yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

Kanal İstanbul en çok Arnavutköy ve Başakşehir’i değerlendirdi!

Kanal İstanbul en çok Arnavutköy ve Başakşehir’i değerlendirdi!
23 Ekim 2017 11:12 Yorum yaz Çıktı al
Teknoloji odaklı gayrimenkul değerleme platformu olarak faaliyet gösteren endeksa.com’un Kurucu Ortağı ve CEO’su Görkem Öğüt, Kanal İstanbul projesinin Küçükçekmece, Başakşehir, Esenyurt ve Arnavutköy ilçelerinin gayrimenkul fiyatlarında değer artışına yol açtığını kaydetti.

Endeksa Kurucu Ortağı ve CEO’su Görkem Öğüt, son 3 yıldır Kanal İstanbul projesinin güzergahındaki bölgelerin gayrimenkul fiyatlarında artış görüldüğünü, en yüksek artışın ise Arnavutköy’de olduğunu belirtti. Öğüt, Endeksa.com verilerine göre Eylül ayı sonu itibarıyla Arnavutköy’de ortalama konut metrekare satış fiyatının 2.200 TL, konut yatırımının geri dönüş süresinin ise 25 yıl olduğunu söyledi.

 

Başakşehir ikinci sırada

Kanal İstanbul nedeniyle gayrimenkul değer artışında ikinci sırada Başakşehir’in geldiğini ifade eden Öğüt, şunları belirtti: “Başakşehir’in Güvercintepe, Şahintepe, Kayabaşı ve Altınşehir mahalleleri proje nedeniyle en fazla değer artışı görülen bölgeler olarak öne çıkıyor. Endeksa verilerine göre Başakşehir’de ortalama konut satış fiyatı 3.275 TL/m2, konut yatırımın geri dönüş süresi 24 yıl. Mahalle bazında bakıldığında ise Güvercintepe’de ortalama konut satış fiyatı 1.975 TL/m2, konut yatırımının geri dönüş süresi 22 yıl, Şahintepe’de ortalama konut satış fiyatı 2.200 TL/m2, yatırımın geri dönüş süresi ise 27 yıl, Kayabaşı’nda ortalama konut fiyatı 2.800 TL/m2, geri dönüş süresi 25 yıl, Altınşehir’de ortalama konut fiyatı 1.950 TL/m2, geri dönüş süresi 23 yıl.”

Kanal İstanbul en çok Arnavutköy ve Başakşehir’i değerlendirdi, Kanal İstanbul, Arnavutköy ve Başakşehir’i değerlendirdi, Görkem Öğüt, endeksa, Kanal İstanbul projesi,

Kanal İstanbul’un değer artışı sağladığı diğer iki bölgenin Küçükçekmece ve Esenyurt olduğunu kaydeden Öğüt, Küçükçekmece’de ortalama konut satış fiyatının 2.900 TL/m2, yatırımın geri dönüş süresinin 19 yıl, Esenyurt’ta ortalama konut satış fiyatının 2.075 TL/m2 ve geri dönüş süresinin 19 yıl olduğunu söyledi.

Sizde bir yorum yazın
Kuzu SeaPearl Banner
Teknik Yapı Business
E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN