sinpaş
yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

Dumankaya’dan kayyum açıklaması: “İşe devam ediyoruz!”

Dumankaya’dan kayyum açıklaması: “İşe devam ediyoruz!”
26 Eylül 2016 14:39 Yorum yaz Çıktı al
Geçtiğimiz günlerde TMSF üyelerinin kayyım olarak atandığı Dumankaya Grubu’ndan bir yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada kayyım heyetinin Dumankaya’nın işlerini değişiklik yapmadan yürüteceği kaydedildi.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından üst düzey yöneticileri FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında gözaltına alınıp serbest bırakılan, geçtiğimiz günlerde ise mahkeme tarafından kayyum atanan Dumankaya Grubu bir yazılı açıklama yaptı.

 

İşte o açıklama!

Dumankaya Grubu’nun tüm işlerinin kesintiye uğramadan devam edeceğinin altı çizilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

 

‘‘23/09/2016 tarihli Mahkeme kararıyla TMSF, şirketimize kayyım olarak atanmıştır. Dumankaya Grubu faaliyetlerine TMSF yetkililerinden oluşan yönetim kurulu ile devam edecektir.

Bu tarihten itibaren Dumankaya İnşaat ve grup şirketlerinin faaliyetleri eskiden olduğu gibi bütün iş ortaklarımız ve paydaşlarımızla birlikte, herhangi bir kesintiye uğramadan devam edecek olup, tüm şirket çalışanları her zamanki gibi çalışmalarına devam edecektir.

Dumankaya Grubu, yeni Yönetim Kurulu ile ülkemizin gelişimine destek olmaya devam edecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Dumankaya Grubu Yönetim Kurulu’’

 

FETÖ soruşturmasında gözaltına alınmışlardı

15 Temmuz’da yaşanan darbe girişiminin ardından başlatılan ‘‘Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’’ (FETÖ/PDY) operasyonları kapsamında Dumankaya Grubu Yönetim Kurulu’ndan Uğur Dumankaya, Ayla Dumankaya Pirinççi, Semih Serhat Dumankaya ve Onursal Başkan Halit Dumankaya gözaltına alınarak savcılıkta ifade vermişti. Bu süreçte Dumankaya Grubu Onursal Başkanı Halit Dumankaya bir süre tutuklu kalmış, daha sonra tüm isimler serbest bırakılmış, bir süre sonra da söz konusu isimlerin tüm kişisel mal varlıklarına el konmuştu. Yönetim Kurulu Başkanvekili Barış Dumankaya ise halen firari konumda bulunuyor.

Sizde bir yorum yazın
E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN