yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

İTALYA’DA DEPREM: 13 ÖLÜ!

İTALYA’DA DEPREM: 13 ÖLÜ!
24 Ağustos 2016 10:24 Yorum yaz Çıktı al
İtalya’nın Perugia kentinin güneydoğusunda meydana gelen 6,2 şiddetindeki depremde şimdiye kadarki ölü sayısı 13 olarak açıklandı. Enkaz altında hala insanların olduğu bildiriliyor.

Merkez üssünün İtalya’nın merkez bölgesinde bulunan Perugia kentinin 76 kilometre güneydoğusunda, turistik bir şehir olan Norcia’nın yakınlarında bulunduğu belirtilen 6,2 şiddetindeki deprem bu gece sabaha karşı meydana geldi.

 

20 saniye sallandı

Sözcü gazetesinin Reuters’a dayandırarak verdiği habere göre Amatrice Belediye Başkanı Sergio Perozzi, kasabadaki hasarın çok büyük olduğunu söyledi. Perozzi devlet radyosu RAI’ye yaptığı açıklamada “Yolların tümü kapandı. Kasabanın yarısı yıkıldı. Enkaz altında kalanlar var. Toprak kayması nedeniyle bir köprü de yıkılma ihtimaliyle karşı karşıya” dedi. La Repubblica gazetesi depremin Roma’da hissedildiğini ve binaların 20 saniye sallandığını yazdı. ABD Jeolojik Araştırmalar Merkezi, geçmiş depremlerin bilgilerine dayanarak hasarın “çok büyük” olabileceğini belirtti.

2009’da İtalya’nın yine orta bölgesinde bulunan Aquila’da meydana gelen 6.3 büyüklüğündeki depremde 300’den fazla kişi hayatını kaybetmişti.

Sizde bir yorum yazın

EN ÇOK OKUNAN DIĞER HABERLER HABERLERİ

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
yapikredi kredi kartı borç sorgulama hgs yükleme ttnet fatura ödeme