yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

Ömer Bulut KDV iadesi süresiz düzenleme yapılmalı!

Ömer Bulut KDV iadesi süresiz düzenleme yapılmalı!
21 Eylül 2016 17:51 Yorum yaz Çıktı al
ÖNTU Yatırım Ortaklığı Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Bulut Kdv iadesiyle amaç üretimi arttırmaksa süresiz bir düzenleme yapılmalı.

KDV indiriminin emlak vergi değeri bin lira üzeri olan daireleri ve kentsel dönüşüm projelerini de kapsamasıyla soru işaretleri ortadan kalktı. KDV iade talebiyle ilgili sorun netleşti. Yüzde 1 ya da yüzde 8 fatura kesilen konutlarda yüzde 18’le mal girişi müteahhitlerin maliyetlerine yansıyordu. Şimdi müteahhitler aradaki yüzde 10’luk kdv farkı yeminli mali müşavir vasıtasıyla maliyeden talep edilebilecek.

Uygulamanın 31 Mart 2017’e kadar süre ile sınırlandırılması, projesi bitmeye yakın ve 7 aylık sürede elindeki projeleri bitirebilecek şirketler için yararlı olacak. Yeni bir projeye başlamış olan şirket 7 ayda projeyi bitiremeyeceği için uygulama üretimi arttıramayacak. Eğer buradaki amaç üretimi arttırmak, istihdam yaratmak, sektörü canlandırmak ve ekonomiye katkı sağlamaksa süre olmaksızın bir düzenleme yapılmalı. Yine de bu uygulama sektör için önemli bir adımdır.

Sizde bir yorum yazın
Kuzu SeaPearl Banner
Teknik Yapı Business
E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN