sinpaş
yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

ÖTV ve KDV indirimi sektörü hareketlendirdi!

ÖTV ve KDV indirimi sektörü hareketlendirdi!
11 Şubat 2017 11:47 Yorum yaz Çıktı al
Mobilya sektöründe devlet tarafından açıklanan ÖTV’nin sıfıra çekilmesi ve KDV’nin \%8’e düşürülmesiyle piyasalarda hareketli bir dönem başladı.

İndirim kararının sektörü yüzde 25-30 hareketlendireceğini beklediklerini ifade eden Loda Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Davut Karaçak; “KDV oranının düşmesi, hem kayıt dışı  faturasız satışları azaltacak hem  de iç piyasayı hareketlendirecek. Türk mobilya sektöründe, ithalatın 3 katı kadar ihracat yapılıyor. Mobilya sektörü olarak dünya üretim sıralamasında 17. sıradayız. Ancak, sektör desteklendiği takdirde dünyada ilk 5'te yer alabiliriz. Bu anlamda, devlet teşviki ile yapılan bu indirim oranlarının, kalıcı olması mobilya sektörü adına büyük bir motivasyon kaynağı olacaktır.” dedi.

 

KDV indiriminin kalıcı  olması ihracatı artırır...
Söz konusu indirimin özellikle yeni evlenecek çiftlere fırsat yarattığını dile getiren Davut Karaçak, “Bu indirimle beraber müşterilerimizden yoğun rağbet  görmeye başladık. 30 Nisan’a kadar mobilyalarını yenilemek isteyen ve düğün hazırlığında olan çiftlerimizi mağazalarımıza bekliyoruz” dedi.

Sizde bir yorum yazın
E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN