yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

Gün İnşaat Kemerville’i 390 bin dolardan başlayan fiyatlarla satışa çıkardı

Gün İnşaat Kemerville’i 390 bin dolardan başlayan fiyatlarla satışa çıkardı
21 Eylül 2016 12:20 Yorum yaz Çıktı al
İnşaat sektörünün tecrübeli firmalarından Gün İnşaat’ın Kemerburgaz’daki yeni projesi Kemerville, 390 bin dolardan başlayan fiyatlarla satışa çıktı. Az katlı butik ve tamamen dubleks bir konsepte sahip olan Kemerville projesinin teslim tarihi olarak ise 2 yıl sonrası öngörülüyor.

Dinçer BİLGENER
dincerbilgener@
emlaklobisi.com

Daha önce yine ağırlıklı olarak Kemerburgaz ve Göktürk bölgelerinde hayata geçirdiği projelerle bilinen Gün İnşaat’ın Kemerburgaz’daki yeni projesi Kemerville’in tanıtımı, 21 Eylül 2016 Salı günü Beşiktaş Four Seasons Hotel’de düzenlenen basın lansmanıyla yapıldı.

 

“10 yıldır bölgedeyiz”

Toplantıda konuşan Gün İnşaat Genel Müdürü İnş. Yük. Müh. Yüksel Günver, firma olarak geçmişte de Kemerburgaz ve Göktürk bölgelerinde az katlı, yatay mimariye sahip butik projeler geliştirdiklerine dikkat çekerek ‘‘Yeni projemiz Kemerville’de de bu konsepti benimsedik. Zaten Kemerburgaz bölgesinin imar durumu da daha fazlasına izin vermiyor. Gün İnşaat olarak biz 10 yıldır bu bölgedeyiz ve 10 yıldır da az katlı, düşük yoğunluklu ve yatay mimari konsepte sahip; böylece de komşuluk ilişkilerine imkan tanıyan projeler geliştirdik. Bundan sonra geliştireceğimiz projeler de bu konseptte olacak’’ diye konuştu.

 

“İstanbul’un yeni Etiler’i olacak”

Yaklaşık 10 yıldır bölgede yatırım yaptıkları için Kemerburgaz ve Göktürk bölgesinin gelişimine en yakın perspektiften şahit olduklarını kaydeden Günver, “Kemerburgaz ve Göktürk bölgesi, İstanbul için yakın geleceğin Etiler’i, Levent’i olmaya aday bir pozisyonda. 10 yıl önce biz bölgede ilk projelerimizi geliştirirken Göktürk bölgesi tam manasıyla bir köydü. Ahırları yıkarak proje geliştirdiğimizi hatırlıyorum. Bugün ise gerek Kemerburgaz, gerekse de Göktürk, şehrin karmaşasına uzak kalmak isteyen, ancak şehir merkezinden de tamamen uzaklaşmak istemeyen insanların mekanı oldu. Semtte okuldan hastaneye, AVM’den ulaşıma hiçbir eksik yok. Ayrıca bu tip projelerin geliştirilebileceği şehir merkezine yakın uygun arsaların bulunduğu tek lokasyon da burası. Ayrıca 2017 yılında tamamlanması planlanan Gayrettepe-3. Havalimanı metro hattı da bölgemizin içinden geçiyor. Kemerville projemiz de konum olarak hem bu metro hattına, hem 3. Havalimanı’na, hem de Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne çok yakın bir mesafede yer alıyor” ifadelerini kullandı.

 

“Kemerburgaz ve Göktürk değerini ikiye katladı”

Kemerburgaz ve Göktürk bölgesinin yatırım açısından da çok büyük bir değere sahip olduğunun altını çizen Günver, ‘‘Bizim 10 yıl önce geliştirdiğimiz projelerimizi o günlerde 250 bin TL’ye satıyorduk. Bugün aynı konutlar 1,5 milyon TL’ye varan, hatta aşan rakamlarda alıcı buluyor. Dolar bazında bakacak olursak da bu konutlar değerini ikiye katladı diyebiliriz. Kemerville projemizde de prim potansiyelini bu minvalde görüyoruz. Bugün Kemerburgaz ve Göktürk bölgesinde en düşük metrekare fiyatının 2 bin 500 dolardan başladığını düşünürsek Kemerville projesinin getireceği primi daha net bir şekilde algılayabiliriz’’ dedi.

 

Kemerville projenin mimarı, Türk mimarlık tarihinin kilometre taşlarından Yılmaz Sanlı’nın kızı Dr. Suzan Sanlı Esin ise, 5 bin 100 metrekarelik proje alanının yalnızca yüzde 30’unu kaplayan 3 katlı 8 blok ile düşük yoğunlukta bir yapılaşmaya dikkat çekerken, konut bloklarında göze çarpan iki unsurun ahşap kaplama ve cumbalar olduğunun altını çizdi. Kabuktaki hareketlerle sağlanan gölge-ışık oyunları ile mimari tasarımda farklılık yaratılmaya çalışıldığını belirten Esin, konutların dışarıya açılımı ve yeşil alanlarla kurulan güçlü ilişkileri ile adeta bahçeli evlerden oluşan bir mahalle kurgulandığını dile getirdi. Esin, proje tanıtımını şu sözlerle tamamladı: ‘‘Mimari tasarımda yalın, süslemeden uzak ama 3. boyuttaki hareketlerle özgünlük yakalamayı özellikle istedik. Kompozit malzeme gibi yapay yapı malzemelerinden uzak durup ahşabın sıcaklığını benimsedik. Yeşille bütünleştirmeye çalıştığımız bu kurguda ahşap kaplı ve beyaz yüzeylerin yanına sarı gibi çarpıcı bir renk de ekledik.’’

 

İşte Kemerville projesinin detayları!

Toplam 5 bin 100 metrekarelik arsa alanında 3’er katlı 8 blokta toplam 40 adet dubleks daireden oluşan Kemerville projesinde daire büyüklükleri 130 metrekare ile 184 metrekare arasında değişirken, daire tipleri ise 2+1, 3+1 ve 4+1 olarak tasarlandı. Tamamıyla bahçe ve çatı dublekslerinden oluşan yatay mimari konsepte sahip Kemerville projesinde liste fiyatları 390 bin TL ile 700 bin dolar arasında değişirken, metrekare fiyatları ise 2 bin 800 dolar ile 3 bin 800 dolar arasında değişiyor. Yaklaşık 8 milyon dolarlık yatırım bedeline sahip olan Kemerville projesinde aidatların ise 500 TL civarında olacağı tahmin ediliyor.

 

Kemerville sosyal donatıları

Proje alanının yaklaşık yüzde 70’inin sosyal alanlara ayrıldığı Kemerville projesinin sosyal donatı alanları, projenin geliştirildiği arsanın tamamının altına konumlandırılmış durumda. Projenin sosyal olanakları arasında 20 metre uzunluğunda açık yüzme havuzu, her daireye 2 araçlık otopark alanı, sosyal merkez, yürüyüş parkuru, fitness center, sauna ve yeşil alanlar gibi alternatifler mevcut. mevcut.

 

Kemerville ödeme seçenekleri

Kemerville projesinin ödeme seçenekleri kapsamında ise anlaşmalı banka olan Garanti Bankası aracılığıyla yüzde 25 peşin, kalan kısım için ise 5 ilâ 10 yıl vadeli konut kredisi kullanma imkanı sunuluyor. Ayrıca Kemerville projesinin lansman kampanyası kapsamında yüzde 10 lansman indirimi uygulanıyor.

 

Kemerville nerede?

Kemerville projesinin nerede olduğu sorusunun cevabı ise şöyle: Belgrad Ormanı'na yakınlığıyla ilgi gören Kemerville projesi, şehir merkezine ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne 20 dk, Atatürk Havalimanı'na 40 dk, 3. Havalimanı'na 15 dk, Yavuz Sultan Selim Köprüsü bağlantı yoluna 10 dk mesafede yer alıyor. Geçtiğimiz günlerde açıklanan ve 2017 yılında tamamlanacak Gayrettepe-Kemerburgaz-Göktürk metro duraklarından birinin de buraya yapılması ile ulaşım daha da rahat hale gelecek. Yakın çevresinde restoran ve cafeler, marketler, sinema, sosyal kulüpler, spor tesisleri, sağlık kuruluşları, başarılı eğitim kurumları ve her türlü alışveriş olanağı da bulunuyor.

 

Kemerville iletişim

Kemerville Adres: İstanbul Cd. Gökmahal İş Mrk. No: 28 D: 29 Göktürk

Kemerville Telefon: 0212 322 47 24

Kemerville Web Sitesi: www.gun-insaat.com.tr

Kemerville Mail Adresi: info@gun-insaat.com.tr

Sizde bir yorum yazın
Kuzu SeaPearl Banner
Teknik Yapı Business
E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN