sinpaş
yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

Gayrimenkul Sertifikası'nda ilk uygulama Park Mavera 3'te başlıyor!

Gayrimenkul Sertifikası'nda ilk uygulama Park Mavera 3'te başlıyor!
06 Mart 2017 18:18 Yorum yaz Çıktı al
TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, Resmi Gazete’de geçen yıl yayımlanarak yürürlüğe giren Gayrimenkul Sertifikası’nın ilk uygulamasının, TOKİ öncülüğünde Makro İnşaat’ın Park Mavera Projesi’nde gerçekleştirileceğini söyledi.
 
Vatandaşlara metrekare metrekare konut satın alma imkanı sunacak olan Gayrimenku Sertifikası uygulaması Toki işbirliği ile Makro İnşaat tarafından hayata geçirilen Park Mavera 3 ile start alıyor.
 
 
 
 
 

 

 

Gayrimenkul Sertfikası projesinin detayları 8 Mart'ta düzenlenecek basın toplantısında kamuoyu ile paylaşılacak.

 

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan ve Makro İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Uyan’ın ev sahipliğinde Çarşamba günü düzenlenecek toplantıya, Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Sermaye Piyasası Kurulu Başkanı Vahdettin Ertaş ve Vakıf Yatırım Genel Müdürü Kemal Şahin katılacak. TOKİ Başkanı Ergün Turan, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Gayrimenkul Sertifikası’nın sektöre hareketlilik getirmesini beklediklerini söyledi.

 

Uygulamanın, küçük yatırımcıların da önünü açacağını belirten Turan “Sektöre yeni bir enstrüman katılmış olacak. Gayrimenkul Sertifikası’yla ilgili tüm detayları çarşamba günü Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli ve ilgili tüm tarafların katılacağı toplantıda açıklayacağız” dedi.

Sizde bir yorum yazın
E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN