yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

Haliç İstanbul’un cazibe merkezi olma yolunda!

Haliç İstanbul’un cazibe merkezi olma yolunda!
18 Ekim 2017 11:50 Yorum yaz Çıktı al
Teknoloji odaklı gayrimenkul değerleme platformu olarak faaliyet gösteren endeksa.com’un Kurucu Ortağı ve CEO’su Görkem Öğüt, turizm ve iş merkezi olarak önemli bir lokasyon olan Haliç bölgesinde kentsel dönüşümün başarılı bir örneğinin yaşandığını belirtiyor.

Haliç bölgesinde kentsel dönüşümün başarılı örneklerinden birinin görüldüğünü belirten Endeksa Kurucu Ortağı ve CEO’su Görkem Öğüt, hayata geçirilen oteller, müzeler, kongre merkezleri ve üniversitelerle bölgenin yaşam ve turizm alanı olarak hızlı gelişim gösterdiğini kaydediyor. Bölgenin turizm ve iş merkezi olmasının yanı sıra tarihi yarımada, Taksim ve diğer lokasyonlara ulaşım kolaylığının da avantaj sağladığını söyleyen Öğüt, Haliç Yat Limanı projesiyle de bölgenin önümüzdeki dönemde daha da ön plana çıkacağını vurguluyor.

 

Bölgenin İstanbul’un en önemli turizm ve kültür merkezi olmaya aday konumda bulunduğu dile getiren Öğüt, arsa stoğunun azlığı nedeniyle bölgede kentsel dönüşümle yenilenen konut projelerinin de önem kazandığını ifade ediyor.

Haliç İstanbul’un cazibe merkezi olma yolunda, haliç, İstanbul haliç,

Konutlar değerleniyor

Endeksa.com’dan alınan verilere göre Haliç Bölgesi’nde öne çıkan bölgelerden Kadı Mehmet Efendi Mahallesi’nde ortalama konut satış fiyatı 3.225 TL/m2, ortalama konut büyüklüğü brüt 93 m2, ortalama konut fiyatı 300.000 TL, satın alınan konutun ortalama geri dönüş süresi 20 yıl. Sütlüce mahallesinde ortalama konut satış fiyatı 3.700 TL/m2, ortalama konut büyüklüğü 115 m2, ortalama konut fiyatı 423.000 TL, ortalama geri dönüş süresi 22 yıl. Piripaşa Mahallesi’nde ise ortalama konut satış fiyatı 3.725 TL/m2, ortalama konut büyüklüğü 109 m2, ortalama konut fiyatı 405.000 TL, ortalama geri dönüş süresi 22 yıl.

Sizde bir yorum yazın
Kuzu SeaPearl Banner
Teknik Yapı Business
E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN