yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

EVA Gayrimenkul Değerleme’ye Euromoney’den 3 ödül birden!

EVA Gayrimenkul Değerleme’ye Euromoney’den 3 ödül birden!
26 Eylül 2016 14:17 Yorum yaz Çıktı al
Türkiye’nin en ünlü gayrimenkul değerleme firmalarından EVA Gayrimenkul Değerleme, Avrupa’nın en prestijli ekonomi dergilerinden Euromoney’in düzenlediği “Euromoney's Real Estate Awards 2016” ödüllerinden üç ödülle birden döndü.

Avrupa finans dünyasının en prestijli dergilerinden biri olan Euromoney’in her yıl düzenlediği ‘‘Euromoney's Real Estate Awards 2016’’ ödüllerinde EVA Gayrimenkul Değerleme fırtına gibi esti. Türkiye’nin en büyük gayrimenkul değerleme firmalarından biri olan EVA, geceden Değerleme (Valuation), Araştırma (Research) ve Genel (Overall) kategorilerinde üç ödüle birden layık görüldü.

 

“İlk değil, son olmayacak”

Konuyla ilgili konuşan EVA Gayrimenkul Değerleme ortaklarından Cansel Turgut Yazıcı şunları söyledi: ‘‘Bu aldığımız ilk ödül değil. Son ödül de olmayacak. Geçmişte Euromoney’den 3 yılda 3 farklı kategoride toplam 5 ödül aldık. Başka kurumlardan uluslararası ödüllerimizde var, işimiz iyi yapmaya devam ettikçe başka ödüller de alacağız. Aldığımız bu ödüllerle işimiz bitmez. Hep daha iyisini yapacağız. Alanımızda verilen bütün ödüllere talibiz. Bundan sonra da Türkiye’ye değerleme alanında ödüller getirmeye devam edeceğiz. Artık değerleme sistemi kendini her geçen gün daha çok geliştirmekte ve dünya standartlarına yaklaşmakta. Bugün birçok Türk sermayeli değerleme ve danışmanlık kurumu artık Türkiye’de görev alan yabancı kökenli değerleme kurumlarında daha da fazla itibar görüyor. Geçmişte aldığımız ödüller ve bu ödül buna en güzel örnek.’’

 

SPK ve RICS lisanslı

 EVA Gayrimenkul Değerleme çalışanlarının gayrimenkul sektöründe çok uzun yıllara yayılan tecrübeleri olan bir kadro olduğuna dikkat çeken Yazıcı, ‘‘EVA olarak sadece değerleme çalışmaları ve raporlamaları değil; gayrimenkul projelerinin fizibilitesi; gayrimenkule dayalı hak ve faydaların değerlemesi;  konut, alışveriş merkezi, otel sektörü alanlarında araştırma ve raporlama çalışmaları da yapıyoruz. Firmamız Türkiye’de yatırım yapmak isteyen hem yerli hem de yabancı kurum ve kuruluşlara sektörde öncü konumuyla danışmanlık hizmeti verirken, aynı zamanda gayrimenkul sektörüne yönelik sektör raporları ve basılı yayınlar da üretiyor. EVA olarak ayrıca Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) lisanslı değerleme şirketleri listesindeyiz. Dolayısıyla bankalara dahi değerleme hizmeti yetkisine sahibiz. Firmamız ayrıca RICS (Royal Institution of Chartered Surveyors) tarafından ‘‘Regulated by RICS Certificate’’ kategorisinde tanımlanan Türkiye’deki ilk değerleme şirketi’’ ifadelerini kullandı.

Sizde bir yorum yazın
Kuzu SeaPearl Banner
Teknik Yapı Business
E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN