Ödül Yapı, markalı konut projelerine yoğunlaşacak

11 Ocak 2013 09:27

Kayseri'de temalı konut projelerinde deneyim kazanan Ödül Yapı, 2013 yılından itibaren sosyal yaşam alanlarının ön plana çıktığı markalı konut projeleri üzerinde yoğunlaşacak. İstanbul ve Ankara'da yapılacak toplam 300 dairelik lüks konut projesi için de arsa arayışında olan firma, 10 yıl içerisinde ulusal ve kalıcı bir marka olmayı planlıyor.

Ödül Yapı, markalı konut projelerine yoğunlaşacak

"Mutlu Başlangıçlara" sloganı ile Kayseri'nin İldem, Talaş, Fatih ve Pervane bölgelerinde konut inşa eden firma, yeni yılda da 400 daireden oluşan 4 ayrı lüks konut projesini Talaş, Yıldırım Beyazıt ve Esenyurt'ta hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Ödül Yapı Genel Müdür Yardımcısı Muzaffer Kahraman, 10 yıl içerisinde Türkiye'nin inşaat sektöründeki eh iyi ilk 10 firması arasında yer almak istediklerini söyledi. Yeni yılda KDV sorununun çözülmesi, kentsel dönüşümün başlaması ve Mütekabiliyet Yasası sonrası satışların başlamasının büyük avantajlar sağlayacağı öngörüsünde bulunan Kahraman, "Kurumsallaşmaya önem veren, mali disiplinine dikkat eden, hesaplı risk alan, esnek, hızlı ve yenilikçi davranan firmalar için altyapı ve konut talepleri adına özellikle yurt dışında Nijerya, Hindistan, Çin, Vietnam, Rusya, Polonya, Brezilya, Meksika, Azerbaycan ve Moğolistan'da çok güzel fırsatlar oluşacağını düşünüyorum" şeklinde konuştu.

Sosyal sorumluluğu kurum kültürünün bir parçası olarak konumlandıran Ödül Yapı'nın çalışmalarını planlarken, süreklilik ilkesini ön planda tuttuğunu ifade eden Kahraman, bu kapsamda TEMA Vakfı ile yapılan işbirliği çerçevesinde yakm dönemde Ödül Ormanı oluşturmayı planladıklarını bildirdi. Kahraman, böylece, daire alan her müşterinin bu kampanyaya dahil edilerek, aile bireyleri sayısınca firma adına oluşturulan ormana ağaç dikileceği bilgisini verdi.

2013'te 4 farklı proje Ödül Yapı'nın Kayseri'nin gelişen bölgelerini kendisine üretim üssü seçtiğini, ancak değişik bölgelerde de proje uygulamalarına başlayacakları bilgisini veren Kahraman, bunun ilk adımı olarak İstanbul ve Ankara'da inşa edilmesi planlanan 300 daire için arsa görüşmesi yaptıklarını ifade etti. Yeni yılda Premium, Resital, Elegance ve Prestij isimli 4 farklı proje ile lüks konut segmentinde ön plana çıkmak istediklerini bildiren Kahraman, "Bunların içerisinde en önemli projemiz, şehir merkezine 4 kilometre uzaklıkta bulunan ve Sanayi Odası'nın hemen arkasında inşa etmeyi planladığımız, 'Premium' isimli lüks konut projemiz olacak. Bunun yanı sıra Talaş, Esenyurt, İldem ve Yıldırım Beyazıt bölgelerinde de 4 ayrı proje ile 400 adet lüks konut inşa etmeyi planlıyoruz" dedi.

Sizde bir yorum yazın

İlgili İçerikler

 • kat irtifakı
  Misafir / 17 Ekim 2014 Cuma 11:47

  KAT İRTİFAKI OLMAYAN BİR DAİREYE KAT İRTİFAKI ALINABİLİRMİ? ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

 • Cevap Veren : 31 Ekim 2014 Cuma 15:58

  Kesinlikle kat irtifakı tapusu alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken dairenizin bağlı bulunduğu belediyeye başvuruda bulunmak. Belediye sizden gerekli evrakları isteyecektir. Hangi evrakları hazırlamanız gerektiğini belediyede yetkili kişiler size bildirecektir. Belediye sizden edindiği evrakları tapu sicil müdürlüğüne gönderecektir.

 • Vergi
  Misafir / 27 Mart 2014 Perşembe 23:28

  Cevabınız için şimdiden teşekkürler.Rayiç bedeli 0.00 olan arsaya 2010'dan bu zamana kadar ne kadar vergi ödenir?

 • Cevap Veren : 28 Mart 2014 Cuma 13:52

  Merhaba, sorunuzu avmcengiz@hotmail.com adresine gönderirseniz avukat Mehmet Cengiz bey size yardımcı olacaktır...

 • Şerifali'de ev almak?
  Misafir / 23 Mart 2014 Pazar 21:01

  Öncelikle vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim. Şerifali'de Hatboyu caddesine bir sokak paralelde bulunan ve tek bloktan oluşan 11 katlı 22 daireli bir apartmandan 10. Katta Güney cephe 2+1 daire almayı düşünüyorum. Evin metrekaresini bilmiyorum ama tahminimce net 80-90 m2 arasıdır. Apartman cadde köşeli, çift asansörlü, batı girişli ve açık otoparkı da bulunuyor. Evin tapusu kat irtifaklı ve toplam arsa 700 m2. Pazarlıkla evi 260bine düşürdük. Ev sahibi müteahhitin iskan için başvuruda bulunduğunu ve 1 ay içerisinde iskan alınacağını söyledi. Ev Güney cephe olduğu için güneş alıyor ve sıcak :) hatboyu caddesine, çetin caddesine 50 adım. Kira'ya versem 1000tl kira getirisi olurmuş. Şimdi size şunları sormak istiyorum. İskan olmadan banka konut kredisi verir mi? Verse bile iskansız bir evi almak mantıklı mı? Evi kat mülkiyetine aldıktan sonra ben mi geçireceğim müteahhit mi? Şerifali bölgesinin geleceği ve getireceği nedir? Inanın kafamız çok karışık... Bu arada evin tahmini ekspertiz değeri 240bin TL... Sizce şerifali'de tek bloklu bir apartmandan bu fiyata ev almak mantıklı mı? Yardımlarınızı bekliyorum... Vereceğiniz cvp çok önemli bizim için :)

 • Cevap Veren : 24 Mart 2014 Pazartesi 16:06

  Şerifali bölge olarak mantıklı seçenekler arasında yer alabilir. İskanı alınmamış daire için banka kredisi alamazssınız. İskanı alacak olan da inşaatı yapan firmadır. İskan alabilmek için de binayla ilgili aranan tüm şartların tamamlanmış olması gerekiyor. Kısaca iskanı olmayan konuttan uzak durun derim. İstanbul'da yıllar evvel yapılmış ve hala iskanı olmayan binalar vardır. Bir ay sonra alınacak olan iskan 10 yıl bile alınmayabilir. Yüksek rakamlar ödeyerek konut satın alıyorsunuz riske atmaya değmez...

 • devremulk yatirim
  Misafir / 17 Mart 2014 Pazartesi 12:42

  Merhaba ben Danimarkadan osman. 1+0 konut konut dairesi almayi dusunuyorum. Ama ogrenci oldugumdan yeterli butcem yok. Cok zamandir bir daire almayi dusunmuyorum ama indirimli kampanyali bir daire bulamadim. Butcem yaklasik 10000 ve 15000 tl arasinda. Bazen televizyonda indirimli daire secimleri oluyordu ama bana benk gelmedi. Yardimci ilabirlirseniz sevinirim.

 • Cevap Veren : 20 Mart 2014 Perşembe 00:17

  Danimarka'dan Osman kardeşim sanırım ya şaka yapıyorsun ya da rakamlarda bir yanlışlık var. Bu rakamlara İstanbul'da ya da başka bir ilde ancak konteyner alabilirsin. Yani Prefabrik yapı. Danimarka soğuk iklime sahiptir. Bence sen soruda eksik birşeyler bırakmışsın tekrar yazarsan yardımcı olabilirim. Danimarka'da yaşayan yurttaşlarımıza da ayrıca selamlarımı ve sevgilerimi gönderiyorum.

 • HİSSE DEVRİ
  Misafir / 18 Şubat 2014 Salı 19:43

  MERHABA KOLAY GELSİN ŞÖYLE Bİ SORUM VAR TARLA NİTELİĞİNDE MİRAS KALAN BİR TARLA VAR 4 HİSSEDAR VAR MİRASÇILARDAN 1 HİSSEYİ SATIN ALDIM BENDE 2 HİSSE OLDU VE ŞİMDİ DİĞER HİSSEDARLAR SATMAK İSTEMİYOLAR.BENDE OLAN 2 HİSSEYİDE ALMIYOLAR BEN BU HİSSEYİ 3. BİR ŞAHSA SATABİLİRMİYİM YARISINA SAHİBİM TARLANIN. TEŞEKKÜR EDERİM

 • Cevap Veren : 19 Şubat 2014 Çarşamba 13:59

  Merhaba, sorunuzu avmcengiz@hotmail.com adresine gönderirseniz avukat Mehmet Cengiz bey size yardımcı olacaktır...