodunun öncüsü ve ML Mimarlık Dekorasyon’un kurucusu Yüksek Mimar Emel Balcı; “Günümüz çalışanları artık çalışma ortamlarının fonksiyonellik ve konforunu dikkate alıyor. Ofis çalışanlarının psikolojisine mimari ve iç mimarı planın önemli bir etkisi bulunuyor. Çünkü kasvetli ve kalabalık bir ortamı olan, ışık planı düzgün yapılmamış ve çalışanların grup çalışmasını engelleyen mimari ve iç mimari planları çalışanların psikolojisi üzerinde olumsuz bir etkiye sahip.  Çalışanların motivasyonunu bozacak tipte bir planlama varsa çalışanların verimlerinin düştüğünü görüyoruz. Örneğin; Kullanılan kumaş türüne bağlı olarak perde ve halının da sıcaklık değerini tutma ve ses emici nitelikleri var. Ofislerde yüksek sesin olması ofis çalışanlarının direkt olarak etkiliyor.” diye ifade ediyor.

 

 Emel Balcı ışıklandırma ve iklimlendirme konusunda da önemli uyarılar yapıyor “Ofislerde çalışanları etkileyen bir ayrıntı da ışıkların türü ve konumudur. Kullandığınız ışık tipinin çalışanın sağlığını etkileyebilmesi söz konusu olabiliyor. Işıklar çeşitli türevde gaz yaydığı için sağlığa zararı olduğunu düşünüyorum. Ayrıca kullanılan ışık tipinin doğru seçilmiş olması ofisinizin ambiyansını etkilediği gibi, çalışma esnasında iş veriminin artmasına da yardımcı oluyor. Bazı iklimlendirme yöntemleri yapay bir hava yayıyor. İnsan bünyesi doğal hava alması gerekirken, yapay havalandırma ile çeşitli enfeksiyonlar hava yoluyla vücudumuza girebiliyor” diyor.

Sizde bir yorum yazın

EN ÇOK OKUNAN DEKORASYON HABERLERİ

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN