yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

Garanti Koza Bulgaristan'da konut yapacak!

Garanti Koza Bulgaristan'da konut yapacak!
08 Eylül 2016 11:11 Yorum yaz Çıktı al
Garanti Koza Yönetim Kurulu Üyesi Murat Binark, başta Bulgaristan olmak üzere birçok Balkan ülkesinde konut açığı olduğunu hatırlatarak yakın dönemde bu bölgelere yoğunlaşacaklarını söyledi.

İstanbul’da Bağdat Caddesi, Zekeriyaköy, Esenyurt, Ispartakule’de yaklaşık 20 bin konut inşa eden Garanti Koza, Balkanlar’a odaklandı. Devam eden projelerinin değeri 8 milyar doları bulan şirketin Bulgaristan’da gayrimenkul geliştiren en büyük yabancı yatırımcı olduğunu belirten Garanti Koza Yönetim Kurulu Üyesi Murat Binark, “Hükümet bunu belgeledi ve bize sertifika da verdi” dedi. Hürriyet gazetesinden Gülistan Alagöz’e konuşan ve Lehman Brothers kriziyle birçok Avrupalı yatırımcının Bulgaristan ve Balkan coğrafyasından çekildiğini hatırlatan Binark, “Bu da bize Bulgaristan’a yatırım fırsatı verdi. Bölgede çok fazla yeni konuta ihtiyaç duyuluyordu. Mevcut yapı stoğu çok eski. Avrupalı da konut geliştirmeyi unutmuş durumda. Bu anlamda bizim için doğru adres Bulgaristan oldu” diye konuştu.

 

Projelerini Körfez’e tanıttı

6-8 Eylül’de Dubai’de düzenlenen 15’inci Cityscape Uluslararası Gayrimenkul Fuarı’na katılan şirket, projelerini Körfez yatırımcılarının beğenisine sundu. Garanti Koza’nın davetlisi olarak katıldığımız fuarda görüştüğümüz Garanti Koza Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü İlkel de, Batı’ya doğru büyüyeceklerini dile getirdi. İlkel, Bulgaristan’daki 2 projenin değerinin 2 milyar Euro olduğunu söyledi. İlkel, iki projede 4 bini aşkın konut olacağını belirtti.Murat Binark, ilk projeleri Grand Kanyon’da 1450 adet konut, 62 bin metrekare AVM alanı, 24 bin metrekare Swissotel olduğunu söyledi. Şu anda metrekare satış fiyatı 1900 Euro olan projenin 2019’da teslim edileceğini ifade eden Binark, ikinci projelerinin Sofya merkeze 500 metre mesafede yer alacağını dile getirdi. 105 bin metrekarelik arsa üzerinde yer alacak projede 2006 konut, 630 rezidans ve 300 odalı otel olacağını söyleyen Binark, ayrıca projedeki gölün etrafında 25 bin metrekarelik alışveriş alanı ile 30 bin metrekarelik eğlence alanı olacağını belirtti. Binarak, Körfez yatırımcının Bulgaristan’a yoğun ilgi gösterdiğini ifade etti.

Sizde bir yorum yazın
Kuzu SeaPearl Banner
Teknik Yapı Business
E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN