sinpaş
yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

Mamak Kentsel Dönüşüm Kuraları çekildi

Mamak Kentsel Dönüşüm Kuraları çekildi
02 Haziran 2011 00:00 Yorum yaz Çıktı al
Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında 169 dairenin daha ihalesini gerçekleştirdiklerini ve yıl sonuna kadar bin 700 konutun daha ihalesini yapmayı planladıklarını söyledi.
Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında 169 dairenin daha ihalesini gerçekleştirdiklerini ve yıl sonuna kadar bin 700 konutun daha ihalesini yapmayı planladıklarını söyledi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi" kapsamında 169 dairenin daha ihalesini gerçekleştirdiklerini ve yıl sonuna kadar bin 700 konutun daha ihalesini yapmayı planladıklarını söyledi.

Gökçek, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı sürdürülen "Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi"nin ilk etabı olan Yeşil Vadi Konutları'nın 232 daire'nin kura çekim töreninde yaptığı konuşmada, bugün Ayaş ve Beypazarı'nda çeşitli açılış ve törenlere katıldığını belirterek, Mamak'taki törene yetişebilmek için acele ettiklerini ve bu nedenle küçük bir kaza atlattıklarını, ancak herhangi üzücü bir durumun olmadığını söyledi.232 kişinin bugün kura sonucu evlerine kavuşacaklarını ifade eden Gökçek,

"19 trilyon para harcayarak 244 tane daire yaptırdık. Ama zemin katları şikayet olmaması için dağıtmıyoruz ve zemin katlar bize kalıyor"
dedi. Kura sonucu kiminin çok sevineceğini, kiminin ise az sevinebileceğini dile getiren Gökçek, şöyle konuştu:

"Artık bu durumdan dolayı bize gönül koymayın. Allah hepinizin gönlüne göre versin, o evlerde güle güle oturun. 169 dairenin daha ihalesini yaptık. Yıl sonuna kadar bin 700 konutun daha ihalesini tamamlamayı hedefliyoruz. Ama Sayın Başbakanımız, özellikle kentsel dönüşüm projelerine destek vereceğini açıkça ifade etti. O nedenle inşallah bu sayı 5 binlere kadar çıkar diye dua ediyoruz. İnanıyoruz ki, Mamak, belli birmesafeye geldikten sonra Ankara'nın ciddi anlamdaki cazibe merkezlerinden birisi olacaktır. Burada işmerkezleri de açılınca, kıymeti çok daha artacak. "

Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül ise "Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi"nin dünyanın en büyük kentsel dönüşüm projesi olduğunu anımsatarak, bugün yapılan kura çekimiyle, projenin ilk etabında yer alan Yeşil Vadi Konutları'ndan 232'sinin hak sahiplerine verileceğini söyledi.

Akgül, verdiği destek dolayısıyla Gökçek'e teşekkür ederek, bundan sonra devam edecek diğer konutlaravatandaşların da ilgisini beklediklerini bildirdi. Konuşmaların ardından Gökçek ve Akgül, noter huzurunda kura çekerek, hak sahiplerini belirledi.

Sizde bir yorum yazın
E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN