yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

Kone üst üste 6.kez dünyanın en yenilikci şirketleri listesinde

Kone üst üste 6.kez dünyanın en yenilikci şirketleri listesinde
25 Kasım 2016 16:13 Yorum yaz Çıktı al
Finlandiya'da kurulan ve 1910 yılından bu yana dünyada olduğu gibi ülkemizde de asansör pazarının önde gelen isimlerinden olan KONE, bir kez daha uluslararası ekonomi dergisi Forbes’un “Dünyanın En Yenilikçi 100 Şirketi” listesine girmeye hak kazandı.

“Dünyanın En Yenilikçi Şirketleri” listesi, yatırımcılar tarafından en büyük yenilikleri sunma ihtimaline sahip olduğu düşünülen şirketlerden oluşuyor. Forbes dergisinin sıralaması, listelenen şirketlerin toplam piyasa değeri ile mevcut ticari faaliyetlerinden kaynaklanan nakit akışlarının net güncel değeri arasındaki farka karşılık gelen (Credit Suisse HOLT tarafından geliştirilen bir formül bazında) ve “Yenilik Değeri” adı verilen bir ölçeğe göre belirleniyor.

 

Yenilik, çok uzun yıllardır KONE’nin faaliyetlerinin tam merkezinde yer alıyor. Şirketin çığır açan yenilikleri arasında yüksek binalara yönelik asansör kaldırma teknolojisi olan KONE UltraRope ve binalarda daha sorunsuz ve akıllı bir şekilde hareket edilmesine imkan sağlayan KONE Akıllı İnsan Erişimi Çözümleri ailesi bulunuyor.

 

Kentleşme ve dijitalleşme, KONE’nin yenilik faaliyetleri için son derece önemli faktörler konumunda. KONE’nin Baş Teknoloji Yöneticisi Tomio Pihkala konu ile ilgili olarak şunları söylüyor: “Bu yılın başlarında, hızla değişen teknolojik ortamın gereklerini karşılamak ve yenilikleri hızlandırmak için yeni “Teknoloji ve İnovasyon” birimimizi hizmete soktuk. Piyasa dinamiklerinde ve teknolojilerde meydana gelen değişimler, aynı zamanda yeni büyüme alanlarını keşfetmemiz ve yeni ortaklıklar kurmamız gerektiği anlamına geliyor. IBM’in yanı sıra genç ve yenilikçi şirketlerle gerçekleştirdiğimiz iş birliklerini de buna örnek verebiliriz.”

 

www.kone.com.tr

Sizde bir yorum yazın
Kuzu SeaPearl Banner
Teknik Yapı Business
E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN