sinpaş
yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

20 yıl Vadeli Konut Satışı rekor getirir!

20 yıl Vadeli Konut Satışı rekor getirir!
21 Ocak 2017 15:44 Yorum yaz Çıktı al
Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Eyüp Akbal, Emlak Konut GYO’nun 240 ay vadeli konut satışı seferberliğini değerlendirdi.

Akbal, 2016 yılında 120 ay vade, 0.70 faiz oranları konut almak isteyen tüketiciyi rahatlattı. Eylül ayı itibarıyla sektörün yüzü güldü, yıl sonu satışlarında Türkiye’de zor koşullar olmasına rağmen 1.2 milyon gayrimenkul satışına ulaştık. Şimdi sektörün önünü açacak yeni bir seferberlik başlıyor.

 

240 ay vade, yani 20 yıllık kredi döneminin başlaması; konut almak isteyip, yüksek taksitten korkan tüketiciye çözüm getiriyor. Bu Türkiye’nin belkemiğini oluşturan 'orta direk’i satın almaya iten, ona motivasyon oluşturan bir karar olur. Özellikle orta ve dar gelirli tüketicilerin, markalı konut ihtiyacını karşılar. Tüketiciyi yüksek faiz baskısından kurtarır. Aynı zamanda yatırımcıyı da motive eder. Yatırımcının daha kolay konut satıp, yeni yatırıma yönelme sürecini hızlandırır. Bu kararla birlikte, 2017 yılında konut satışları 1.5 milyona ulaşır. Türkiye kazanır!

Sizde bir yorum yazın
E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN