sinpaş
yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

Mina Towers metrekaresi 7 bin 400 TL‘den başlayan fiyatlarla satışa çıktı

Mina Towers metrekaresi 7 bin 400 TL‘den başlayan fiyatlarla satışa çıktı
27 Eylül 2016 13:56 Yorum yaz Çıktı al
Başaran Yatırım Holding’in Fikirtepe’de hayata geçirdiği Mina Towers projesi, metrekaresi 7 bin 400 TL’den başlayan fiyatlarla satışa çıktı. Projenin teslim tarihi ise iki yıl sonrası olarak hedefleniyor.

Dinçer BİLGENER
dincerbilgener@
emlaklobisi.com

Farklı sektörlerde 25 yıldır hizmet veren Başaran Yatırım Holding’in, kentsel dönüşüm projelerinin pilot bölgesi Fikirtepe’de hayata geçirdiği Mina Towers projesinin lansmanı 27 Eylül 2016 Salı günü projenin satış ofisinde gerçekleştirildi. Mina Towers projesinin lansmanı, grup bünyesine yer alan Bodrum Ramada’dan gelen sushi ustalarının hazırladığı özel lezzetler eşliğinde konsept bir tanıtım oldu.

 

Başaran’ın ilk konut projesi

Toplantıda konuşan Başaran Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Başaran, ‘‘Mina Towers projesi bizim ilk konut projemiz. Daha önce Trabzon ve Bodrum’da iki ayrı otel projemiz olmuştu. İlk konut projemiz olduğu için oldukça özendik. Projemizin ismini de kızım Mina’dan alarak koyduk’’ dedi. Aktif oldukları tüm sektörlerde yarattıkları marka değerini gayrimenkul alanına da taşıma hedefiyle hareket ettiklerini söyleyen Başaran, ‘‘Mina Towers’ı hem konut beklentilerini hem de sosyal ihtiyaçları karşılayacak bir konseptle tasarladık. Doğru lokasyonda, kaliteli bir yaşam hayali olanların bu beklentilerine cevap verecek Mina Towers ile Fikirtepe’deki iddiamızı ortaya koyacağız. Bu bölge, bizim uzun vadeli projeler geliştirip kalıcı bir marka olarak yer alacağımız değerli bir lokasyon. Mina Towers’tan sonra 2 yıl içinde 2 projemiz daha bölgede aktif olarak yer alacak’’ diye konuştu.

 

Fikirtepe’ye 2 milyar dolar yatırım!

Fikirtepe bölgesinde Mina Towers’ın haricinde üç adada daha çalışmalar yaptıklarını ifade eden Başaran, bu adalardan birine iş merkezi-plaza inşa edileceğini ifade etti. Başaran, tüm projelerin tamamlandığında Fikirtepe için Başaran Yatırım Holding olarak 2 milyar doları aşkın bir değer yaratmış olacaklarını söyledi. Fikirtepe’den başka Göktürk’te 17 bin metrekarelik bir konut arazilerinin olduğunu söyleyen Başaran, yakın zamanda o arsa için de çalışmalara başlayacaklarını ifade etti.

 

Yüzde 40 prim yapacak

Projeyle ilgili detayları paylaşan Başaran Yatırım Holding Satış ve Pazarlama Müdürü Sümeyye Aydın ise, ön satış sürecine Ekim ayının ilk haftasında başlayacaklarını söyledi. Bu süreçte Mina Towers projesinin metrekare fiyatlarının 7 bin 400 TL’den başlayacağını ifade eden Aydın, proje tamamlandığında minimum yüzde 40’lık bir prim potansiyeli öngördüklerini belirtti. Toplam 300 bin metrekarelik bir inşaat alanına sahip olduklarını ifade eden Aydın, yaklaşık 600 milyon TL’lik bir yatırım bedeline sahip olduklarını ifade etti.

 

İşte Mina Towers projesinin detayları

Toplam 26 bin metrekare arsa alanında 300 bin metrekarelik inşaat alanına sahip bir şekilde, ünlü mimar Eren Talu imzasını taşıyan Mina Towers projesinde daire büyüklükleri 55 metrekare ile 300 metrekare arasında değişirken, daire tipleri ise 1+0 ile 5,5+1 arasında değişiyor. Lansman döneminde metrekaresi 7 bin 400 TL’den başlayan fiyatlarla satışa çıkan Mina Towers projesinin ödeme koşulları ise şöyle: Lansman döneminde yüzde 10 peşinat ve yüzde 15 ara ödemeyle satışa sunulan Mina Towers projesinde kalan yüzde 75’lik kısım anlaşmalı bankalarla ve firma bünyesinde vade farksız taksitlendirme yöntemiyle tamamlanıyor. Projenin teslim tarihi ise 36 ay sonrası olarak öngörülüyor, ancak firma, projeyi 24 ayda teslim etmeyi hedefliyor.

Sizde bir yorum yazın
E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN