yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

Akfen Bulvar Loft 290 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa çıktı!

Akfen Bulvar Loft 290 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa çıktı!
22 Eylül 2016 14:05 Yorum yaz Çıktı al
Akfen İnşaat’ın Ankara İncek’teki ikinci projesi Akfen Bulvar Loft, 290 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Bir önceki projesi İncek Loft’ta verdiği bütün sözleri tutan Akfen İnşaat’ın yeni projesi Bulvar Loft’un teslim tarihinin başlangıcı ise 2018 yılının Kasım ayı olarak öngörülüyor.

Dinçer BİLGENER
dincerbilgener@
emlaklobisi.com

Türkiye’nin en önemli inşaat firmalarından Akfen İnşaat’ın ‘‘loft’’ temalı üçüncü, Ankara İncek’teki ikinci konut projesi olan Akfen Bulvar Loft, 290 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. 22 Eylül 2016 Perşembe günü Beşiktaş’taki Shangri-La Bosphorus Hotel’de düzenlenen lansman toplantısıyla tanıtılan Akfen Bulvar Loft projesinin basın lansmanına Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, projenin reklam yüzlerinden Prof. Dr. Deniz Gökçe, Akfen İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Selim Akın, projenin mimarlık ofisi olan A Tasarım Mimarlık’ın sahibi Yüksek Mimar Ali Osman Öztürk ve Akfen Danışmanlık ve Proje Geliştirme A.Ş. Genel Müdürü Barış Barçak katıldı.

 

Hamdi Akın: “İncek Loft’ta yüzde 32 prim demiştik, 37 oldu”

Toplantıda ilk olarak söz alan Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, Akfen Bulvar Loft’un Ankara ve İncek’teki ikinci projeleri olduğuna dikkat çekerek ‘‘İncek Loft’ta verdiğimiz bütün sözleri fazlasıyla tuttuk. Örneğin teslim için 2016 yılı yazı demiştik, Nisan 2016’da teslimlere başladık. Proje başladığında daire alanlar, bittiğinde yüzde 32 kazanacak demiştik, şu an bu oran yüzde 37’ye çıktı. Dolayısıyla Akfen olarak geliştirdiğimiz projelerimizde her zaman için müşterilerimize kazandırmayı bir ilke olarak benimsedik. Aslında başarımızın temelleri köklü geçmişimize dayanıyor. 40 yıldır başarıyla faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Güçlü sermaye yapımız ve farklı sektörlerdeki yatırımlarımızla oluşturduğumuz güven ve kalite, başarı öykümüzün temellerini oluşturuyor. Akfen İnşaat, bildiğiniz gibi sadece konut projeleriyle değil; çok daha büyük çaplı ve birikim gerektiren projelerde de rüştünü ispat etmiş bir marka. Havalimanı terminalleri ve bağlı altyapı inşaatları, doğalgaz boru hatları/dağıtım sistemleri, hastaneler, okullar, endüstriyel santraller, hidroelektrik ve termal enerji üretim santralleri, su dağıtım, kanalizasyon sistemleri ve atık su arıtma gibi farklı sektörlerde başarılı inşaat projelerine imza attık. Konut projelerimizde Loft markamız adeta bir ikon haline geldi. Loft vizyonuyla İstanbul’dan sonra şimdi de Ankara’nın çehresini değiştiriyoruz’’ dedi.

 

“Ankara İnşaatta büyük potansiyele sahip”

Ankara’nın konut piyasasında büyük bir potansiyele sahip olduğuna dikkat çeken Hamdi Akın, başkentte özellikle markalı konut projelerinin adetlerinin oldukça arttığını ve bu anlamda inşaat firmaları arasında sıkı bir rekabet oluştuğunun altını çizdi. Ankara’nın Akfen’in hafızasında çok önemli bir yer tuttuğunu anlatan Akın, şu ifadeleri kullandı: “Türkiye’nin kalbi Ankara, yine temelleri Ankara’da atılan Akfen için ayrı bir anlam taşıyor. Bizler genellikle siyasetle eş tutulan Ankara’nın ekonomik potansiyelinin ve canlılığının uzun süredir farkında olan bir şirket olduk. Ankara’da kurulduk, Ankara’da büyüdük ve Ankara’da pek çok değerli projeyi hayata geçirdik. Şimdi, Ankara’nın yükselen bölgesi İncek’te, Bulvar Loft gibi oldukça iddialı ve kazançlı bir projeyi hayata geçirmekten mutluluk duyuyoruz. Tıpkı İncek Loft projesinde olduğu gibi, Bulvar Loft’ta da yatırımcılarımızı ağırlamayı büyük bir heyecanla bekliyoruz.”

 

“Ankaralı kendine uygun projelerde yüksek fiyat ödemeyi göze alıyor”

Akfen İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Selim Akın ise konuşmasında, Ankara konut piyasasına yönelik değerlendirmelerde bulundu. 2016 yılının ilk 7 ayında  Ankara’da satılan 1. el konut sayısı toplam 29 bin 408 adet olduğunu belirten   Selim Akın,   bu oranın ülke genelinde satılan tüm konut oranının yüzde 11,22’sine denk geldiğini  ifade etti. Selim Akın “Bu durum bize başkent insanının artık kendisini daha özel hissedeceği projelerde yaşamak istediğini ve değer gördüğünde, bunu sağlamak için gerekirse bütçe ayırabileceğini gösteriyor” diye konuştu. 

Yeni proje hakkında ayrıntılı bilgi veren ve Bulvar Loft’un üniversite kampüsleri ve diğer okullara, yakın bir konumda olduğunu söyleyen Selim Akın, projenin Ankara batı bölgesi konut dokusunun yoğun olduğu Çayyolu yerleşiminin İncek Bulvarı’na bağlandığı eksende, ulaşıma son derece elverişli bir konumda olduğunu hatırlattı.

 

Dairelerin 150’si lansmandan önce satıldı bile

Projenin ön satışına başladıkları Haziran ayından bu yana 150 adet konutun satışını gerçekleştirdiklerini anlatan Selim Akın, “İncek Loft projesinde müşterilerimize yüzde % 32’nin sözünü vermiş iken % 37 oranında kâr fırsatı sağlayarak Akfen İnşaat’a güvenerek ne kadar doğru bir karar verdiklerini göstermiş olduk. Bu projede de yatırımcımıza yüzde minimum % 32 kâr fırsatı sunmak istiyoruz. Lokasyon olarak Ankara’nın yükselen, değerli bir bölgesini tercih ettik. 37 bin metrekare üzerine projemiz şimdiden yükselmeye başladı.

 

Lüks konut pazarının yeni gözdesi Ankara

Akfen Danışmanlık ve Proje Geliştirme A.Ş. Genel Müdürü Barış Barçak ise, basın toplantısında yaptığı konuşmada, Ankaralıların, tüm ihtiyaçlarını aynı bahçe içinde karşılama fikrine alıştığını ve lüks konut pazarının yeni gözdesinin Ankara olduğunu ifade etti. 

Konut piyasasına ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Barçak, yüksek arza karşın, talebin tatminkar seviyelerde olduğu bu günlerin, gelecekte de yeni birçok projenin üretileceğinin habercisi durumunda olduğunu belirtti. Barçak sözlerini şöyle sürdürdü: “Artan kişi başı gelirle birlikte, meskenlerin belirli aralıklarla yenileriyle değiştirilmesi rutin davranış haline geldi. Barınma ihtiyacını karşılamak fikrinden çok uzaklaşan konut sektörü, yenilenen ihtiyaçlara yönelik üretimini hızla devam ettirecektir. Üretimdeki bu farklılaşma ve ileriye gidiş devam ettiği sürece, talebin de artarak devam edeceğini düşünüyorum.”

 

“Gayrimenkul kazanmaya ve kazandırmaya devam edecek”

Toplantının ardından basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, gayrimenkul sektörüne ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Son bir yılda dünya ve ülke genelinde yaşanan belirsizliklere rağmen gayrimenkul sektörünün başarılı bir sınav verdiğini söyleyen Hamdi Akın,  “Gayrimenkul sektöründe sürekli bir talep artışı söz konusu ve bu durum ülkemiz ekonomisinde kilit bir rol oynuyor. Sektörün pek çok alt sektörle de yakın ilişkisi ile  doğrudan sağladığı istihdam rakamları ve gelire dolaylı yoldan sağladığı katkıları da birlikte düşünmemiz gerekiyor. Artan talep doğrultusunda gayrimenkul sektörünün büyümeyi sürdüreceğini öngörüyoruz. Kentsel ihtiyaçların doğru tespit edilip doğru projelerle buluşturulması ile sektörde sürdürülebilir büyüme rakamları elde edilecek. Biz de Akfen İnşaat olarak sektörün sürdürülebilir büyümesine ve daha fazla hayata dokunarak değer katmaya devam edeceğiz.” açıklamasını yaptı.

 

İşte Akfen Bulvar Loft projesinin detayları!

Toplam 37 bin metrekare arsa alanına sahip olan Akfen Bulvar Loft projesinin inşaat alanı ise 175 bin metrekare olarak açıklandı. 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 olmak üzere beş grupta toplam 16 daire tipinin bulunduğu Akfen Bulvar Loft projesinde 822 konut ve 31 ticari birim yer alıyor. Lansman öncesi dönemde 150 konutun satışının tamamlandığı Akfen Bulvar Loft projesinin satışlarının yüzde 60’ının lansman döneminde tamamlanması hedefleniyor. Daire büyüklüklerinin 66 metrekare ile 350 metrekare arasında değiştiği Akfen Bulvar Loft projesinde fiyatlar ise 290 bin TL ile 1 milyon 378 bin TL arasında değişiyor. Teslimlerinin Kasım 2018’de başlaması hedeflenen Akfen Bulvar Loft projesinin ödeme seçenekleri kapsamında ise tamamen kişiye özel ödeme seçenekleri uygulanıyor.

 

Akfen Bulvar Loft sosyal donatıları

Bir konut projesinden çok daha fazlasını vaat eden Bulvar Loft, peyzaj alanları, sosyal hayatı canlandıracak sosyal donatı ve ticari alanları ile tüm Ankaralıların yeni buluşma mekânı olmayı hedefliyor. Fitness center, kapalı yüzme havuzu, güneşlenme terası, açık satranç, basketbol, boccie sahaları gibi sosyal donatı alanları bulunan, hobi odası, cep sineması, paten pisti, güneş bahçesi, fire pit alanları ile insanların sosyal hayatına renk katacak Bulvar Loft’ta, yaklaşık 10 bin metrekarelik ticari alanda konumlandırılan; gurme restoranlar, eczane, kuru temizleme, mağazalar ve banka şubelerinin yer alacağı bir yaşam merkezi de hayata geçirilmiş olacak. Farklı sosyal aktivite alanları sayesinde, sakinlerini değişik spor dallarıyla tanıştırarak yeni hobiler edinebilme imkânı sunan Bulvar Loft, Akfen İnşaat’ın yeşile, doğaya ve çevreye verdiği önemin de göstergesi olacak. Proje içerinde yer alan türlü ağaçlar ve bitkiler sayesinde metropol kirliliğinden uzak, yeşile doymuş bir yaşam vaat ediliyor.

 

Akfen Bulvar Loft iletişim

Akfen Bulvar Loft Adres: Kızılcaşar Mah. 1859. Cad. Gölbaşı/Ankara

Akfen Bulvar Loft Telefon: 444 83 38

Akfen Bulvar Loft Web Sitesi: www.bulvarloft.com.tr

Akfen Bulvar Loft Mail Adresi: info@bulvarloft.com.tr

Sizde bir yorum yazın
Kuzu SeaPearl Banner
Teknik Yapı Business
E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN