yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

Gülben Ergen Çocuklar Gülsün Diye Derneği 14. Anaokulunu Kars'ta Açtı.

Gülben Ergen Çocuklar Gülsün Diye Derneği 14. Anaokulunu Kars'ta Açtı.
22 Nisan 2013 14:09 Yorum yaz Çıktı al
Milli Eğitim Bakanlığı ile gerçekleşen protokolle başlatılan ''Çocuklar Gülsün Diye Derneği'nin 14. anaokulu Kars’ta Digor ilçesinin Bacalı Köyü'nde 22 Nisan 2013 Pazartesi günü düzenlenen törenle açıldı.

Gülben Ergen’in kurucusu ve başkanı olduğu "Çocuklar Gülsün Diye Derneği" ihtiyacı olan illere anaokulu kazandırmaya devam ediyor. Daha önce Trabzon, İstanbul, Mardin, Tokat, Erzurum, Sinop, Hatay, Aydın, Zonguldak, Van, Sivas, Manisa ve Çanakkale'de anaokulları açan Çocuklar Gülsün Diye Derneği 14. anaokulunu Kars'ın Digor İlçesi’ndeki Bacalı Köyü'nde açtı. İnşaat yapımını çocukları adına İşadamı Sezgin Baran Korkmaz’ın üstlendiği, “Çocuklar Gülsün Diye Deniz - Mira Korkmaz Anaokulu", 22 Nisan 2013 Pazartesi günü yapılan açılış töreniyle eğitim hayatına başladı.

Yeni eğitim öğretim dönemine yetişmesi için çok kısa bir sürede tamamlanan anaokulunun açılışı; Kars Valisi Eyüp Tepe, Dernek Başkanı Gülben Ergen ’in beraberinde İşadamı Sezgin Baran Korkmaz ve Devlet Protokolünün de katılımıyla gerçekleştirildi.  

Dernek Başkanı Gülben Ergen yaptığı açılış konuşmasında “’Çocuklar Gülsün Diye’ koyulan her tuğla, açılan her anaokulumuz bizim… Okul öncesi eğitimin tüm köylerimizde daha da fazla olması, bir çocuğun geleceğinin temelini oluşturuyor. Bu gibi bilgiler ve araştırma verileri oldukça fazla. Bize de önemsemek ve çalışmak düşüyor. Umuyorum ki miniklerimiz bu okul sayesinde daha da iyi yetişecekler ” dedi.

Açılış töreninin ardından Milli Eğitim Bakanlığı’na bağışlanan okul, 100 öğrenciye okul öncesi eğitim olanağı sunacak kapasiteye sahip. Okulun tüm iç donanımı ve oyun parkı Çocuklar Gülsün Diye Derneği tarafından karşılandı. İç donanım malzemelerinin okula ulaştırılmasında Yurtiçi Kargo taşıma sponsoru olarak destek verirken, Faber Castell de okulun kırtasiye ihtiyaçlarını karşıladı.

Çocuklar Gülsün Diye Derneği, Milli Eğitim Bakanlığı ile imzaladığı protokol çerçevesinde ihtiyacı olan illerde anaokulu yapmak üzere çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Dernek, sponsorları ve bağışçılarının desteğiyle gelecek eğitim-öğretim döneminde hizmete girmek üzere yeni okullar açmaya hazırlanıyor.

Sizde bir yorum yazın

EN ÇOK OKUNAN DIĞER HABERLER HABERLERİ

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
yapikredi kredi kartı borç sorgulama hgs yükleme ttnet fatura ödeme