sinpaş
yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

Evinizi Satarken bilmeniz gereken 5 altın kural!

Evinizi Satarken bilmeniz gereken 5 altın kural!
15 Kasım 2017 12:28 Yorum yaz Çıktı al
Paraya ihtiyacınız var veya taşınmak istiyorsunuz bu nedenle evinizi satmaya karar verdiniz. ev satma tecrübeniz yok ve hata yapmaktan korkuyorsunuz.

Piyasayı araştırın ve eviniz için doğru bir fiyat belirleyip satışa sunun

Sektörde çok fazla yanıltıcı faktör olduğundan gayrimenkulün fiyatını belirlemek zor olabilir.  Arzın fazla olması, müteahhitlerin son dönemde hızla artması dikkat dağıtıcı etkenler arasında gösterilebilir. Fakat ev satımında farkında olmanız gereken en önemli şeylerden bir tanesi de gayrimenkullerin piyasadaki ederinin iyi araştırılması konusudur. Evinizin fiyatını paraya ihtiyacınız veya hayalleriniz konusunda belirlememeli ve bu konuda son derece realist davranmalısınız.

 

 

Gayrimenkulünüzü pazarlamak için ihtiyacınız olan yol haritasını çizme konusunda dikkat şart!

Bu konuda çok hassas davranmalısınız zira çabalarınız hiçbir işe yaramayabilir. Doğru anda doğru hamleyi yapmalısınız. Çünkü gerek alanında uzman inşaat şirketleri gerek diğer etmenler rakibiniz. Bütün bunları göz önüne alarak gayrimenkulünüzü pazarlamak için doğru anda doğru adımı attığınız takdirde bu rekabetçi ortamdan sıyrılıp tercih edilirsiniz. Bunun için siz de bir uzmandan yardım alabilirsiniz.

 

 

Karşı taraftaki gayrimenkulünüzü satın almak isteyen potansiyel alıcıları araştırın!

Rakip firmalar veya yukarıda bahsettiğimiz diğer etmenler alıcılarınızı kendi tarafına çekmek için birçok yöntem uygulayabilir. E-posta yoluyla birçok pazar alanı elde edebilir. Bu koşullar bir uzmanla çalışmanızı yine zorunlu kılıyor.

 

 

Ev satma konusunda uzman bir firmayla çalışmak size yardımcı olabilir!

Gayrimenkulünüzü satmak istediğinizde birçok insanla karşı karşıya geleceksiniz ve bilgi paylaşımında bulunacaksınız. Bu güvenliğinizi olumsuz yönde etkileyebilir. Bir firmayla ortak hareket etmek size bunlardan koruyacağı gibi yükünüzü de azaltabilir. Yine bir firmayla çalışmak ödemeniz konusunda da her türlü güvenliği sağlayabilir.

 

 

Alıcıya karşı doğru tutum çok önemli!

Son olarak satış işleminin gerçekleşmesi için alıcıya yönelik tutumunuz da alıcının kararında belirleyici olabilir. Asla gayrimenkulünüzü övmeyin bu alıcıda olumsuz bir etki yaratır ve kafasında soru işaretleri oluşturur. Son derece objektif olmaya çalışın ve alıcının ihtiyaçlarına hitap etmeyi deneyin.

Sizde bir yorum yazın
E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN