yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

Bakırköy'e Botanik park

Bakırköy'e Botanik park
24 Nisan 2012 17:14 Yorum yaz Çıktı al
Bakırköy Belediyesi, çevresiyle birlikte 96 bin metrekarelik alana sahip, İstanbul'un en büyük kent parkını inşa ediyor. Botanik Kent Parkı, 2013'te açılacak.

İçinde doğal gölet, gezi ve dinlenme alanları, çocuk oyun alanı, botanik bahçesi, tematik bahçeler, restaurant, kafeterya ve piknik alanları bulunacak Bakırköy Botanik Kent Parkı, önümüzdeki yıl hizmete girecek.

Bakırköy Botanik Kent Park'ında 48 bin 710 metrekare yeşil alan, 9 bin 30 metrekare tematik park, gül, lavanta, şifalı bitkiler ve renk temalı bahçeler, bin 890 metrekare çocuk oyun alanı, bin 520 metrekarelik doğal piknik alanı, bin 90 metrekarelik restaurant, 5 bin 222 metrekare doğal göl bulunacak. Doğal göl, içerisine atılacak bakteriler yardımıyla biyolojik yollardan temizlenecek. Park, 24 saat güvenlik tarafından kontrol edilecek.

Cumhuriyet Gazetesi'nin haberine göre; Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen, çocukların ve gençlerin doğanın dönüşümüne tanıklık etmek istediğini, bu nedenle böyle bir projeyi hayata geçirdiklerini söyledi.

Erzen, "Bu park bizlere ğaç ve bitki türlerini tanıma ve her mevsim gözlemleme şansı verecek. İstanbul'un, göçmen kuşların geçiş yolu üzerinde bulunmasını da hesaplayan proje uzmanları, bazı kuş türlerinin konaklamak için parka geleceğini ifade ediyor. Eğer biz 96 bin metrekarelik araziyi imara açmış olsaydık en az 2 milyar dolar belediyeye gelirdi. Ama bizim tercihimiz hep iş üretmekten yana" dedi.

Sizde bir yorum yazın
Kuzu SeaPearl Banner
Teknik Yapı Business
E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN