sinpaş
yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

Dünyanın ‘Marka Şehirler’i masaya yatırıldı

Dünyanın ‘Marka Şehirler’i masaya yatırıldı
26 Kasım 2016 10:35 Yorum yaz Çıktı al
Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan; Bir şehrin büyümesi için eğitim çok önemlidir. Eğer eğitim varsa inavosayon var demektir.
İstanbul, 25 Kasım 2016- REED TÜYAP, Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi Vakfı (WALD) ve Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) işbirliğiyle düzenlenen Avrasya Kent Fuarı kapsamında gerçekleşen Marka Şehirler Zirvesi’nin en önemli gündem maddesini ‘Geleceğin Marka Şehirlerinde Pop-up Uygulamalar’ ve ‘Marka Şehirlerin Yönetiminde Ulaşım, Teknoloji ve İletişim’ adlı paneller oluşturdu.
 
Zirve kapsamında; ‘Geleceğin Marka Şehirlerinde Pop-up Uygulamalar’ı adlı panelinin açılış konuşmasını Pendik Belediye Başkan Yardımcısı M. Sami Divleli yaparken oturumun moderatörlüğünü Konya Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanı Yaşar İncikli yaptı.
Sampaş Genel Müdürü Şekip Karakaya, Türk Telekom Kurumsal Çözümler ve İş Orakları Direktörü A. Esat Sönmezer, Dannieh Belediyeler Birliği Başkanı Mohammed Saadieh ve Kalkınma Bakanlığı Bilgi Toplumu Daire Başkanlığı, Planlama Uzmanı Özhan Yılmaz konuşmacı olarak yer aldığı panelde, akıllı şehirlerde olan düzenlemeler konuşuldu.

 
Yılmaz: Yaşanabilir şehirler için kaynakları etkin kullanmak gerekir
 
Panelin açılış konuşmasını yapan Pendik Belediyesi Başkan Yardımcısı M. Sami Divleli,  Pendik Belediyesi’nin akıllı şehircilik adına gösterdiği gelişimden ve bu gelişim için kullanılan yeniliklerden bahsetti. Sürdürülebilir şehircilik adına gelecek nesillerin çok önemli bir konumda olduğunu söyleyen Divleli, Pendik Belediyesi olarak çocuklara sürdürülebilir şehircilikle ilgili bilgi verdiklerini belirtti. Divleli’den sonra konuşan Kalkınma Bakanlığı Bilgi Toplumu Daire Başkanlığı, Planlama Uzmanı Özhan Yılmaz, akıllı şehir projelerinin anahtar teslim projeler olmadığını, uzun vadeli bir vizyona sahip projeler olması gerektiğinin altını çizdi. Yılmaz, “Akıllı şehir dediğimizde ilk olarak ‘modernleşme’ çabası olarak görülmelidir. Gelişen teknolojinin nimetlerinden faydalanarak yaşanılabilir şehirler oluşturma, yenilikçi çözümler üretme ve daha kolay yaşanabilir bir şehir oluşturmak için kaynakları etkin kullanmak gerekmektedir.” dedi.
Sizde bir yorum yazın
E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN