sinpaş
yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

Doğrudan Satış Sektörü Büyümeye Devam Edecek

Doğrudan Satış Sektörü Büyümeye Devam Edecek
28 Kasım 2016 15:23 Yorum yaz Çıktı al
Doğrudan satış sektörü, tüm dünyada büyümesini sürdürüyor. Türkiye’de ise, sektördeki son üç yıl büyüme rakamı ortalama \%6,6 olarak seyretti.

Doğrudan satış sektörü, dünyada büyümeye ve çok daha fazla insana ek gelir ve iş imkanı yaratmaya devam ediyor. QNET Türkiye Genel Müdürü Cem Geyik, dünyada gıda ve doğrudan satış sektörünün sürekli büyüdüğüne dikkat çekerek; “Verilere göre 2015 yılı tüm dünya ve Türkiye için sektör adına iyi geçtiğini görüyoruz. Doğrudan satış sektörü dünya üzerinde yaklaşık 183 milyar dolarlık ciro hacmine ulaştı ve yüzde 7.7’lik bir büyüme yakaladı. Türkiye üzerinden bakacak olursak yaklaşık 762 milyon dolarlık bir ciroya ulaşıldı. Türkiye dünya ortalamasının biraz üzerinde yüzde 8’lik bir büyüme gerçekleştirdi. 2016 yılı için bu rakamın aynı şekilde kalacağı ya da artacağı şekilde bir yıl olarak kapanacağını bekliyoruz.2016 yılında doğrudan satış insanların birbirine önerdiği, tavsiye ettiği bir sektör haline geldi, 2017 yılında da bu devam edecek” dedi.

 

Tüketici doğrudan satışı ekonomik olduğu için tercih ediyor

QNET Türkiye Genel Müdürü Cem Geyik, doğrudan satış sektörünün bu kadar popüler olmasının sebebini ise; ekonomik olmasına bağladı. Cem Geyik, “Herhangi bir aracıya sahip olmadan direkt olarak üreticiden tüketiciye ulaşan bir satış ağı sunuyoruz. Doğrudan satışın bu en büyük özelliği sayesinde nihai tüketici ürünlere direkt olarak ulaştığı için çok daha ekonomik bir fiyata sahip oluyor. İnsanlar en çok bu nedenle doğrudan satışı tercih ediyorlar” dedi.

 

Yasal düzenlemeyle 2017 yılı daha verimli geçecek

Cem Geyik 2017 yılı için ümitli olduklarını belirtip, “Artık yasal bir düzenleme var. Bu çok sevindirici bir uygulama. Devletimiz bu konuda çok ciddi destek oluyor ve yönlendiriyor. Doğrudan satış konusunda artık doğru ve yanlışlar çok daha net ayırt edilebilir hale geldi. Bizim için önemli olan sektöre yön veren firmalar arasında olabilmek, yeni yasal düzenlemelerle 2017 yılı bu yıla oranla daha verimli geçecek” dedi.

Sizde bir yorum yazın
E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN