yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

‘’Evi Yeniden Kurmak’’ Sergisi Galeri KHAS’da Açıldı

‘’Evi Yeniden Kurmak’’ Sergisi Galeri KHAS’da Açıldı
15 Ekim 2016 10:31 Yorum yaz Çıktı al
Sanatçı Eda Soylu’nun kendi evinden “söktüğü” ve yıkımlardan topladığı nesnelerle hazırladığı “Evi Yeniden Kurmak” sergisi Kadir Has Üniversitesi bünyesindeki Galeri KHAS’ta ziyarete açıldı.

Küratörlüğünü Kadir Has Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Bülent Kahraman’ın yaptığı Eda Soylu’nun ‘Evi Yeniden Kurmak’ isimli sergisi Kadir Has Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren Galeri KHAS’da açıldı.

 

13 Ocak’a kadar açık

Eda Soylu’nun mekan düşüncesinin ve özel olarak da ev kavramının sökümüne ve yeniden kurulmasına dayanan çalışması galeri mekanında kurulmuş bir yerleştirme. Gerek farklı evlerin yıkımlarından toplanmış yapı malzemelerini gerekse sanatçının kendi evinden ‘söktüğü’ ve galeri mekanına taşıdığı mimarlık elemanlarından oluşturduğu yerleştirmesi ev, hane, mekan kavramlarının yapısökümünü ve yeniden inşasını içeriyor. Soylu, galeri mekanına ise betonla bütünleştirdiği gerçek kurutulmuş çiçekleri uygulayarak ve bunları çiğneyerek yok etmesini isteyerek izleyiciyi karmaşık ve kendisiyle çelişen bir eyleme sürüklüyor.

Sergi 13 Ocak 2017 tarihine kadar açık kalacak.

Sizde bir yorum yazın

EN ÇOK OKUNAN DIĞER HABERLER HABERLERİ

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
yapikredi kredi kartı borç sorgulama hgs yükleme ttnet fatura ödeme