yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

Hollandalı Multiden Kayseriye yatırım!

Hollandalı Multiden Kayseriye yatırım!
27 Ağustos 2010 00:00 Yorum yaz Çıktı al
Kayseride Forum adıyla AVM ve rezidans yapan Hollandalı Multinin kent merkezinde satın aldığı yaklaşık 20-25 dönüm arsa üzerine yeni bir AVM yapacağı belirtiliyor.

Kayseride Forum adıyla AVM ve rezidans yapan Hollandalı Multinin kent merkezinde satın aldığı yaklaşık 20-25 dönüm arsa üzerine yeni bir AVM yapacağı belirtiliyor. Multinin söz konusu arsaya konut ya da otel yapacağı da konuşulanlar arasında. Multi Development Türkiye CESsu Hulisi Belgü ise, Kayseride yeni bir projeye başlayacağımız doğru. Şu an projeyi geliştirme aşamasındayız diyor.

Türkiye'de Forum adıyla 8 AVM'ye (Alışveriş Merkezi) sahip olan Hollanda merkezli gayrimenkul şirketi Multi, Kayseride yeni bir yatırıma hazırlanıyor. Geçtiğimiz aylarda Turk Mall ile yollarını ayırarak ismini Multi Development Türkiye olarak değiştiren şirket, yeni yatırımını Kayseri merkezde, halihazırda inşaatına devam ettiği Forum Kayseri Alışveriş ve Yaşam Merkezinin yakınına yapacak.


Multinin Kayseriye yapacağı yeni yatırım hakkında ise birkaç alternatif üzerinde konuşuluyor.

Konuşulan alternatiflerden biri şirketin tıpkı inşaatı devam eden Forum Kayseri formatında kent merkezine yeni bir AVM yapacağı şeklinde. Forum Kayseriye 7-8 kilometre uzaklıkta Sivas Yolu üzerinde 20-25 dönüm civarında arsa satın alan Multinin, yeni AVM yatırımını buraya yapacağı belirtiliyor.

Projeye 2011nin ortasında başlayacak

Kayseride 75 dönüm üzerinde 250 milyon euro maliyetle en büyük projesinden biri olan Forum Kayseri AVMyle hemen yanına aynı adla bir rezidans inşa eden şirketin satın aldığı arsaya konut ya da şehir oteli yapılacağı da konuşulanlar arasında. Multinin söz konusu arsaya alt katları mağaza üstleri  konut ya da şehir oteli olacak şekilde yatırım yapacağı belirtiliyor.
Şirket yetkilileri, yeni yatırımı için AVM projesinin bitmesini bekliyor. Öğrendiğimize göre Multi, yeni yatırımına Forum Kayseri nin inşaatın bittiği 2011in ikinci çeyreğinde başlayacak.

Kayseri yeni başlayacağımız 6 projeden biri

Bu konuda görüşlerine başvurduğumuz Multi Development Türkiye CEOsu Hulusi Belgü de Kayseride yeni bir projeleri olduğunu doğruluyor. Projenin içeriği hakkında detay vermek istemeyen Belgü sorularımıza, Türkiyenin değişik kentlerinde başlamayı planladığımız 6 yeni projemiz var. Kayserideki yeni projemiz de bunlardan biri. Şu an bu projeyi geliştirme aşamasındayız şeklinde yanıt veriyor.

Hürriyet Emlak

Sizde bir yorum yazın
Kuzu SeaPearl Banner
Teknik Yapı Business
E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN