yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

Büyükyalı İstanbul 1 milyon TL’den başlayan fiyatlarla satışa çıktı!

Büyükyalı İstanbul 1 milyon TL’den başlayan fiyatlarla satışa çıktı!
22 Eylül 2016 12:55 Yorum yaz Çıktı al
Özak GYO, Ziylan Grup ve Yenigün İnşaat’ın ortaklığıyla Zeytinburnu sahildeki eski Tank Bakım Fabrikası arazisinde hayata geçirilen Büyükyalı İstanbul projesi, 1 milyon TL’den başlayan fiyatlarla satışa çıktı. Projenin teslim tarihi olarak 2019 yılı sonu öngörülüyor.

Dinçer BİLGENER
dincerbilgener@
emlaklobisi.com

Geçtiğimiz dönemlerde çekişmeli bir ihale sürecinin ardından Özak GYO-Ziylan Grup-Yenigün İnşaat ortaklığının kazandığı Zeytinburnu Eski Tank Bakım Fabrikası arsa ihalesinin doğurduğu Büyükyalı İstanbul projesinin lansmanı, 22 Eylül 2016 Perşembe günü projenin satış ofisinde gerçekleştirildi. Kalabalık bir basın grubunun katıldığı toplantıya başta Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum olmak üzere Özak GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık, Ziylan Grup Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Büyükekşi ve Yenigün İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Edip Yenigün ev sahipliği yaptı.

 

Akbalık: “Daire değil yaşam biçimi inşa ediyoruz”

Toplantıda konuşan Özak GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık, Büyükyalı İstanbul projesiyle ilgili ilk çalışmaların geçtiğimiz Mart ayında başlatıldığını hatırlatarak ‘‘Projemizi ilk vitrine çıkardığımız yer ise Dubai’de gerçekleştirilen Cityscape Global fuarı oldu. Şu anda da inşaatımız hızla ilerliyor. Gün itibarıyla temel atma çalışmalarına da başlamış bulunuyoruz. Biz Büyükyalı İstanbul’da bir daire ya da proje değil, adına ‘‘deniz semti’’ dediğimiz bir yaşam biçimi inşa etmeyi hedefliyoruz’’ dedi. Büyükyalı İstanbul projesinin uzun süren bir projelendirme aşamasının ardından ortaya çıktığının altını çizen Akbalık ‘‘Sağlam adımlarla yepyeni bir konsept oluşturmak için büyük emek harcadık. Dünyadaki farklı örnekleri inceleyerek, İstanbul’a yakışacak güzellikte bir projeyi hayata geçirmek istedik. Biz Büyükyalı’da, sadece beton bloklardan oluşan apartmanlar yapmıyoruz. Yeni bir yaşam deneyimi inşa ediyoruz. Büyükyalı’yla, sakinlerinin günlük ihtiyaç ve konforu için her türlü imkânı sunan, güvenli ve iyi bir yaşam vaat eden ‘semt kültürü’nü canlandırıyor, şehirde yeni bir ‘deniz semti’ yaratıyoruz. Tüm bunları yaparken, Büyükyalı’nın yatırımcısına, sakinlerine ve bölgeye kazandıracaklarını öngörüp, mottomuzu ‘Büyükyalı Kazandırır’ olarak belirledik. Burada sadece yatırım değeri açısından kazançtan söz etmiyoruz. Büyükyalı, ‘iyi yaşam’ anlayışıyla, akla gelebilecek pek çok alanda yatırımcılarına ve sakinlerine kazandıran bir proje olacak. Projede 2019 sonunda yaşamın başlaması planlanıyor. Büyükyalı’nın, nesilden nesile aktarılacak bir eser niteliğinde olacağına inancımız tam’’ diye konuştu.

 

Büyükekşi: “Tüm ulaşım akslarının kesişiminde”

Ahmet Akbalık’tan sonra söz alan Ziylan Grup Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Büyükekşi ise Büyükyalı İstanbul projesinin lokasyonuna vurgu yaptı. Projenin birçok ulaşım aksının kesişim noktasında olduğuna dikkat çeken Büyükekşi, ‘‘Büyükyalı İstanbul’da, şehrin merkezindeki konumumuzun verdiği avantajla, denizyolu, karayolu ve raylı sistemin tüm alternatiflerini sunuyoruz. Dünyadaki örnekleri incelediğimizde, birçok büyük şehirde, toplu ulaşım olanaklarının çeşitlenmesi ve yaygın biçimde kullanılmaya başlanması, başta ulaşım olmak üzere farklı altyapı yatırımlarının tamamlanması, bu bölgelerdeki konut/fiyat endeksini doğrudan etkiliyor. Örneğin, Londra’nın en çok tercih edilen ulaşım alternatifi olan raylı ulaşımın merkezinde yer alan ‘Bond Street’ bölgesindeki konut fiyatları, ulaşım ve altyapı yatırımlarının tamamlanmasıyla birlikte, 3 yıl içinde, döviz bazında %38’e varan oranlarda değer kazandı. Yine Londra’da 2018’de bitirilmesi planlanan ulaşım projeleri tamamlandığında, Tottenham ve Farringdon istasyonları arasında kalan bölgede, 2 yıl içinde %43’lük bir fiyat artışı öngörülüyor. Toplu ulaşımın zamandan tasarruf etme avantajını sunması, ulaşım akslarının çeşitlendiği bölgelerdeki gayrimenkullerin de yüksek değer artışı kaydetmesini sağlıyor. Ulaşım akslarına ve altyapı yatırımlarına bağlı olarak, benzer artış değerlerini; Barcelona, Milano, Paris gibi dünyanın tüm büyük şehirlerinde görmek mümkün. Büyükyalı İstanbul’un yakınında yer alan Marmaray Zeytinburnu durağı ve İstanbul’un Asya ile Avrupa Yakası’nı tüp geçitle birbirine bağlayarak motorlu araçlara geçiş olanağı sağlayacak Avrasya Tüneli, projemizin önemli ulaşım avantajlarını oluşturuyor. 2016 yılı sonunda, Büyükyalı İstanbul’da yaşam başlamadan önce tüm ulaşım akslarının birbirine entegre olması planlanıyor. Sahil yolunda şu anda devam eden çalışmalar tamamlandığında, yol 8 şeride çıkarak bölgedeki trafiği rahatlataczak, semti tüm şehre entegre edecek. Böylece Kazlıçeşme, dünyadaki örneklerde olduğu gibi gün geçtikçe değer artışı kaydeden bir bölge haline gelecek’’ ifadelerini kullandı.

 

Yenigün: “Fiyatlarımız sonuna kadar TL kalacak”

Büyükekşi’den sonra söz alan Yenigün İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Edip Yenigün ise şunları söyledi: Büyükyalı, sahil şeridinde Emlak Konut GYO güvencesini taşıyan tek proje olma özelliğiyle, değerli ve risksiz bir proje olarak dikkat çekiyor. Brüt-net metrekare farkıyla ilgili hesaplamada hassasiyetle davranıyoruz, brüt ile net arasındaki farkımız çok az. Tüketiciyi en doğru şekilde bilgilendiriyoruz. Büyükyalı, markalı lüks konut sektöründeki diğer projelerle kıyaslandığında, net metrekare değeriyle tüketiciler açısından Kazlıçeşme sahil yolundaki en değerli proje olarak öne çıkıyor. Büyükyalı’nın net-brüt farkı ve kat planı verimliliği, piyasadaki mevcutlara oranla %15-20 oranında daha avantajlı. Ayrıca Büyükyalı İstanbul’da satış fiyatlarının her zaman TL bazında olacak. Biz projemizin metrekare fiyatlarını, rekabetten farklı olarak TL bazında belirledik. Bu durum yatırımcılara döviz kuruna oranla çok daha kârlı bir satın alma imkânı sunuyor. Büyükyalı’nın satış fiyatları her zaman TL bazında olacak, yatırımcılarımız döviz artışı ve kur dalgalanmalarından etkilenmeyecek.’’

 

Emlak Konut kampanyası 2 milyar TL ciro yaptı

Son olarak söz alan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum ise, Emlak Konut’un yıl sonuna kadar uzattığı ‘‘Ülkemizin Yarınlarına Güveniyoruz’’ kampanyasının son durumundan bahsetti. Kampanya kapsamında Ağustos ayı sonu itibarıyla 2 bin 547 bağımsız bölüm satışı gerçekleştirildiğini kaydeden Kurum, bu satışlardan ise yaklaşık 2 milyar TL’lik hasılat elde ettiklerini belirtti. Bu rakamın aşağı yukarı Emlak Konut GYO’nun 2016 yılının ilk yedi ayında gerçekleştirdiği toplam satış kadar olduğuna dikkat çeken Kurum, ‘‘Tabii bu kampanya konusunda yalnız da kalmadık. Birçok firma bizden güç ve ilham alarak benzer kampanyalar yaptılar. En başta GYODER hemen tüm üyeleriyle kampanyamıza destek verdi. Dolayısıyla gayrimenkul sektörü bu yıl alışık olmadığı bir Ağustos ayı yaşadı’’ dedi. Konut sektöründeki KDV düzenlemesine de değinerek bunun son derece olumlu bir gelişme olduğunu ifade eden Kurum, benzer yaklaşımları tapu harçları gibi sektör için netameli sayılabilecek konularda da beklediklerini ifade etti.

 

İşte Büyükyalı İstanbul projesinin detayları

Toplam 111 bin metrekarelik bir arsa alanında hayata geçirilen Büyükyalı İstanbul projesinde 1404 bağımsız bölüm yer alıyor. Özak GYO-Ziylan Grup-Yenigün İnşaat birlikteliğinin 4 milyar 240 milyon TL satış taahhüdü ve 1 milyar 570 milyon TL şirket payıyla ihalesini aldığı Büyükyalı İstanbul projesinde satılık dairelerin liste fiyatları 1 milyon TL’den, metrekare fiyatları ise 13 bin TL’den başlıyor. Teslim tarihi olarak yaklaşık 2,5 yıl sonrası öngörülen Büyükyalı İstanbul projesinin ödeme seçenekleri kapsamında ise Emlak Konut GYO’nun ‘‘Ülkemizin Yarınlarına Güveniyoruz’’ kampanyası geçerli. Yani Büyükyalı İstanbul projesinden daire almak isteyenler, yüzde 20 peşin, yüzde 10 ara ödeme ve 120 ay yüzde 0,70 vade farkıyla ev sahibi olabilecekler.

 

Büyükyalı İstanbul sosyal donatıları

Büyükyalı İstanbul projesinin sosyal donatıları ise oldukça geniş bir yelpaze sunuyor. Farklı yaşam alanı konseptlerini bir arada sunmayı hedefleyen Büyükyalı, sakinlerine, evleri ve işyerleri dışında vakit geçirmek ve gerçekten içinde bulunmak isteyecekleri üçüncü bir yaşam alanı sunuyor. İç ve dış mekânlarda yeşillikler, duvarları süsleyen rengârenk çiçekler ve yeşilliklerle oluşturulmuş geçişler bulunuyor. Projenin bitişinden önce faaliyete girmesi planlanan “Büyükyalı Kulubü” ile “iyi yaşam”a dair vaat edilen her şeyin Büyükyalı’da yaşam başlamadan önce sunulması hedefleniyor. Mahalle kültürünün bir parçası olan semt spor kültürünün, hem çocuklar hem büyükler için Büyükyalı Kulübü adı altında toplanması hedefleniyor. Büyükyalı Kulübü’nde, yediden yetmişe her yaştan semt sakininin hayatını geliştiren ve güzelleştiren aktiviteler planlanıyor. Öte yandan eski Tank Bakım Fabrikası’ndan kalan binalar da inşa edildiği dönemin teknolojisiyle yenilenerek Büyükyalı İstanbul projesinin sosyal donatılarına katılacak. Bu binalarda performans merkezi, sergi merkezi ve diğer sosyal donatı alanları yer alacak.

 

Büyükyalı İstanbul iletişim

Büyükyalı İstanbul Adres: Kennedy Cad. Kazlıçeşme Mahallesi 34020 Zeytinburnu, İstanbul / Türkiye

Büyükyalı İstanbul Telefon: 0212 557 73 73

Büyükyalı İstanbul Web Sitesi: www.buyukyali.com

Büyükyalı İstanbul Mail Adresi: info@buyukyali.com

Sizde bir yorum yazın
Kuzu SeaPearl Banner
Teknik Yapı Business
E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN