sinpaş
yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

Feres İnşaat'tan Kağıthane'ye 1.100 konutluk yeni proje!

Feres İnşaat'tan Kağıthane'ye 1.100 konutluk yeni proje!
01 Mart 2017 17:36 Yorum yaz Çıktı al
Feres İnşaat, eski Büyükdere Caddesi’ne 300 metre mesafede Türkiye’nin ilk alan bazlı projesini yapmak için kolları sıvadı.

 

Türkiye’nin ilk ve tek dikey orman projesi Greenox Urban Residence’a Aycan Gayrimenkul’le birlikte hayat veren Feres İnşaat, eski Büyükdere Caddesi’ne 300 metre mesafede Türkiye’nin ilk alan bazlı projesini yapmak için kolları sıvadı.

 

1. etabında 450 konutun yer alacağı Feres Kağıthane projesi 3 etaptan oluşacak.  Projede toplam 1.100 konut yer alacak. Tek seferde yıkılacak 110 binanın oluşturacağı 10 dönümlük arsa üzerinde yükselmesi planlanan proje için 2017 yılının Ekim ayında lansman yapılması hedefleniyor. 

 

Proje hakkında bilgi veren Feres İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Recep Sevim, “Firma olarak ilkleri hayata geçirmeye devam ediyoruz. Türkiye’nin ilk dikey orman projesinden sonra şimdi de Türkiye’nin ilk alan bazlı kentsel dönüşüm projesini inşa ediyoruz. Söz konusu projemizle ilgili geçtiğimiz gün ilk adımlar atılarak karot örnekleri alındı” dedi. 

 

Alan bazında dönüşümün önemiyle ilgili de konuşan Sevim, “Feres olarak 1000 metrekarelik bir ada çalışması yerine 5 bin veya 10 bin metrekareden oluşan alan bazı dönüşümleri tercih ediyoruz. Yaşam standartlarının üst seviyede olduğu daha konforlu bir yaşam için daha fazla yeşil alan ve sosyal alanlar oluşturup daha güzel konseptler meydana getiriyoruz. İleriye yönelik daha sağlam ve daha yaşanabilir bir düzen olması için atılacak en büyük adımlardan bir tanesi hiç kuşkusuz alan bazlı dönüşümdür. Bu adımı Kağıthane Belediyesi’nin de desteği ile ilk olarak biz atıyor ve kentsel revizyonu başlatıyoruz” dedi. 

 

Proje hakkında  detaylı bilgilerin önümüzdeki aylarda açıklanması bekleniyor.

www.feres.com.tr

 
Sizde bir yorum yazın
E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN