yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

Koşuyolu-Altunizade bölgesinde metrekare fiyatı 6.000 dolara dayandı

Koşuyolu-Altunizade bölgesinde metrekare fiyatı 6.000 dolara dayandı
21 Şubat 2017 10:15 Yorum yaz Çıktı al
Koşuyolu ve Altunizade Anadolu yakasında hızla değerlenen semtler arasında yer alıyor.

Prime Property Gayrimenkul Danışmanlık Ortaklarından Melike Oğuz Demir, son yıllarda oldukça gelişen ve yatırımların arttığı bir semt haline gelen Koşuyolu ve Altunizade'de birçok iş merkezi, hastane, okul ve alışveriş merkezi bulunduğunu, bölgenin özellikle son yıllarda hızla değer kazandığını kaydediyor. Demir, Koşuyolu ve Altunizade’nin Üsküdar’la kesişen bir mevkide yer alması, Anadolu-Avrupa yakası bağlantı yolunda olması nedeniyle lokasyon açısından büyük bir avantaja sahip olduğunu da belirtiyor.

 

Koşuyolu’nun 1950'lerin başlarında gerçekleştirilen toplu konut uygulamasıyla ayrı bir semt olarak tanınmaya başladığını dile getiren Demir, o yıllar ve sonrasında az katlı konutların bulunduğu bölgede, günümüzde yüksek katlı projelerin inşa edildiğini söylüyor.

 

Markalı projelerin metrekare fiyatı 6000 dolar

Demir, Avrasya Tüneli, metrobüs ve metro çalışmalarının sonuçlanması, Acıbadem hastanesinin yapımının tamamlanarak hizmete girecek olmasının Koşuyolu ve Altunizade’de talebi önemli ölçüde artırdığını belirtiyor.

Koşuyolu-Altunizade bölgesinde metrekare fiyatı 6.000 dolara dayandı, Markalı projelerin metrekare fiyatı 6000 dolar, Prime Property Gayrimenkul Danışmanlık Ortaklarından Melike Oğuz Demir, Koşuyolu ve Altunizade’nin Üsküdar, Demir, Avrasya Tüneli, metrobüs, metro,

Ulaşım kolaylığı ve çevreye markalı projelerin gelmiş olması nedeniyle 30 yıllık eski binalarda %20 artış görüldüğünü ifade eden Demir, yeni projelerde ise 2013-2014 yıllarında ortalama metrekare birim fiyatı 4.000 dolar iken, bugün markalı projelerde bu oranın 6.000 dolar düzeyine çıktığının altını çiziyor.

Sizde bir yorum yazın
Kuzu SeaPearl Banner
Teknik Yapı Business
E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN