yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

Körfezli yatırımcılardan Türkiye'ye güven mesajı!

Körfezli yatırımcılardan Türkiye'ye güven mesajı!
07 Eylül 2016 11:57 Yorum yaz Çıktı al
Dubai’de düzenlenen uluslararası gayrimenkul fuarı Cityscape Global’e katılan Türk firmaları, Körfez’den tam destek aldı. Yatırımcılar Türkiye’ye yatırımda endişeleri olmadığını vurguladı.

Dubai’de düzenlenen uluslararası gayrimenkul fuarı Cityscape Global’e katılan Türk firmaları, Körfez’den tam destek aldı. Yatırımcılar Türkiye’ye yatırımda endişeleri olmadığını vurguladı.

 

Dünyanın en önemli gayrimenkul fuarlarından olan Cityscape Global dün Dubai’de kapılarını açtı. 15’inci kez dünyanın pek çok noktasından gayrimenkul firması ve alıcılarını buluşturan fuarın 3 gün boyunca binlerce ziyaretçiyi ağırlaması bekleniyor. Fuarda toplamda 272 katılımcı, Türkiye’den ise bu yıl 26 firma yer aldı. Türk firmalar bu yıl yaşanan darbe girişimi ve terör olaylarının ardından fuarda hem projelerini tanıtıyor, hem de lobi faaliyetleri yürüterek ülkeyi ve yatırım fırsatlarını anlatıyor. 

 

Her yıl fuarda sıcak satış yapan firmalar, bu yıl da Körfez alıcısının gözdesi olmayı bekliyor. Fuarda yer alan Türk firmalar, yabancı alıcıların Türkiye’ye olan yatırım iştahlarının artarak devam ettiğini dile getiriyor. Bölgede güven tazeleyen Türk firmalar, yeni projelerinin lansmanlarını da yapıyor.

 

‘Süreci bırak projeyi anlat’

 
 

Tahincioğlu Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu, fuarda bu yıl ikisi ofis, biri karma proje olmak üzere 3 projeyle yer aldıklarını söyledi. Tahincioğlu, yoğun bir ilgiyle karşılaştıklarını belirterek, “Amacımız ülkemizin birliğini göstermek, yabancı yatırımcılara ekonominin sağlam bir şekilde ayakta durduğunu, projelerin son sürat devam ettiğini göstermek. Türkiye ile ticaret hacmi yüksek olan Körfez’in bizim için önemi büyük. Yaptığım birkaç görüşmede karşımızdakiler darbeyi geçelim,  projelerinize bakalım diyor” diye konuştu. 

 

BAE’den tam destek

 

Türkiye Cumhuriyeti Dubai Başkonsolosu Erdem Ozan, 15 Temmuz sonrası Körfez yatırımcısının Türkiye’ye bakışı ile ilgili olarak, “Birleşik Arap Emirlikleri Türkiye’ye desteğini açıkladı. Yatırımcı açısından ise 16 Temmuz sabahı Türkiye’ye kaygılı bir bakış vardı. Ancak, alınan önlemler, atılan adımlar görülünce o kaygı yerini güvene bıraktı. Darbe girişiminin sonrasında 15 gün içinde Abraaj Grubu Türkiye’ye 500 milyon dolar yatırım yapacağını açıkladı. Bu Türkiye’ye güveninin göstergesi. 3. Köprü ve yatırım teşvik paketi de Türkiye’ye güveni perçinledi” dedi.

 

‘Fırsat zamanı’

 

Özak GYO, Ziylan Gayrimenkul ve Yenigün İnşaat, İstanbul Kazlıçeşme’de, emlak konut GYO ortaklığında hayata geçirecekleri ‘Büyükyalı İstanbul’ projesini, Dubai CityScape Fuarı’nda Arap dünyası başta olmak üzere, yabancı yatırımcılara tanıttı. Kazlıçeşme’de toplam 111 dönümlük arazide yükselecek Büyükyalı İstanbul’da, ilk etapta 452 ünitenin lansmanının yapılması, semtte yaşamın ise 2019’da başlaması planlanıyor.

 

 

Özak GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık, “Körfez’e ilk kez geliyoruz. Dubai’de ön talebe çıktık” dedi. 1400 üniteden oluşan projenin toplam 4.2 milyar TL yatırım değeri olduğuna işaret eden Akbalık, projede metrekare fiyatlarının 15 bin TL’den, daire fiyatlarının ise 1 milyon TL’den başladığını kaydetti. 15 Temmuz sonrası durumu da değerlendiren Akbalık, “Gayrimenkul sektörü hiçbir zaman kaybetmez. Mevcut konjonktürü yabancı için fırsat olarak değerlendiriyorum. Bu tip gelişmeler, benzeri olmasa da geçmişte de yaşandı. Endişeleri var algıyla ilgili. Dışarıdaki algıyı düzeltmek için devlet ciddi yapılanma içerisinde. Bizim burada olmamız Türkiye’ye güveniyor olmamızı gösteriyor” diye konuştu.

 

 

Milliyet

 

Sizde bir yorum yazın
Kuzu SeaPearl Banner
Teknik Yapı Business
E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN