Mamak Kentsel Dönüşüm Kuraları çekildi

02 Haziran 2011 00:00

Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında 169 dairenin daha ihalesini gerçekleştirdiklerini ve yıl sonuna kadar bin 700 konutun daha ihalesini yapmayı planladıklarını söyledi.

Mamak Kentsel Dönüşüm Kuraları çekildi Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında 169 dairenin daha ihalesini gerçekleştirdiklerini ve yıl sonuna kadar bin 700 konutun daha ihalesini yapmayı planladıklarını söyledi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi" kapsamında 169 dairenin daha ihalesini gerçekleştirdiklerini ve yıl sonuna kadar bin 700 konutun daha ihalesini yapmayı planladıklarını söyledi.

Gökçek, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı sürdürülen "Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi"nin ilk etabı olan Yeşil Vadi Konutları'nın 232 daire'nin kura çekim töreninde yaptığı konuşmada, bugün Ayaş ve Beypazarı'nda çeşitli açılış ve törenlere katıldığını belirterek, Mamak'taki törene yetişebilmek için acele ettiklerini ve bu nedenle küçük bir kaza atlattıklarını, ancak herhangi üzücü bir durumun olmadığını söyledi.232 kişinin bugün kura sonucu evlerine kavuşacaklarını ifade eden Gökçek,

"19 trilyon para harcayarak 244 tane daire yaptırdık. Ama zemin katları şikayet olmaması için dağıtmıyoruz ve zemin katlar bize kalıyor"
dedi. Kura sonucu kiminin çok sevineceğini, kiminin ise az sevinebileceğini dile getiren Gökçek, şöyle konuştu:

"Artık bu durumdan dolayı bize gönül koymayın. Allah hepinizin gönlüne göre versin, o evlerde güle güle oturun. 169 dairenin daha ihalesini yaptık. Yıl sonuna kadar bin 700 konutun daha ihalesini tamamlamayı hedefliyoruz. Ama Sayın Başbakanımız, özellikle kentsel dönüşüm projelerine destek vereceğini açıkça ifade etti. O nedenle inşallah bu sayı 5 binlere kadar çıkar diye dua ediyoruz. İnanıyoruz ki, Mamak, belli birmesafeye geldikten sonra Ankara'nın ciddi anlamdaki cazibe merkezlerinden birisi olacaktır. Burada işmerkezleri de açılınca, kıymeti çok daha artacak. "

Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül ise "Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi"nin dünyanın en büyük kentsel dönüşüm projesi olduğunu anımsatarak, bugün yapılan kura çekimiyle, projenin ilk etabında yer alan Yeşil Vadi Konutları'ndan 232'sinin hak sahiplerine verileceğini söyledi.

Akgül, verdiği destek dolayısıyla Gökçek'e teşekkür ederek, bundan sonra devam edecek diğer konutlaravatandaşların da ilgisini beklediklerini bildirdi. Konuşmaların ardından Gökçek ve Akgül, noter huzurunda kura çekerek, hak sahiplerini belirledi.

Sizde bir yorum yazın

İlgili İçerikler

 • kat irtifakı
  Misafir / 17 Ekim 2014 Cuma 11:47

  KAT İRTİFAKI OLMAYAN BİR DAİREYE KAT İRTİFAKI ALINABİLİRMİ? ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

 • Cevap Veren : 31 Ekim 2014 Cuma 15:58

  Kesinlikle kat irtifakı tapusu alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken dairenizin bağlı bulunduğu belediyeye başvuruda bulunmak. Belediye sizden gerekli evrakları isteyecektir. Hangi evrakları hazırlamanız gerektiğini belediyede yetkili kişiler size bildirecektir. Belediye sizden edindiği evrakları tapu sicil müdürlüğüne gönderecektir.

 • Vergi
  Misafir / 27 Mart 2014 Perşembe 23:28

  Cevabınız için şimdiden teşekkürler.Rayiç bedeli 0.00 olan arsaya 2010'dan bu zamana kadar ne kadar vergi ödenir?

 • Cevap Veren : 28 Mart 2014 Cuma 13:52

  Merhaba, sorunuzu avmcengiz@hotmail.com adresine gönderirseniz avukat Mehmet Cengiz bey size yardımcı olacaktır...

 • Şerifali'de ev almak?
  Misafir / 23 Mart 2014 Pazar 21:01

  Öncelikle vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim. Şerifali'de Hatboyu caddesine bir sokak paralelde bulunan ve tek bloktan oluşan 11 katlı 22 daireli bir apartmandan 10. Katta Güney cephe 2+1 daire almayı düşünüyorum. Evin metrekaresini bilmiyorum ama tahminimce net 80-90 m2 arasıdır. Apartman cadde köşeli, çift asansörlü, batı girişli ve açık otoparkı da bulunuyor. Evin tapusu kat irtifaklı ve toplam arsa 700 m2. Pazarlıkla evi 260bine düşürdük. Ev sahibi müteahhitin iskan için başvuruda bulunduğunu ve 1 ay içerisinde iskan alınacağını söyledi. Ev Güney cephe olduğu için güneş alıyor ve sıcak :) hatboyu caddesine, çetin caddesine 50 adım. Kira'ya versem 1000tl kira getirisi olurmuş. Şimdi size şunları sormak istiyorum. İskan olmadan banka konut kredisi verir mi? Verse bile iskansız bir evi almak mantıklı mı? Evi kat mülkiyetine aldıktan sonra ben mi geçireceğim müteahhit mi? Şerifali bölgesinin geleceği ve getireceği nedir? Inanın kafamız çok karışık... Bu arada evin tahmini ekspertiz değeri 240bin TL... Sizce şerifali'de tek bloklu bir apartmandan bu fiyata ev almak mantıklı mı? Yardımlarınızı bekliyorum... Vereceğiniz cvp çok önemli bizim için :)

 • Cevap Veren : 24 Mart 2014 Pazartesi 16:06

  Şerifali bölge olarak mantıklı seçenekler arasında yer alabilir. İskanı alınmamış daire için banka kredisi alamazssınız. İskanı alacak olan da inşaatı yapan firmadır. İskan alabilmek için de binayla ilgili aranan tüm şartların tamamlanmış olması gerekiyor. Kısaca iskanı olmayan konuttan uzak durun derim. İstanbul'da yıllar evvel yapılmış ve hala iskanı olmayan binalar vardır. Bir ay sonra alınacak olan iskan 10 yıl bile alınmayabilir. Yüksek rakamlar ödeyerek konut satın alıyorsunuz riske atmaya değmez...

 • devremulk yatirim
  Misafir / 17 Mart 2014 Pazartesi 12:42

  Merhaba ben Danimarkadan osman. 1+0 konut konut dairesi almayi dusunuyorum. Ama ogrenci oldugumdan yeterli butcem yok. Cok zamandir bir daire almayi dusunmuyorum ama indirimli kampanyali bir daire bulamadim. Butcem yaklasik 10000 ve 15000 tl arasinda. Bazen televizyonda indirimli daire secimleri oluyordu ama bana benk gelmedi. Yardimci ilabirlirseniz sevinirim.

 • Cevap Veren : 20 Mart 2014 Perşembe 00:17

  Danimarka'dan Osman kardeşim sanırım ya şaka yapıyorsun ya da rakamlarda bir yanlışlık var. Bu rakamlara İstanbul'da ya da başka bir ilde ancak konteyner alabilirsin. Yani Prefabrik yapı. Danimarka soğuk iklime sahiptir. Bence sen soruda eksik birşeyler bırakmışsın tekrar yazarsan yardımcı olabilirim. Danimarka'da yaşayan yurttaşlarımıza da ayrıca selamlarımı ve sevgilerimi gönderiyorum.

 • HİSSE DEVRİ
  Misafir / 18 Şubat 2014 Salı 19:43

  MERHABA KOLAY GELSİN ŞÖYLE Bİ SORUM VAR TARLA NİTELİĞİNDE MİRAS KALAN BİR TARLA VAR 4 HİSSEDAR VAR MİRASÇILARDAN 1 HİSSEYİ SATIN ALDIM BENDE 2 HİSSE OLDU VE ŞİMDİ DİĞER HİSSEDARLAR SATMAK İSTEMİYOLAR.BENDE OLAN 2 HİSSEYİDE ALMIYOLAR BEN BU HİSSEYİ 3. BİR ŞAHSA SATABİLİRMİYİM YARISINA SAHİBİM TARLANIN. TEŞEKKÜR EDERİM

 • Cevap Veren : 19 Şubat 2014 Çarşamba 13:59

  Merhaba, sorunuzu avmcengiz@hotmail.com adresine gönderirseniz avukat Mehmet Cengiz bey size yardımcı olacaktır...