yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

Başbakan Erdoğan 61 tesis açılışı yaptı

Başbakan Erdoğan 61 tesis açılışı yaptı
23 Nisan 2012 09:01 Yorum yaz Çıktı al
BAŞBAKAN Erdoğan dünkü Bursa programı kapsamında 1.3 milyar liraya mal olan toplam 61 tesisin toplu açılışını telekonferans yoluyla yaptı.

Bursa Ticaret ve Sanayi odası (BTSO) tarafından yaptırılan Eğitim Kampüsü’nde düzenlenen törende konuşan Başbakan Erdoğan “Yapılan her yatırım, her tesis Türkiye’yi 2023 hedefine bir adım daha yaklaştırıyor” dedi. Erdoğan konuşmasının ardından, önce Sanayi Bakanı Nihat Ergün’ün de hazır bulunduğu Yenişehir’deki Şişecam tesislerindeki 2 fabrikanın açılışını telekonferansla yaptı. Erdoğan ardından Bursaray’ın üniversite hattını açtı.

Yenişehir’deki törene Şişecam Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Özince ve Şişecam Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Kırman da katıldı. Törende konuşan Prof. Ahmet Kırman, 2006 yılından bu yana 750 milyon dolar yatırım gerçekleştirilen Yenişehir Tesisleri’nin, 9 fabrika ve 1 milyon ton üretim kapasitesiyle, tek lokasyonda kurulu dünyanın en büyük ‘cam kompleksi’ haline geldiğini söyledi.

Yatırımların süreceğini belirten Kırman, “2013 yılı başında Eskişehir’de yeni cam ambalaj yatırımımız, 2013 ortasında da Ankara-Polatlı’da düzcam yatırımımız devreye girecek” dedi. Yenişehir’i üretim merkezi olarak seçmelerinde gelişen pazarlara yakınlığın önemli rol oynadığına dikkat çeken Prof. Dr. Ahmet Kırman, Yenişehir Cam Kompleksi bin 200 kişiye istihdam sağladığını söyledi.

Sizde bir yorum yazın
Kuzu SeaPearl Banner
Teknik Yapı Business
E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN