Hollandalı Multiden Kayseriye yatırım!

27 Ağustos 2010 00:00

Kayseride Forum adıyla AVM ve rezidans yapan Hollandalı Multinin kent merkezinde satın aldığı yaklaşık 20-25 dönüm arsa üzerine yeni bir AVM yapacağı belirtiliyor.

Hollandalı Multiden Kayseriye yatırım!

Kayseride Forum adıyla AVM ve rezidans yapan Hollandalı Multinin kent merkezinde satın aldığı yaklaşık 20-25 dönüm arsa üzerine yeni bir AVM yapacağı belirtiliyor. Multinin söz konusu arsaya konut ya da otel yapacağı da konuşulanlar arasında. Multi Development Türkiye CESsu Hulisi Belgü ise, Kayseride yeni bir projeye başlayacağımız doğru. Şu an projeyi geliştirme aşamasındayız diyor.

Türkiye'de Forum adıyla 8 AVM'ye (Alışveriş Merkezi) sahip olan Hollanda merkezli gayrimenkul şirketi Multi, Kayseride yeni bir yatırıma hazırlanıyor. Geçtiğimiz aylarda Turk Mall ile yollarını ayırarak ismini Multi Development Türkiye olarak değiştiren şirket, yeni yatırımını Kayseri merkezde, halihazırda inşaatına devam ettiği Forum Kayseri Alışveriş ve Yaşam Merkezinin yakınına yapacak.


Multinin Kayseriye yapacağı yeni yatırım hakkında ise birkaç alternatif üzerinde konuşuluyor.

Konuşulan alternatiflerden biri şirketin tıpkı inşaatı devam eden Forum Kayseri formatında kent merkezine yeni bir AVM yapacağı şeklinde. Forum Kayseriye 7-8 kilometre uzaklıkta Sivas Yolu üzerinde 20-25 dönüm civarında arsa satın alan Multinin, yeni AVM yatırımını buraya yapacağı belirtiliyor.

Projeye 2011nin ortasında başlayacak

Kayseride 75 dönüm üzerinde 250 milyon euro maliyetle en büyük projesinden biri olan Forum Kayseri AVMyle hemen yanına aynı adla bir rezidans inşa eden şirketin satın aldığı arsaya konut ya da şehir oteli yapılacağı da konuşulanlar arasında. Multinin söz konusu arsaya alt katları mağaza üstleri  konut ya da şehir oteli olacak şekilde yatırım yapacağı belirtiliyor.
Şirket yetkilileri, yeni yatırımı için AVM projesinin bitmesini bekliyor. Öğrendiğimize göre Multi, yeni yatırımına Forum Kayseri nin inşaatın bittiği 2011in ikinci çeyreğinde başlayacak.

Kayseri yeni başlayacağımız 6 projeden biri

Bu konuda görüşlerine başvurduğumuz Multi Development Türkiye CEOsu Hulusi Belgü de Kayseride yeni bir projeleri olduğunu doğruluyor. Projenin içeriği hakkında detay vermek istemeyen Belgü sorularımıza, Türkiyenin değişik kentlerinde başlamayı planladığımız 6 yeni projemiz var. Kayserideki yeni projemiz de bunlardan biri. Şu an bu projeyi geliştirme aşamasındayız şeklinde yanıt veriyor.

Hürriyet Emlak

Sizde bir yorum yazın

İlgili İçerikler

 • kat irtifakı
  Misafir / 17 Ekim 2014 Cuma 11:47

  KAT İRTİFAKI OLMAYAN BİR DAİREYE KAT İRTİFAKI ALINABİLİRMİ? ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

 • Cevap Veren : 31 Ekim 2014 Cuma 15:58

  Kesinlikle kat irtifakı tapusu alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken dairenizin bağlı bulunduğu belediyeye başvuruda bulunmak. Belediye sizden gerekli evrakları isteyecektir. Hangi evrakları hazırlamanız gerektiğini belediyede yetkili kişiler size bildirecektir. Belediye sizden edindiği evrakları tapu sicil müdürlüğüne gönderecektir.

 • Vergi
  Misafir / 27 Mart 2014 Perşembe 23:28

  Cevabınız için şimdiden teşekkürler.Rayiç bedeli 0.00 olan arsaya 2010'dan bu zamana kadar ne kadar vergi ödenir?

 • Cevap Veren : 28 Mart 2014 Cuma 13:52

  Merhaba, sorunuzu avmcengiz@hotmail.com adresine gönderirseniz avukat Mehmet Cengiz bey size yardımcı olacaktır...

 • Şerifali'de ev almak?
  Misafir / 23 Mart 2014 Pazar 21:01

  Öncelikle vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim. Şerifali'de Hatboyu caddesine bir sokak paralelde bulunan ve tek bloktan oluşan 11 katlı 22 daireli bir apartmandan 10. Katta Güney cephe 2+1 daire almayı düşünüyorum. Evin metrekaresini bilmiyorum ama tahminimce net 80-90 m2 arasıdır. Apartman cadde köşeli, çift asansörlü, batı girişli ve açık otoparkı da bulunuyor. Evin tapusu kat irtifaklı ve toplam arsa 700 m2. Pazarlıkla evi 260bine düşürdük. Ev sahibi müteahhitin iskan için başvuruda bulunduğunu ve 1 ay içerisinde iskan alınacağını söyledi. Ev Güney cephe olduğu için güneş alıyor ve sıcak :) hatboyu caddesine, çetin caddesine 50 adım. Kira'ya versem 1000tl kira getirisi olurmuş. Şimdi size şunları sormak istiyorum. İskan olmadan banka konut kredisi verir mi? Verse bile iskansız bir evi almak mantıklı mı? Evi kat mülkiyetine aldıktan sonra ben mi geçireceğim müteahhit mi? Şerifali bölgesinin geleceği ve getireceği nedir? Inanın kafamız çok karışık... Bu arada evin tahmini ekspertiz değeri 240bin TL... Sizce şerifali'de tek bloklu bir apartmandan bu fiyata ev almak mantıklı mı? Yardımlarınızı bekliyorum... Vereceğiniz cvp çok önemli bizim için :)

 • Cevap Veren : 24 Mart 2014 Pazartesi 16:06

  Şerifali bölge olarak mantıklı seçenekler arasında yer alabilir. İskanı alınmamış daire için banka kredisi alamazssınız. İskanı alacak olan da inşaatı yapan firmadır. İskan alabilmek için de binayla ilgili aranan tüm şartların tamamlanmış olması gerekiyor. Kısaca iskanı olmayan konuttan uzak durun derim. İstanbul'da yıllar evvel yapılmış ve hala iskanı olmayan binalar vardır. Bir ay sonra alınacak olan iskan 10 yıl bile alınmayabilir. Yüksek rakamlar ödeyerek konut satın alıyorsunuz riske atmaya değmez...

 • devremulk yatirim
  Misafir / 17 Mart 2014 Pazartesi 12:42

  Merhaba ben Danimarkadan osman. 1+0 konut konut dairesi almayi dusunuyorum. Ama ogrenci oldugumdan yeterli butcem yok. Cok zamandir bir daire almayi dusunmuyorum ama indirimli kampanyali bir daire bulamadim. Butcem yaklasik 10000 ve 15000 tl arasinda. Bazen televizyonda indirimli daire secimleri oluyordu ama bana benk gelmedi. Yardimci ilabirlirseniz sevinirim.

 • Cevap Veren : 20 Mart 2014 Perşembe 00:17

  Danimarka'dan Osman kardeşim sanırım ya şaka yapıyorsun ya da rakamlarda bir yanlışlık var. Bu rakamlara İstanbul'da ya da başka bir ilde ancak konteyner alabilirsin. Yani Prefabrik yapı. Danimarka soğuk iklime sahiptir. Bence sen soruda eksik birşeyler bırakmışsın tekrar yazarsan yardımcı olabilirim. Danimarka'da yaşayan yurttaşlarımıza da ayrıca selamlarımı ve sevgilerimi gönderiyorum.

 • HİSSE DEVRİ
  Misafir / 18 Şubat 2014 Salı 19:43

  MERHABA KOLAY GELSİN ŞÖYLE Bİ SORUM VAR TARLA NİTELİĞİNDE MİRAS KALAN BİR TARLA VAR 4 HİSSEDAR VAR MİRASÇILARDAN 1 HİSSEYİ SATIN ALDIM BENDE 2 HİSSE OLDU VE ŞİMDİ DİĞER HİSSEDARLAR SATMAK İSTEMİYOLAR.BENDE OLAN 2 HİSSEYİDE ALMIYOLAR BEN BU HİSSEYİ 3. BİR ŞAHSA SATABİLİRMİYİM YARISINA SAHİBİM TARLANIN. TEŞEKKÜR EDERİM

 • Cevap Veren : 19 Şubat 2014 Çarşamba 13:59

  Merhaba, sorunuzu avmcengiz@hotmail.com adresine gönderirseniz avukat Mehmet Cengiz bey size yardımcı olacaktır...