sinpaş
yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

Ankara’ya 20 yılda 750.000 yeni konut!

Ankara’ya 20 yılda 750.000 yeni konut!
12 Ekim 2017 16:09 Yorum yaz Çıktı al
Coldwell Banker Başkent ofisi Broker ve Genel Müdürü Evren Barutçu; Ankara'nın önümüzdeki 20 yıl boyunca gayrimenkul sektörü açısından çok ciddi yatırım fırsatları barındırdığını belirtti.

Askı sürecinde olan 2038 Başkent Ankara Çevre Düzeni Planı üzerinden Ankara'nın önümüzdeki 20 yılını yorumlayan Barutçu "Ankara bugün 5.5 milyonu aşkın bir nüfusa ev sahipliği yapmakta. 2038 nüfus projeksiyonu ise yaklaşık olarak 8.5 milyon kişi. Bu artış 750.000 yeni konut anlamına gelmekte. Bununla beraber planda çok önemli kamu yatırımları gözüküyor. Bunlardan en önemlileri ikinci çevre yolu, İzmir otobanı, Niğde otobanı ve ikinci havaalanı projeleri. Bu gelişmeler doğru analiz edildiği takdirde gayrimenkul yatırımcıları açısından çok ciddi fırsatlar var" dedi. 

 

Ankara’da son 20 yıldaki 2 milyonluk nüfus artışının; arazi fiyatlarında, bölgesine göre değişmekle beraber 50 katına yaklaşan değer artışlarına sebep olduğunu belirten Barutçu “Planlar incelenip doğru yatırım yapıldığı ve sabırlı olunduğu takdirde Ankara belki de tüm dünyada yer alan gayrimenkul piyasaları içerisinde arazi yatırımı açısından ilk sıralarda gelmekte” dedi.

 

Yatırımcıların en çok merak ettiği konuların başında gelen Ankara’nın hangi yöne doğru gelişeceği ile ilgili ipuçları da veren Barutçu “Geçtiğimiz 20 yılda olduğu gibi önümüzdeki yıllarda da esas gelişim aksı Ankara’nın batı aksı olarak gözükmekte. Temelli, Kahramankazan ve Tulumtaş üçgenin içerisinde kalan bölgeler en az riskli yatırım bölgeleri olarak öne çıkmakta” dedi.

Sizde bir yorum yazın
E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN