yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

Askeri araziler Maliye bakanlığına devrediliyor

Askeri araziler Maliye bakanlığına devrediliyor
31 Temmuz 2012 08:25 Yorum yaz Çıktı al
Askeriye'nin Elindeki Bazı Araziler Maliye Bakanlığı'na Devrediliyor! Maliye Bakanlığı ile TSK'nın yaptığı anlaşma uyarınca bazı araziler Maliye'ye verilecek, bunun karşılığında da TOKİ askeri hastane yapacak.

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'ın yaptığı açıklamaya göre Maliye Bakanlığı ile TSK'nın yaptığı anlaşma uyarınca bazı araziler Maliye'ye verilecek, bunun karşılığında da TOKİ askeri hastane yapacak. Sözlerine devam eden Yılmaz, askeri hastanelerin Maliye Bakanlığı'na devriyle ilgili herhangi bir çalışma olmadığını, ancak Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından yaptırılması planlanan askeri hastanelerin kaynak ihtiyacını karşılamak amacıyla kullanım dışı arazilerin bir kısmının Maliye Bakanlığı'na devredileceğini söyledi.

İsmet Yılmaz Komutanlıklara ait araziler konusunda da şu bilgileri vardi.

İstihkam Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı (Narlıdere-İzmir), Piyade Okulu Komutanlığı (Tuzla-İstanbul), Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığı (Etimesgut-Ankara), Muhabere Elektronik Bilgi Sistemleri Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığı (Mamak-Ankara) arazilerinin Maliye Bakanlığı'na iade edilmesine yönelik çalışma bulunmamaktadır"

Kentsel Dönüşüm yasasına göre; Bakanlığın talebi üzerine Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu kapsamında bulunan yerler de dahil olmak üzere, Hazine'nin özel mülkiyetinde bulunan riskli alanlar TOKİ ve belediyeye devredilecek.

Sizde bir yorum yazın
Meydan Ardıçlı projesi 300x250
Vadi Koru
E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN