sinpaş
yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

Silikon Vadisi’nin efsanesi 137 milyon dolarlık evini satıyor!

Silikon Vadisi’nin efsanesi 137 milyon dolarlık evini satıyor!
30 Ağustos 2016 12:38 Yorum yaz Çıktı al
Netscape’in kurucusu Jim Clark, Florida Palm Beach’teki malikanesini 137 milyon dolara satışa çıkardı. Clark’ın buna benzer birçok mülkü bulunuyor.

Teknoloji ve bilişim çevrelerinde “Silikon Vadisi’nin efsanesi” olarak bilinen Netscape’in kurucusu Jim Clark, sahibi olduğu milyon dolarlık konutlardan biri olan Florida Palm Beach’teki malikanesini 137 milyon dolara satışa çıkardı.

 

Rönesans üslubundan esinlenerek yapıldı

Business Insider’ın haberine göre, New York ve Hampthons’ın lüks muhitlerinde de birçok eve sahip olan emlak imparatoru Clark’ın malikanesi, 6320 metrekareden büyük bir alanın yanında 10 yatak odası ve 13 banyosu ile görkemli bir sarayı andırıyor. Clark’ın “Il Palmetto” adını koyduğu malikane, 1930’lu yıllarda, İtalyan Rönesans üslubundan esinlenilerek inşa edildi. Malikaneyi 1991 yılında 11 milyon dolara satın alan Clark, evin restorasyonuyla dört yıl uğraştı. Clark eve yeni odalar da ekletti. Hem içerisinde hem de balkonunda oturma alanları bulunan “Fas Odası” adındaki oda, misafirleri ağırlamak ve eğlendirmek için kullanılmaktaydı.

 

Malikanede yok yok!

Malikânenin ana binasında 6 yatak odası, 2 asansör ve yaklaşık 15 metrelik tavan yüksekliğine sahip bir oturma odası bulunuyor. Evde kireçtaşından yapılma sütunlarla çevrelenmiş bir şarap mahzeni ve asalet ve resmiyetin harmanlandığı muhteşem bir yemek salonu da bulunmakta. Malikânenin ana binası yaklaşık 5610 metrekare iken tüm arsa 6320 metrekarelik bir alana yayılmış durumda. Ayrıca evde muazzam büyüklükte bahçeler bulunuyor. Evin kendine özel bir süs havuzu bile var. Evin altından, evi yakındaki kumsala bağlayan bir tünel geçiyor. Böylece evin sahibi, yoldan geçmek zorunda kalmadan kumsala rahatlıkla ulaşabiliyor. Malikânenin ana binasının yanında, bahçesinde bir sonsuzluk havuzu bulunan iki yatak odalı bir yazlık ev de arazinin sınırları içinde bulunuyor. Evin ana binasında ikinci bir yüzme havuzu daha bulunuyor Ayrıca Clark, Worth Nehri’nin üzerine iki yatak odalı bir kayıkhane de inşa etti. Bu evdeki odalarla beraber arazideki toplam yatak odası sayısı onu buluyor. Il Palmetto, Jim Clark’ın sahip olduğu mülklerden yalnızca bir tanesi. Clark son on yıldır birçok konut alıp satıyor.

Sizde bir yorum yazın

EN ÇOK OKUNAN EMLAK MAGAZIN HABERLERİ

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN