yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

2016’da 1.5 milyon rakamını aşmak sürpriz olmaz

2016’da 1.5 milyon rakamını aşmak sürpriz olmaz
25 Kasım 2016 12:41 Yorum yaz Çıktı al
Türkiye’nin geleceğine olan güveni apaçık göstermektedir. Ekim ayında \%37 olarak gerçekleşen ipotekli konut satışı, faizlerin daha makul bir seviyeye inmesiyle Kasım ayında \%50'nin üzerine rahatlıkla çıkacaktır” diye konuştu.

Konut sektöründe, bankaların faiz indirimleri ve inşaat firmalarının kampanyaları ile neredeyse kredili evlerin yok sattığı şeklinde yükselen bir satış ivmesinin yakalanmasını değerlendiren Fuzul Grup Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Akbal, “Gayrimenkul satış oranlarının geçen yıla göre ciddi bir şekilde yükselişinin en açık sebebi düşük faiz ve uzun vadeli ödeme seçeneklerinin oluşmasıdır. Kredili satışların artması ve sektörün ivme kazanması, fedakârlığın ürünü olarak değerlendirilmelidir” dedi.

 

Fuzul Grup Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Akbal, Devletimizin arkasında duran, iç piyasayı canlı tutan kampanyaların etkisiyle, 2015 yılında 1.2 milyonluk satışa imza atan sektörün, 2016 yılında konut satışları rakamında 1.5 milyonluk eşiği aşması sürpriz olmayacaktır. Bizde yakın zamanda satışa çıkacağımız 1.236 konutluk yeni projemiz “3. İstanbul” için 8 kat fazla talep topladık. Bu da Türkiye’nin geleceğine olan güveni apaçık göstermektedir. Ekim ayında %37 olarak gerçekleşen ipotekli konut satışı, faizlerin daha makul bir seviyeye inmesiyle Kasım ayında %50'nin üzerine rahatlıkla çıkacaktır” diye konuştu.

Sizde bir yorum yazın
Kuzu SeaPearl Banner
Teknik Yapı Business
E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN