yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

Mebuskent ve bölgesinde yeni eğitim yılı heyecanı!

Mebuskent ve bölgesinde yeni eğitim yılı heyecanı!
07 Eylül 2016 11:54 Yorum yaz Çıktı al
Hızla çoğalan kurumları ile şimdiden Başkent’in belli başlı eğitim üslerinden biri haline Çakırlar’da hayata geçen Mebuskent’e yönelik talep, yeni eğitim yılının başlamasıyla ciddi bir artış gösterdi.

Başkent’te bu yıl yaşamın başlayacağı ve tahmini 5 bin kişilik nüfusuyla “Şehir içinde şehir” olacak Mebuskent’in de içinde konuşlandığı Batıkent Çakırlar, bu heyecanın en yoğun yaşandığı bölgelerin başında geliyor… Bölge, son yıllarda açılan ve her gün yenilerinin eklendiği ilk ve orta dereceli çok sayıdaki okulla dikkati çekiyor. Eğitim kurumlarının yoğunlaştığı ve hızla çoğalmaya devam ettiği bölge, şimdiden Ankara’nın en dikkat çeken eğitim üslerinden biri haline gelmiş bulunuyor.

Aymor Grup tarafından Çakırlar Karacakaya Bölgesi’nde kurulan Mebuskent, civarda yoğunlaşan kamu ve özel eğitim kurumlarına çok yakın bir mesafede yer alıyor. Projeyi hayata geçiren Aymor Grup’un Yönetim Kurulu Üyesi Kürşat Ayhan, çocuklu ailelerin ağırlıkta olacağı Ankara’nın bu yeni yaşam merkezinin, eğitim üssü niteliğindeki bir bölgede konuşlanıyor olmasının da ailelerin tercihinde önemli bir faktör olduğunu ifade etti. Ayhan, Mebuskent’te doğa ile iç içe spor, sosyal faaliyetler, yaygın bisiklet kullanımı ve komşuluk ilişkileri ile canlı bir sosyal hayat ortamı oluşacağını bildirdi.

 

-5 bin kişi yaşayacak

Çakırlar Karacakaya bölgesinde 388 bin metrekare alan üzerinde, “Şehir içinde koca bir şehir” konseptiyle, Mart 2013’te inşasına başlanan proje, tamamlanma aşamasında. Bu yıl hayatın başlayacağı Mebuskent’te tam doluluğa ulaşıldığında yaklaşık 5 bin kişilik bir nüfusun yaşayacağı tahmin ediliyor. Aymor Grup imzasıyla yükselen Mebuskent projesi 652 daire ve 332 villadan olmak üzere toplamda 984 konuttan oluşuyor. Daire büyüklükleri 70 ile 150 metrekare arasında değişen projede, 2+1, 3+1, 4+1 daire seçenekleri bulunuyor.

 

-“Ankara’daki Küçük Kopenhag”

Mebuskent, Başkent’in yeni eğitim üssü olan bir lokasyonda yer almasının yanında, fark yaratıcı birçok başka özelliğe de sahip bulunuyor. Proje, içerisinde 5 bin metrekarelik alışveriş merkezi, spor kompleksi, sauna-spa hizmeti ve Türk hamamı, botanik parkı, 13.650 metrekarelik alanda golf sahası ile sizi elit bir yaşam vaat ediyor. Ayrıca proje içerisinde yüzme havuzu, yürüyüş ve bisiklet yolları, açık hava dinlenme alanları, otopark ve güvenlik hizmetleri yer alıyor. Tamamen bisikletli hayata göre tasarlanan Mebuskent, şimdiden “Ankara’daki Küçük Kopenhag” olarak adlandırılıyor.

-En büyük yeşil alana sahip proje…

Şehrin gürültüsü ve kirliliğinden uzaklaşıp yeşile dokunarak yaşamak isteyenlere doğayla iç içe, bol oksijenli bir ortam sunan Mebuskent, halen Türkiye’nin en büyük yeşil alana sahip konut projesi… Projede toplam yeşil alan oranı yüzde 87’ye ulaşıyor; beton alanların payı yüzde 13’te kalıyor. 86 bin metrekareye yayılmış doğal botanik parkında her türden toplam 23 bin ağaç bulunuyor ve aile başına 25 ağaç düşüyor. Sakinlerine 7/24 kesintisiz güvenlik hizmeti verecek Mebuskent, bulunduğu lokasyondaki gelişmiş ulaşım imkânları dolayısıyla Ankara’yı bir uçtan diğer uca bağlayan güzergâhlara sadece 25 dakikalık mesafede yer alıyor.

Sizde bir yorum yazın
Kuzu SeaPearl Banner
Teknik Yapı Business
E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN