yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

Esnafa ucuz konut müjdesi!

Esnafa ucuz konut müjdesi!
11 Şubat 2017 01:34 Yorum yaz Çıktı al
Konya Ereğli'de esnaf için ucuz konutlar inşa edilecek. Konya Ereğli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi, küçük esnafın ev sahibi olması için kolları sıvadı.
 
Uygun arsa teminini yapan Kooperatif,çalışmalarda son noktaya geldi. Tahisis edilen arsa için Konya Büyükşehir Belediyesi'nden imar kararı bekleniyor. Kararın ardından inşaat çalışmaları başlayacak. Evlerin olduğu alanın bir tarafında Toroslar diğer tarafında yapay bir göl bulunuyor.
 
 
PROJENİN YÜZDE 25'İ TAMAMLANDI
 
 
Proje için tahsis edilen arsa 113 dönüm. Ereğli Belediyesi'nin sosyal donatı alanlarının hemen yanında yer alan arsa Ereğli Sanayi Bölgesi'nin arka kısmında yer alıyor. Projenin 25'i tamamlandı. Çalışma için Ereğli Belediyesi'nden 1/5000'lik plan Konya Büyükşehir Belediyesi'ne gönderildi. Projede, imardan gelecek karara göre yaklaşık 700 konut yapılacak. Konutların 3'de biri esnafa karsız bir şekilde verilecek. ilk teslimler de esnafa yapılacak. Konya Ereğli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi evlerin parasını peşin ödeyecek. Taleplerin çok olması durumda hak sahipleri çekilişle belirlenecek.
 
 
KÜÇÜK ESNAFA BÜYÜK İMKAN
 
 
Konya Ereğli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mustafa Oymak, arazinin sahibi ile sözleşme yapıldığını söyledi. Küçük esnafa büyük imkanlar sunulacağını söyleyen Oymak, “Projedeki düşüncemiz, yüzme havuzu savunası, hamamı olan yeşil alanlar ile idael bir proje" dedi. Oymak, esnafa verilecek evlerin 2 artı bir büyüklüğünde olacağını sözlerine ekledi.
 
Yeni Şafak
Sizde bir yorum yazın
Kuzu SeaPearl Banner
Teknik Yapı Business
E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN