sinpaş
yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

Fuzul Grup Nevita’ ile 2017 yılında atağa kalkacak!

Fuzul Grup Nevita’ ile 2017 yılında atağa kalkacak!
27 Ocak 2017 19:13 Yorum yaz Çıktı al
Fuzul Grup, yabancı gayrimenkul yatırımcılarını Türkiye’ye getirmek amacıyla faaliyet gösteren markası ‘Nevita’ ile 2017 yılında atağa kalkacak.

İstanbul’da önemli projeler gerçekleştiren ve özellikle yabancıya konut satışında önemli bir ivme yakalayan Fuzul Grup, Nevita markasıyla çıtayı daha da yükseltti.

Son çıkan yabancıların 1 milyon dolara gayrimenkul almasıyla TC vatandaşlığı elde etmesi kararını olumlu bulan Fuzul Grup Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Akbal, “Bu karar tüm sektörü, özellikle de lüks segmenti olumlu etkileyecek, limit 500 bin dolar olsaydı çok daha fazla satış görebilirdik. Devlet inşaat sektörü için yapıcı adımlar atıyor. Biz devlet desteği ile gayrimenkul tanıtım fonu oluşturulması gerektiğini de düşünüyoruz. Yabancıya gerçekleştirilen satışların ihracat kapsamına alınması önemli bir karar olur” dedi.

 

Uzakdoğu pazarı hedef alınmalı

Faruk Akbal son dönemde Uzakdoğu pazarında hareketlilik olduğunu belirterek; bu pazara daha fazla yatırım yapılması gerektiğini vurguladı. Akbal,” 2017 yılı itibariyle Uzakdoğu Hindistan, Çin ve Güney Kore pazarları hedef alınmalı. Son yıllarda Uzakdoğu, Avrupa’nın en büyük yatırımcı kitlesini oluşturuyor. Nitelikli gayrimenkul yatırımcısı hedef alınarak çalışmalar yapılmalı, biz Türkiye’nin Asya-Avrupa arasında köprü görevi gördüğü için coğrafi, kültürel olarak avantajlı olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Sizde bir yorum yazın
E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN