sinpaş
yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

Küçükçekmece'de satılık konut metrekare fiyatları yüzde 27 arttı!

Küçükçekmece'de satılık konut metrekare fiyatları yüzde 27 arttı!
29 Ocak 2017 22:36 Yorum yaz Çıktı al
Sahibindex Emlak Endeksi verilerine göre İstanbul'un en kalabalık ilçesi Küçükçekmece'de son üç yılda satılık konutlarda metrekare fiyatları yüzde 27,4 artış gösterdi.
 
Sahibinden.com'dan yapılan açıklamada yer alan verilere göre 2013'ten  bu yana İstanbul'un en büyük nüfuslu beş ilçesi konumundaki Küçükçekmece,  Bağcılar, Esenyurt, Ümraniye ve Pendik'te satılık ve kiralık konutların metrekare  fiyatlarında artış yaşanıyor.
 
Sahibindex Emlak Endeksi'ne göre son üç yılda İstanbul'un en kalabalık  ilçesi Küçükçekmece'de satılık konutlarda metrekare fiyatları yüzde 27,4, kiralık  konutlarda metrekare fiyatları ise yüzde 29,3 arttı. Küçükçekmece'de satılık  konutların ortalama metrekare fiyatı 3 bin 143 TL, kiralıkların ise ortalama  metrekare fiyatı 14 TL oldu.
 
 
Aynı zaman aralığında konut fiyatlarının en çok artış gösterdiği,  İstanbul’un en kalabalık ikinci ilçesi Bağcılar'da ise satılık konutlarda  metrekare fiyatları yüzde 57,2, kiralıklarda ise yüzde 31,5 yükseldi. Bağcılar'da  satılık konutların ortalama metrekare fiyatı 2 bin 696 TL olurken, kiralık  konutlarda metrekare fiyatı 12 TL olarak gerçekleşti.
 
 
İstanbul’un nüfusa göre en büyük 3. ilçesi olan Esenyurt’ta ise  satılık konutlarda metrekare fiyatlarında yüzde 34,9, kiralıklarda ise yüzde  11,4’lük bir artış oldu. İlçede son üç yıl içinde satılık konutların ortalama  metrekare fiyatı 2 bin 27 TL, kiralıkların ise 9 TL oldu
 
 
İstanbul Anadolu Yakası'nın en kalabalık ilçesi konumundaki  Ümraniye'de de satılık konutlarda metrekare fiyatları yüzde 40,8, kiralık  konutlarda metrekare fiyatları yüzde 37,3 arttı. Ümraniye'de son üç senede  satılık konutlarda ortalama metrekare fiyatı 3 bin 489 TL olurken, kiralıklarda  metrekare fiyatı 13 TL olarak gerçekleşti.
 
 
Anadolu Yakası'nda nüfusa göre Ümraniye'yi takip eden Pendik ilçesinde  ise aynı dönemde satılık konutlarda metrekare fiyatlarında yüzde 43, kiralık  konutlarda yüzde 26,4'lük artış yaşandı. İlçede satılık konutların ortalama  metrekare fiyatı 2 bin 741 TL, kiralık konutların ortalama metrekare fiyatı ise  11 TL oldu.
 
Vatan
Sizde bir yorum yazın
E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN