yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

Bir evim olsun isteyenler Birevim’de buluşacak

Bir evim olsun isteyenler Birevim’de buluşacak
27 Eylül 2016 13:14 Yorum yaz Çıktı al
Faizsiz konut alışveriş piyasasına yeni katılan Birevim’in lansmanı 27 Eylül’de yapıldı. Sektörün tecrübeli isimlerinin kurduğu Birevim, faizsiz konut alım sektörüne iki yeni yöntem de getiriyor.

Özellikle orta ve alt gelir grubuyla muhafazakar kesimin büyük ilgi gösterdiği faizsiz konut ve otomobil finansmanı sektörüne yeni bir firma iştirak etti. ‘‘Birevim’’ markasıyla yola çıkan firmanın lansmanı, 27 Eylül 2016 Salı günü Çırağan Sarayı’nda yapıldı.

 

“Kendimizi vatandaşın yerine koyduk”

Toplantıda konuşan Birevim Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çiftçi, Birevim olarak faizsiz konut ve otomobil finansmanı sektörüne iki yeni yöntem getirdiklerine dikkat çekti. Çiftçi, “Ev sahibi olmak isteyenlerin yerine kendimizi koyarak neyi nasıl istediğimizi iyi tespit ettik. Ev almak isteyenler lehine pek çok yeniliği hayata geçirdik. Adeta faizsiz ev sahibi olma yöntemini yeniden tanımladık” dedi.

 

“Herkes kolaylıkla ev sahibi olacak”

Birevim’de faiz, vade farkı, müşteriye ek maliyetler getiren kira ödemesi gibi uygulamaların olmadığının altını çizen Çiftçi, “Mevcut yöntemlerde uygulanan ve müşteriye gerekmediği halde ek maliyet yükü getiren kira ödemesi uygulamasını kaldırdık. Evinizin borcunun olması gerekenden daha kısa sürede bitmesi için düzenlemeler yaptık. Konut değerine endeksli yepyeni bir ev alma yöntemini hayata geçirdik. Mevcut ev alma yöntemlerine kıyasla alınan evin daha ucuza mal edilmesini sağladık. Taksitli ev alma yöntemlerinde genellikle en fazla 120 ay taksit seçeneği sunulurken, Birevim’de 120 aydan daha fazla taksit yaptırabilme seçeneği sunduk. Evlerin teslim tarihlerinde iyileştirmeler yaptık. Kısacası; geçmiş tecrübelerimizle yenilikçi bakış açımızı birleştirip, toplumumuzun ve bizlerin hassasiyetlerini göz ardı etmeden, herkesin kolaylıkla ev sahibi olabileceği yepyeni bir gayrimenkul alma modeli geliştirdik.”    

Birevim yönteminin orta ve alt gelir grubunda bulunan insanların ihtiyaçlarına çözüm üretebilen tek yöntem olduğunu belirten Birevim Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çiftçi, Birevim müşterilerinin çoğunluğunu alt ve orta gelir grubunun oluşturduğunu ve çeşitli sebeplerden dolayı mevcut ev alma yollarıyla ev sahibi olamayanların Birevim’i tercih ettiğini aktardı.

 

Birinci yıl 10 milyon, ikinci yıl 20 milyon yatırım!

Türkiye’de mevcut finansman yöntemleriyle ev sahibi olamayan veya olmakta zorlanan milyonlarca insanın olduğunu belirten Çiftçi, 2016 yılının Birevim’in kuruluş yılı olduğunu bu nedenle ilk yıllarında altyapılarını güçlendirmek için ciddi manada ekip yetiştirmeye ve çalışma kültürü oluşturmaya ağırlık vereceklerini söyledi. Çiftçi, “Yılsonuna kadar İstanbul’da 9, İstanbul dışında 4 ilde toplam 13  şube ile hizmet vermeyi, 100’ün üzerinde çalışana ulaşmayı amaçlıyoruz. 2017 yılının sonunda 33 şubeye ulaşmayı planlıyoruz. Anadolu’da şubelerimizi açmadan önce o illerde görev yapacak çalışma arkadaşlarımızın eğitimine, teknolojik altyapılarının oluşturulmasına özen göstereceğiz. Önceliğimizi İstanbul’a verdik. Birevim’i İstanbul’da yaşayan ve ev sahibi olmak isteyen herkes duysun istiyoruz. Bir ev sahibi olmak isteyip, mevcut şartlarda bunu başaramayan veya başarmakta zorlanan aileler başta olmak üzere her gelir grubundan müşteriler için hassasiyetlerin ve ihtiyaçların sürekli ön planda tutulduğu, bu ihtiyaçlara kalıcı, yeni ve en uygun çözümlerin sunulduğu adımlar atmak her zaman planlarımız arasında olacak. Uzun vadede amacımız; ülkemizde milyonlarca ailenin ev sahibi olma isteğini en çok karşılayan kurum olmak. Birevim yöntemini dünya üzerinde pek çok ülkede uygulanır hale getirmek” diye açıkladı.

Sizde bir yorum yazın
Kuzu SeaPearl Banner
Teknik Yapı Business
E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN