sinpaş
yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

Eşsiz proje Port Poseidon'un arkasındaki genç iş adamı!

Eşsiz proje Port Poseidon'un arkasındaki genç iş adamı!
15 Şubat 2016 10:52 Yorum yaz Çıktı al
Dev Yapı GYO'nun Muğla'daki eşsiz projesi Port Poseidon Muğla'nın detaylarını öğrenelim ve genç yaşta başarıyı yakalamış Dev Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Tarakçı'yı yakından tanıyalım istedik.

-Proje detaylarına geçmeden önce Serdar Tarakçı'nın örnek teşkil edecek başarı hikayesini dinlemek isteriz. Kimdir Serdar Tarakçı?

2008 Yılında eğitim hayatını bitiren Dev Yapı firmasının sahibi okulu bitirip ilk işine Manisa kula ilçesinde 3 arkadaş ile iş hayatına  giren Serdar Tarakcı daha sonra kendi özel mimarlık ofisini açar, ve önce kültür bakanlığı yardım fonlarıyla Türkiye genelinde bir çok yardıma ihtiyacı olan kişilerin evlerini yapan firma daha sonra İzmir de ofis açarak bütün egede faaliyet göstermeye başlamıştır. Hayatında hep zorluklarla mücadele eden serdar bey 2012 yılında dünya barış günün de 1 eylülde Eşi Gülden hanım ile hayatlarını birleştirmiştir.

Serdar Tarakçı

 

-Dev Yapı için Port Poseidon macerası nasıl başladı?

Firma Yap-sat işine uzak duran firma sahibi 2014 Temmuz ayına kadar betonarme bina yapımına uzak duran Serdar Bey, projeyi çok beğendiğinden Bütün kırmızı çizgilerini bırakarak Port kazıklı projesini kabul etmiş ve adını Port Poseidon olarak değiştirmiştir.Mal sahibi firma ile devir hakkında anlaşılmış ama firma mal sahibinin bu kadar güzel bir projeyi geliştirdiği için ve bu proje gönül verdiği için eski mal sahibi firmayı da projenin içinde bırakarak 20 konutluk bölümü kendilerine özel geliştirmesine olanak sağlamasına onay vermiştir.

Serdar Bey emlak konusunda ülkemize ve hükümete inandığı 3 emlak konut projesine  toplam 2016 yılında 680 milyon dolar yatırım yapmayı ön görmüştür.

Port Poseidon Projesi 2006-2007 Türkiye'de Port Alaçatı ve Fransa'da Port Grimoud gibi işlere imzasını aoatmış dünyaca ünlü Fransız mimar Xavier Bohl tarafından  tasarlanmış ve Türkiye’de bütün uygulama projelerini  ünlü Mimar prof.dr.Cengiz EREN tarafından Milas’ta ki geleneksel evlerden esinlenerek 2009 yılında ruhsatlarını almıştır. Dev Yapı AŞ .projeyi ele aldıktan sonra ilk olarak proje adını PORT POSEİDON-Muğla olarak değiştirerek projeye bir mitolojik kimlik sağlamayı amaçlamış, ve mesleğinin getirdiği avantajları projeye yansıtmıştır.

 

Neden Poseidon ?

Serdar bey projeyi geliştirirken Egenin mitolojik tanrısı Poseidon unun krallığı konseptini günümüz koşullarına göre tasarlamıştır.Düşünün Balıklarlar üzerinizde yüzerken sevdiklerinizle yemek yeme fırsatı. Günümüz koşullarında siteye hizmetine ait helikopter, yat, deniz uçağı  imkanı hangi proje sağlıyor,Elektirk ve su kullanımında %30-40 daha az fatura ödeme imkanı(doğal enerji)Kolay ulaşım imkanı ile şehrin gürültüsünden uzak ama aynı zamanda şehre yakın olmaEvinin önüne Tekne/Yat’ını park et ve Uç konsepti365 gün  24 saat Housekeeping sistemi

 

-Neden Ege Bölgesi

Aslında bütün firmalar Marmara bölgesinde inşaat yatırımları yapıyor özellikle İstanbul’da Şahsen doğru bulmuyorum İstanbul da konut balonu oluşmuş durumda.Ege bölgesinde Alaçatı port projesi gibi bir örnek var hem de projeleri tasarlayan mimar aynı kişi olması projeye ayrı bir hava katıyor.

Serdar bey, İlk büyük yatırımını Egeye yapma kararı alma sebebi, bu bölgede geleceğin parlak olması ve projeye güvenme sebebidir.

 

 

-Peki Port Poseidon Muğla nasıl bir projedir

Port Poseidon projesi 114 malikane 154 yalı, 66 adet rezidans dairesi, 11 çarşı mağazası, 1 marina 103 suit odalı otel’den oluşuyor.Tabi ki projemize muze-amfi tiyatro-sağlık merkezi- yeşil enerji-deniz altı odaları vb.gibi sayamadığımız A Plus bir projedir.

Proje evlerin adlarına Poseidon’un çocukların adları verilmiş, durumda sadece projede duygusal olarak bağı olan serdar bey  dairelere 13 temmuz 2013 yılında kaybettiği kızlarının adı Talina adını vermiştir. Kızını bebekliğinde kaybettikten sonra bu projeye gönül bağı oluşmuş durumda.

 

 

-Fiyat politikanız nelerdir?

Son dönemde dolar kurunun çıkmasından dolayı maliyetlerimiz artmış durumda ama firma güçlü ekonomik yapısından dolayı, Dolar kurunu 2016 Yılı için 2.20 TL olarak sabitleyerek kişiye özel ödeme koşulu sunacağız. Özellikle müşterilerde günümüzde unutulan komşuluk değerlerine sahip çıkarak müşterileri özenle seçiyor yani, referanslı satış yapıyor.

 

 

-Projede inşaat ne zaman teslim?

Proje nisan ayında devam edip, 2018 sonlarına doğru bitirmeyi düşünüyoruz. Planlanan inşaat sisteminde İnşaat kısmını İmalatta Yine DEV YAPI GYO firmasınca yönetecektir. Bunun sebebi Serdar Bey her zaman kaba işçiliği ince işçilikte deneyimli bir firmanın yapması düşüncesindedir. Bu konuda iç dekorasyon işlerinde bütün müşterilerimize 3 farklı seçenek ile müşterilerine istediği evde yaşama imkânı sunmayı planlıyor.

 

-Peki Dev Yapı firması başka yatırım düşünüyor mu ?

Elbette ki serdar bey projede marina ve oteli satmayıp işletmesini yapmayı planlıyor. firma bu projesinden sonra İzmir ve muğla illerinde Toplam 3 milyar dolarlık Butik projelere devam edecektir. Otelcilik – inşaat- eğitim-sağlık alanlarında Türkiye’de devletimizin geçmişteki gibi görev verdiği her konuda sosyal sorumluluk projelerinde öncü olacaktır.Tabiki Dev Yapı firmasının bir çok sosyal sorumluluk projesinde yer alacaktır.

 

 

Sizde bir yorum yazın
E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN