sinpaş
yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

Gayrimenkul sektöründe teknoloji tabanlı yeni bir girişim!

Gayrimenkul sektöründe teknoloji tabanlı yeni bir girişim!
16 Kasım 2017 17:12 Yorum yaz Çıktı al
Böylelikle Türkiye’nin herhangi bir şehrindeki gayrimenkulle ilgili ihtiyaç duyulan değerleme ve danışmanlık hizmetine Tapu Eksperi’nin aracılığıyla ulaşmak mümkün.

Ülkemizde SPK lisanslı eksperlerin müşterileri ekseriyetle banka ve finans kurumlarıdır. Banka ve finans kuruluşları, kredi karşılığında ipotek tesis edilecek taşınmazların önce SPK lisanslı eksperlere değerlemesini yaptırıyor, ardından tespit edilen bu değere ve gayrimenkulün hukuki durumuna göre kredi verip vermemeye karar veriyor. Buna karşılık tapu dairelerinde bir tarafı banka olmayan her gün yüzlerce alım-satım, ipotek gibi işlem, herhangi bir eksper incelemesi olmadan yapılıyor. Bu işlemler neticesinde taraflar, birçok riski de çoğu zaman bilinçsizce kabul etmiş oluyor.

 

 

Tapu Eksperi adındaki girişim, gayrimenkul ekspertiz hizmetlerini internet üzerinden herkes tarafından sipariş edilebilir paketler halinde sunmaktadır. İnternet üzerinden sipariş edilebilen hizmet, birkaç gün içerisinde SPK lisanslı bir eksper tarafından rapor şeklinde hazırlanıyor ve müşteriye sunuluyor. İster piyasa fiyatı konusunda bilgi içeren tam kapsamlı bir ekspertiz raporu, isterse yalnızca gayrimenkule ilişkin tapu kütüğü incelemesi talebinde bulunsun, müşteri birkaç gün içerisinde SPK lisanslı eksper tarafından hazırlanan raporu temin ederek gayrimenkul hakkında istediği bilgiye erişebiliyor. Girişim, böylelikle, gayrimenkul alım-satım işlemleri başta olmak üzere tüm tapu işlemlerinde güven ve şeffaflığı tesis etmeyi, insanların tam bilgi sahibi olarak karar vermelerini sağlamayı ve sonradan taraflar arasında ortaya çıkabilecek uyuşmazlıkları asgariye indirmeyi amaçlıyor. Eylül ayında ticari hayata “merhaba” diyen Tapu Eksperi, Ekim ayı itibarıyla tüm Türkiye’de faaliyet göstermeye başladı. Böylelikle Türkiye’nin herhangi bir şehrindeki gayrimenkulle ilgili ihtiyaç duyulan değerleme ve danışmanlık hizmetine Tapu Eksperi’nin aracılığıyla ulaşmak mümkün. Tapu Eksperi tarafından sunulan tüm bu hizmetler hakkında detaylı bilgiye www.tapueksperi.com sitesinden ulaşabilirsiniz.

 

Adres Tel:

Gürsu Mah. Atatürk Bul. 187BF Konyaaltı Antalya (+90) 0850 885 20 97 www.tapueksperi.com

Sizde bir yorum yazın
E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN