yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

İstanbul Finans Merkezi'nin temeli atıldı!

İstanbul Finans Merkezi'nin temeli atıldı!
15 Ekim 2016 14:45 Yorum yaz Çıktı al
Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul Uluslararası Finans Merkezi, BDDK ve SPK hizmet binalarının temel atma töreninde konuştu.

İstanbul Ataşehir'deki Çamlıca Bağlantı Yolu üzerinde kurulması planlanan İstanbul Uluslararası Finans Merkezi, BDDK ve SPK hizmet binalarının temel atma töreni gerçekleşti. 

 

Törende konuşan Başbakan Binali Yıldırım, "İstanbul yatırımcılar için en ideal yerdir. Onun için bu merkeze ihtiyaç var. Bir iki sene içinde buralarda muazzam tesisler, binalar tamamlanacak. Burada sadece bugün temelini attığımız BDDK'nın SPK'nın yeri yok. Aynı zamanda başka kurumlar da var.Bütün bankalarımız bir an önce burada temeli atsınlar. Finans merkezi demek hepsinin bir araya gelerek güçlerini birleştirmesi demek" dedi. 

 

"İSTİKRARIN YOLU BAŞKANLIKTAN GEÇER"

İstikrar sürecek Türkiye büyümeye devam edecek. Nasıl olacak? Başkanlıkla olacak. Biz diyoruz ki, millete hepinizin sözü var. Bizim de sözümüz var. Ne dedik? Hep seçimlerde yeni anayasayı yapacağız. Ve Türkiye'de istikrarı kalıcı hale getireceğiz. İstikrarın kalıcı hale gelmesinin yolu başkanlıktan geçiyor. 

 

MUHALEFETE YENİ ÖNERİ: İKİSİNİ DE SORALIM

Diğer partilere diyoruz ki gelin Meclis'ten bu anayasayı geçirelim, kararı millete bırakalım. Biz başkanlık diyoruz. Başkanlık Türkiye için gereklidir diyoruz. Başkanlıkta güçlü siyasi irade var. Başkanlıkta Türkiye'nin birliği, beraberliği, kardeşliği var. Siz başkanlık değil de başka bir model öneriyorsanız buyrun ikisini de soralım millete. Milletin verdiği kararın başımızın üstünde yeri var.

Sizde bir yorum yazın
Kuzu SeaPearl Banner
Teknik Yapı Business
E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN