yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

Florya ve Riva Galatasaray’ı Borsa’da uçurdu!

Florya ve Riva Galatasaray’ı Borsa’da uçurdu!
25 Ekim 2016 11:06 Yorum yaz Çıktı al
Galatasaray hisseleri Riva ve Florya projeleri için genel kuruldan yönetime yetki onayı çıkmasıyla güne yükselişle başladı.

Cuma gününü 33.06 TL’den tamamlayan Galatasaray hisseleri yeni haftaya ilk seansta yüzde 11.9 artışla 37.00 TL’lik tavan fiyattan başladı. Hisseler, ikinci seansta da 39.66 liralık tavan değerini gördü. Böylece iki seansta da tavan olan hisseler günü yüzde 19.9 artışla tamamlamış oldu.

 

Yüzde 105 kazandırdı

Galatasaray futbol takımının Spor Toto Süper Lig’inde haftayı mağlubiyetle tamamlamasına karşın, Riva ve Florya arazilerine ilişkin proje ile gelirlerinin önemli ölçüde artacağı beklentilerinin Galatasaray pay piyasasında alımların güçlenmesine neden olduğu belirtiliyor. Galatasaray hisseleri, yatırımcısına ekim ayında yüzde 12, yıl başından bu yana yüzde 105 kazandırdı.

 

Borç faizinden kurtulacak

Proje için genel kuruldan onay alan yönetim, Emlak Konut’la nihai sözleşmeyi hemen imzalayacak. Projeden gelecek pay ile bankalarla yapılan anlaşma sonucunda, mali anlamda kısa vadede rahatlama yaşanacak. Gelen parayla 230 milyon dolarlık banka borçlarını kapatacak olan yönetim, her yıl 40 milyon dolarlık faiz yükünden de kurtulacak. Sarı-Kırmızılılar bu dev projeden orta vadede 500 milyon dolar gelir elde ederek, 1.5 milyar TL’yi bulan borçları kapatmak ve bunların yıllık 40 milyon Euro tutan faizinden kurtulmak istiyordu.

 

(Hürriyet)

Sizde bir yorum yazın
Kuzu SeaPearl Banner
Teknik Yapı Business
E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN