sinpaş
yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

Başarır İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Alptekin Başarır KDV İndirim Görüşü!

Başarır İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Alptekin Başarır KDV İndirim Görüşü!
03 Şubat 2017 15:37 Yorum yaz Çıktı al
Bu indirimin Eylül ayına kadar uzatılması, hem biz üreticiler hem de tüketiciler tarafında ciddi fırsat olarak karşımıza çıkıyor.

“Hükûmetimizin son dönemde KDV indirimi konusunda yaptığı düzenlemeler, sektörümüz adına ciddi fırsatlar oluşmasına vesile oldu. Özellikle konut teslimlerinde yüzde 18’lik vergiyi yüzde 8’e düşüren KDV indiriminin yansımalarını görmeye başlamıştık. Bu indirimin Eylül ayına kadar uzatılması, hem biz üreticiler hem de tüketiciler tarafında ciddi fırsat olarak karşımıza çıkıyor.

alptekin basarir, Alptekin Başarır, Başarır inşaat Alptekin başarır, KDV indirimi görüşü alptekin Başarır,

Metrekare vergi değeri 500 TL - bin TL arasında olan konutlardaki KDV oranının yüzde 8’e indirilmesi sayesinde arsa rayiç bedellerine uygun KDV oranı ile hem biz hem de tüketiciler kazanacak. Böylece üzerimizdeki vergi yükünün hafiflemesiyle sektörümüzün gelişmesine yönelik cesaretli adımlar atabileceğiz. Sektörümüzün en verimli dönemi olan Bahar aylarında satışlara ciddi bir hareketlilik getirebilir. Hükümetimizin sektörümüze verdiği bu desteklerin sektördeki hareketliliği tetikleyeceğini öngörüyoruz. Bu uygulamalar, vatandaşlarımızın satın alma yönünde harekete geçirebilir. İndirimlerin ileriki dönemlerde kalıcı hale getirileceğine inanıyoruz.”

Sizde bir yorum yazın
E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN