yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

Başkent Emlak Konutları satışa çıktı!

İletişim Formu

Başkent Emlak Konutları satışa çıktı!
02 Aralık 2016 11:04 Yorum yaz Çıktı al
Emlak Konut GYO'nun Ankara, Çankaya'da Mühye bölgesinde yer alan yeni projesi Başkent Emlak Konutları'nın basın lansmanı bugün yapıldı.

 

Başkent Ankara'da Çankaya İlçesi, Mühye bölgesinde konumlandırılan Başkent Emlak Konutları,'nın reklam yüzü Mustafa Ceceli oldu. Ünlü sanatçı Mustafa Ceceli de lansmanda yer aldı. 

 

 

202 bin metrekare arsa üzerine kurulan Başkent Emlak Konutları, 2+1'den 6+1'e kadar farklı daire seçeneklerinden meydana geliyor. 

 

 

"Başkent Emlak Konutları 'nın bulunduğu bölgede 500'e yakın gecekondu vardı. Bu projeyle birlikte bir anlamda kentsel dönüşüm yapıyoruz" açıklamasında bulunan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, "Başkent Emlak Konutları  Ankara'da devam eden 4. projemiz. 202 bin metrekare alan üzerinde inşa ediliyor. 492 adet hak sahibi var kentsel dönüşüm kapsamında 2+1'den 6+1'e kadar daireler mevcut. Yenilenebilir enerjiden tutunda mahal listesine kadar çok üst düzey bir proje" dedi. 

 

"Ciddi finansman gücü altındayız ama biz bunu kaldırırız"

 

 

"Emlak Konut olarak üstümüze düşen vazifeyi yapamaya çalışıyoruz" şeklinde konuşan Kurum, "Bugün gayrimenkul alma açısında önemli bir gün olduğunu düşünüyorum. Teslimlerde taksitlerin başlayacağı, yüzde 15 peşinatla ev sahibi olunabilecek bir proje. Emlak Konut olarak ciddi finansman gücü altındayız ama biz bunu kaldırabilecek bir yapıdayız" dedi.

 

50 bin metrekaresi Ankaralılar için yeşil alan oldu

 

Arazinin 50 bin metrekaresini yeşil alan yaptıklarını aktaran Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, "Biz burayı daha önceli hasılat paylaşımı ihale etmiştik. Daha sonra arazideki incelemeler neticesinde, problemler nedeniyle yeni bir imar plan çalışması yapmak zorunda kaldık ve arazinin bir kısmını yaklaşık 50 bin metrekaresini ki o bölgede olmayan bir alanı yeşil alan olarak terk ettik. Ankaralıların kullanımına bıraktık. Emsal olarak da ciddi bir fedakarlık yaptık. Bölge emsal koşulları çerçevesinde içinde her türlü donatısı olan bir proje gerçekleştirmeye çalışıyoruz. İçerisinde okul, cami, sağlık tesisi gibi birimler de yer alacak" ifadelerini kullandı. 

 

Fiyatlar 395 bin TL'den başlıyor

 

Arsa üzerinde evleri olan hak sahiplerinin 1,5 yıldır kiralarını karşıladıklarını belirten Kurum, "Hak sahiplerine 98 metrekare ile 135 metrekare arasında 3+1 daireler veriyoruz. 18 ay gibi bir zamanda da hak sahiplerine konutlarını teslim edilmeyi planlıyoruz" dedi. Başkent Emlak Konutları 'nda dairelerin fiyatları 395 bin TL ile 1 milyon 100 bin TL arasında farklılık gösteriyor.

 

Başkent Emlak Konutları  ödeme planı şu şekile; 

 

TÜFE'lik sistemde: 600 bin TL'lik bir 2+1 daire için 60 bin TL peşinat ödeniyor. Teslimde de 60 bin TL ve teslimden 1 yıl sonra da 60 bin TL ödeme yapılıyor. Aylık taksitler ise 3 bin 400 TL şeklinde oluyor. Projede, 0,50 vade farkıyla 15 yıla kadar varan ödeme şekli de sunuluyor.

 

 

Sizde bir yorum yazın
Kuzu SeaPearl Banner
Teknik Yapı Business
E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN