sinpaş
yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

Fuzul Yapı’dan 2017’de 2 bin konut!

Fuzul Yapı’dan 2017’de 2 bin konut!
05 Ekim 2016 11:18 Yorum yaz Çıktı al
Yeni projelerin hazırlığına girişen Fuzul Yapı, 2017’ye flaş bir giriş yapacak. Yıl boyunca toplam 2 bin konut üretecek olan Fuzul Yapı toplam 2 milyar TL yatırım yapacak.

Daha önce geliştirdiği Bizim Evler, Vadiyaka, Olimpa Park ve Neriva gibi projelerle ve faizsiz konut ve otomobil sistemiyle bilinen Fuzul Yapı, 2017’ye fırtına gibi girmeye hazırlanıyor. Firma, 2017 yılı boyunca iki projede toplam 2 milyar TL yatırım bedeline sahip 2 bin konutu satışa sunmaya hazırlanıyor.

 

“2017 Fuzul’un yılı olacak”

2016 yılının değerlendirmesinin yapıldığı ve 2017 yılı hedeflerinin açıklandığı bir basın toplantısı düzenleyen Fuzul Yapı’nın Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Akbal, Türkiye’nin her zaman için büyük badireler atlattığını, geçtiğimiz yaz ise badirelerin en büyüğünü atlattığını ifade ederek, ‘‘Ancak Türk insanı gayrimenkul ve inşaata olan inancını yitirmedi. Fuzul Yapı olarak biz de 2017’ye ve Türkiye’nin karşı karşıya geleceği sorunlara karşı hazırız. 2017 Fuzul’un yılı olacak’’ dedi.

 

Fuzul’un 25’inci yılı geliyor

Daha sonra söz alan Fuzul Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Eyüp Akbal ise 2016’nın her açıdan zor bir yıl olduğuna dikkat çekti. Akbal ‘‘2016’da tam Türkiye seçim iklimini atlattı, artık rahatlar diye düşünürken 15 Temmuz’daki menfur saldırı gerçekleşti. Neyse ki tüm Türk milleti tüm renkleriyle birlik olarak bu belayı savuşturdu. 7 Ağustos’taki Yenikapı mitinginde de bunu tüm dünyaya gösterdik. Bu vesileyle 15 Temmuz gecesi şehit olan vatandaşlarımıza grup adına Allah’tan rahmet, ailelerine sabırlar, gazilerimize acil şifalar, tüm Türk milletine de geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Fuzul Grup olarak biliyorsunuz 25 yıldır sektördeyiz. 1992’den beri varız. İlk önce o dönemde oldukça zor sahip olunan otomobil için faizsiz otomobil alım sistemini kurduk. Özellikle 1999 depreminden sonra gayrimenkul ve inşaat sektörünün ön plana çıkmasının ardından ve otomotivdeki müşterilerimizin yoğun konut talebi üzerine Fuzul Yapı’yı da hayata geçirdik. İlk projemiz olarak 2006’da Başakşehir’de 1400 konutluk Fuzulkent Bizim Evler’i hayata geçirdik. Ardından bölgenin ilk AVM’si olan Olimpa Park AVM’yi açtık. Ardından Vadiyaka, Neriva gibi diğer projelerimiz geldi ve vatandaştan büyük ilgi gördü. O kadar ki Vadiyaka projemizdeki 55 dükkanın satışını bir günde tamamladık’’ ifadelerini kullandı.

 

“GOP arsasını aldık, akşamına darbe girişimi oldu”

Fuzul Yapı’nın ana ortaklarından olduğu ASAF İş Ortaklığı’nın yine Başakşehir’de geliştireceği 3. İstanbul projesinin 15 Kasım’da basına tanıtılacağını ifade eden Akbal, “15 Temmuz günü TOKİ’nin gerçekleştirdiği Gaziosmanpaşa ihalesini 350 milyon TL bedelle kazandık. Akşamına darbe girişimi olunca herkes bize ‘Şimdi ne olacak’ diye sormaya başladı. Biz de ortamın sakinleşmesini bekledik. Şimdi artık 2017 yılının başıyla birlikte bu projeye de başlayacağız. Halen mimari çalışmalar devam ediyor. Bu sezon sık sık bir araya geleceğiz. Bakınız GYODER ve TMB’nin ortaklaşa gerçekleştirdiği Gayrimenkulde Liderler Zirvesi’nde Türkiye genelinde en çok konut üreten firmalar arasında Fuzul Yapı da var. Öte yandan FuzulEv’i ele alacak olursak, şu an Türkiye genelinde 25 FuzulEv şubesi var. 2017 yılı sonuna kadar şube sayımızı 60’a yükseltmeyi hedefliyoruz. Bizim ekibimiz oldukça genç. Yaş ortalamasını 26-27’ye kadar çektik, çünkü Türkiye’nin geleceği o insanlarda olacak” diye konuştu.

 

“2017 atılım ve yatırım yılı”

2017 yılında çeşitli projelerde toplam yatırım bedeli 2 milyar TL olan 2 bin konut üreteceklerini söyleyen Akbal, ‘‘Darbe girişiminin ardından özellikle TOKİ ve Emlak Konut GYO gibi devlet kuruluşlarının başlattığı kampanyalar, gerek bankaların gerçekleştirdiği faiz indirimleri, gerekse de konuttaki KDV oranlarının düşürülmesi sektörü kendine getirdi. 2017 yılını biz atılım ve yatırım yılı olarak görüyoruz. Büyük beklentilerimiz var. Mesela KDV indirimi 2017 yılının Mart ayı sonuna kadar geçerli. Bunun uzatılması, faizlerin daha da aşağı indirilmesi, tapu harçlarının düşürülmesi, bankaların dosya masraflarının indirilmesi, sektörü büyük atağa kaldıracaktır’’ dedi.

Sizde bir yorum yazın
E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN