yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

Nidapark Kayaşehir 453 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa çıktı

Nidapark Kayaşehir 453 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa çıktı
29 Eylül 2016 12:19 Yorum yaz Çıktı al
Tahincioğlu Gayrimenkul’ün yeni projesi Nidapark Kayaşehir, 453 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa çıktı. Emlak Konut GYO güvencesindeki projenin teslim tarihi ise Haziran 2018 olarak öngörülüyor.

Emlak Konut GYO’nun geçtiğimiz dönemlerde gerçekleştirdiği Kayabaşı ihalesini kazanan Tahincioğlu Gayrimenkul’ün geliştirdiği Nidapark Kayaşehir projesi, 29 Eylül 2016 Perşembe günü Sakıp Sabancı Müzesi’nin içindeki The Seed’de gerçekleştirilen basın lansmanıyla satışa çıktı.

 

“Kayaşehir’in değeri her gün artıyor”

Tahincioğlu Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Alpaslan Çalım ve Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum’un katıldığı toplantıda Kayaşehir’in giderek artan değeriyle sözlerine başlayan Tahincioğlu Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu şunları söyledi: ‘‘Kayaşehir ve Başakşehir’de her metrekarenin değeri, her geçen gün artıyor. Kayaşehir, bu dönüşüm hikayesinin en güzel günlerini çok yakında yaşamaya hazırlanıyor. Avrupa yakasının en fazla yatırım yapılan bölgelerinden biri olan Başakşehir, ulaşım ve altyapı yatırımlarıyla her geçen gün değer kazanıyor. Bizim için de bu bölge emlak yatırımı yapmak adına önemli bir seçenekti. Daha önce de bu bölgeye farklı bir proje ile yatırım yapmıştık.  Tahincioğlu olarak projelerimizle gittiğimiz her yerde standartları yükseltiyor, mülk sahiplerine ve çevre halkına değer katacak ayrıcalıklı hizmetler sunuyoruz. Nidapark Kayaşehir projemiz de bu bölgenin değerini artıracak. Hem semt sakinlerine hem de mülk sahiplerine yepyeni ve konforlu bir yaşam sunacak.’’

 

Ön satışta 216 daire satıldı

Nidapark Kayaşehir projesinin lansman öncesi dönemiyle Emlak Konut GYO’nun geliştirdiği ‘‘Ülkemizin Yarınlarına Güveniyoruz’’ kampanyasına iştirak ettiğini hatırlatan Tahincioğlu, ‘’15 Temmuz Cuma gecesi gerçekleştirilen o alçak darbe girişiminin hemen ardından Pazartesi günü telefonumuz çaldı. Arayan Sayın Murat Kurum’du ve bu tarihi kampanyayı anlattı. Detaylı görüşmek üzere biz de dahil bütün üye kuruluşları toplantıya çağırdı. O tarihte Nidapark Kayaşehir henüz hazır değildi. Buna rağmen ülkemiz için biz de taşın altına elimizi koyduk ve kampanyaya ön satış sürecimizde iştirak ettik. Bu kampanya sürecinde gördük ki doğru strateji, doğru plan ve doğru fiyat ile konut satılmayacak dönem yok. Bu kampanya sürecinde Nidapark Kayaşehir projesindeki 843 dairenin 216’sını sattık. Birçok da rezerve ve kaparo var. Ben bu vesileyle Sayın Murat Kurum nezdinde bu tarihi kampanyaya emeği geçen tüm Emlak Konut GYO çalışanlarına teşekkür ediyorum’’ diye konuştu.

 

Satış ofisine 1000 ziyaret!

Daha sonra söz alan ve proje detaylarını paylaşan Tahincioğlu Gayrimenkul Yönetim Kurulu Üyesi Alpaslan Çalım ise ihale süreciyle sözlerine başladı. Son derece mücadeleci geçen bir ihalenin ardından arsayı aldıklarını hatırlatan Çalım, ‘‘Bu projede 1 milyar 072 milyon 600 bin TL satış hasılat bedeli ve 450 milyon 588 bin TL şirket taahhüdü ile ihaleyi aldık. Sayın Özcan Tahincioğlu’nun dediği gibi Başakşehir’e ve Kayaşehir’e biz de çok güveniyoruz. Bu güvenimizin de boşa çıkmayacağını ön satış sürecinde gördük. Kampanya sürecinde 216 satış yaptık ancak toplam ziyaretçi sayımız 1000’i aştı. Bu 216 satıştan da 143 milyon TL gelir elde ettik’’ ifadelerini kullandı.

 

“Bölgeye canlılık getirecek”

Son olarak söz alan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum ise Şu an lansmanını yaptığımız 'Nidapark Kayaşehir' projemizin bulunduğu Başakşehir bölgesi, Yeni Şehir planı, yakın zamanda açılmış olan 3. Köprü bağlantısı, ilave sosyal ve ulaşım altyapı yatırımları ile öne çıkan, tartışmasız İstanbul Avrupa Yakası’nın cazibe merkezi olmaya başlayan bölgeler arasında ilk sıralarda gelmektedir. Bölgenin şu an yapımı devam eden 3. Havalimanı’na yakınlığını da ilerde projemize katma değer sağlayacak unsurlar arasında saymak gerekir. Projeden beklenen toplam satış değerinin yaklaşık 1.1 milyar TL öngörmekteyiz. Bu gelirin içinde Emlak Konut olarak şirket payımız ise 407 milyon Türk Lirası olacaktır. Tamamlandığında öyle görüyorum ki, sahip olduğu karma proje yapısıyla bölgeye canlılık getirecek, yatırımcılarına kazandıracak, sakinlerine yüksek standartlı bir yaşam alanı sunacaktır. Tahincioğlu Gayrimenkul ile gerçekleştirdiğimiz başarılı işlerin yanına bir yenisini ekliyor olmaktan mutluluk duyuyorum’’ dedi.

 

İşte Nidapark Kayaşehir projesinin detayları

Alpaslan Çalım’ın verdiği bilgilere göre Nidapark Kayaşehir projesi yaklaşık 77 bin 327 metrekarelik arsa alanında, 320 bin 087 metrekare inşaat alanına sahip 7 blokta 843 daire ve 28 cadde mağazasından oluşuyor. Üç etaptan oluşan konut kesimi Zümrüt, Yakut ve Elmas etaplarından meydana geliyor. Nidapark Kayaşehir Yakut'ta 2+1, 3+1 ve 4+1 olmak üzere 470 daire yer alıyor. Projeye özel olarak ayrılan sosyal tesisler, kapalı havuz, fitness, yoga, pilates, genç odası, sinema, buhar odası, hamam ve çocuk oyun alanlarıyla mülk sahiplerine huzurlu bir ortam vaad ediyor. Ayrıca süs havuzları, modern çardak alanları ve kış bahçesi mahalleri, estetik ve fonksiyonellik dengesini oluşturuyor. Nidapark Kayasehir Yakut'ta yan yana gelen dairelerde bile hiç bir duvarın bir biriyle temas etmemesi, tüm dairelerde müstakil ev konforu sunuyor. Nidapark Kayaşehir Zümrüt 2+1 ve 3+1 olmak üzere 319 daire 3 konut bloğunda yer alıyor. Proje, cadde dükkânlarının bulunduğu ticari ünite bloğu ve nitelikli peyzajlı parkıyla beğeni topluyor. Diğer bölümlere göre daha az katlı üç blokta 4+1 ve 5+1 olmak üzere 54 daireden oluşan Nidapark Kayaşehir Elmas, hemen önünde yer alan nitelikli peyzajlı parkıyla dikkat çekerken, parka bağlanan teraslar,  yasam keyfini artırıyor. Her daireye iki araçlık otopark yeri ayrılan Nidapark Kayaşehir Elmas'ın az katlı bloklardan oluşması, sosyal tesislerin ferahlığı ve kullanım rahatlığını da öne çıkan özelliklerin başında geliyor.

 

Nidapark Kayaşehir fiyatları ve ödeme seçenekleri

Nidapark Kayaşehir projesinin fiyatları ve ödeme seçenekleri ise şöyle: Lansman dönemine özel metrekaresi 3 bin 800 TL’den başlayan Nidapark Kayaşehir projesinin liste fiyatları ise 453 bin TL’den başlayarak 1 milyon 093 bin TL’ye kadar yükseliyor. Nidapark Kayaşehir projesinin ödeme seçeneklerinde ise, projenin kotasını doldurduğu Emlak Konut GYO’nun ‘‘ülkemizin yarınlarına güveniyoruz’’ kampanyası esas alındı. Buna göre projeden ev sahibi olmak isteyenler yüzde 5 peşin ödemenin ardından 6 ay sonra yüzde 12,5; 12 ay sonra yine yüzde 12,5 ara ödeme yapıyorlar. Kalan kısım ise 60 ay için yüzde 0,42; 120 ay için ise yüzde 0,70’lik faiz oranlarıyla konut kredisi olarak tamamlanıyor. Ayrıca başka farklı ödeme seçenekleri de yer alıyor. Nidapark Kayaşehir projesinin tüm etapları için teslim tarihi olarak ise 2018 yılının Haziran ayı öngörülüyor. Ancak firma, teslimleri daha erken yapmayı hedefliyor.

 

Palladium Kayaşehir geliyor!

Nidapark Kayaşehir projesinin dördüncü etabı ise ticari etap olarak hazırlanıyor. Büyük bir AVM’nin tasarlandığı projenin adı ise, Tahincioğlu’nun daha önce geliştirdiği AVM konsepti gereği ‘‘Palladium Kayaşehir’’ olacak. Ayrıca bir de ticari bloğun olacağı AVM etabında, ofislerin olacağı bloğun adı ise ‘‘Nidakule Kayaşehir’’ olacak. Henüz planlama ve etüt çalışmalarının devam ettiği bu etapların lansmanı ise ileri bir tarihte yapılacak.

 

Nidapark Kayaşehir sosyal donatıları

Nidapark Kayaşehir projesinin sosyal donatıları arasında ise bay – bayan kapalı yüzme, havuzları, fitness salonları, saunalar, hamamlar, buhar odaları ve masaj odaları, kafeterya ve özel alanlar, çocuk kulübü, bilardo salonu ve genç oyun odası, açık alanda çocuk oyun alanları, çok amaçlı spor sahası (basketbol, voleybol, tenis) yürüyüş yolları, seyir terasları, çim etkinlik alanı, bitki sergi alanları, süs havuzları ve yapay tepeler, misafir otopark alanı, çok amaçlı salon (misafir ağırlama odası), mescit ve abdesthaneler gibi geniş alanlar yer alıyor. LEED kriterlerine uygun olarak projelendirilen Nidapark Kayaşehir, LEED adaylığıyla çevreye duyarlı olduğunu, verimlilik ve kaliteyi bir arada sunduğunu da ispat ediyor.

Sizde bir yorum yazın
Kuzu SeaPearl Banner
Teknik Yapı Business
E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN