sinpaş
yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

Gayrimenkul sektöründe kişiye özel ödeme planı satışlara olumlu yansıyor

Gayrimenkul sektöründe kişiye özel ödeme planı satışlara olumlu yansıyor
18 Mayıs 2017 13:03 Yorum yaz Çıktı al
Geliştiricilerin alıcıların ödeme gücüne uygun olarak alıcılarla birlikte hazırladıkları kişiye özel ödeme planı konut satışlarına olumlu etki ediyor.

Prime Property Gayrimenkul Danışmanlığı Kurucu Ortağı Fırat Sezginsoy, gayrimenkul sektöründe düşük faiz ve 60 aya varan vadelendirmenin sektöre canlılık kazandırdığını, özellikle son yıllarda yaygınlaşan kişiye özel ödeme planının da aynı etkiyi yaratarak konut satışlarına olumlu yansıdığını kaydediyor. Geliştirici firmaların düzenlediği lansman ve genel indirim kampanyalarının aynı segmentte olan alıcıların tümü için uygun olamayabileceğini belirten Sezginsoy, bu uygulamanın bütün geliştiriciler tarafından dikkate alınması gerektiğini vurguluyor.

 

Özellikle markalı konut projesi geliştiren firmaların kişinin alım gücüne göre, kişiden kişiye değişen bir ödeme planı teklifi sunduğunu ifade eden Sezginsoy, bu ödeme planını müteahhitlerin ve alıcıların birlikte hazırladıklarını belirtiyor. Uygulamanın müşteri memnuniyeti sağladığını söyleyen Sezginsoy, kişiye özel ödeme planının alıcının ödeme endişelerini ortadan kaldırdığını ve güven duygusu yarattığını vurguluyor.

Sizde bir yorum yazın
E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN