yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

Özyurtlar İnşaat’ın projelerinde neler oluyor?

Özyurtlar İnşaat’ın projelerinde neler oluyor?
06 Eylül 2016 15:25 Yorum yaz Çıktı al
Özyurtlar İnşaat’ın Esenyurt’ta geliştirdiği projelerde sorunlar bitmek bilmiyor. Vatandaşlar şikayetlerini internette dile getirseler de elle tutulur bir sonuç alamıyorlar.

Son yıllarda özellikle Esenyurt’ta geliştirdiği dev ölçekli projelerle adını duyuran Özyurtlar İnşaat’ın bu projelerindeki sorunlar vatandaşları adeta isyan ettiriyor. Kimi projede malzeme, kimisinde iskan ve tapu, kimisinde ise verilen sözlerin tutulmaması vatandaşı isyan noktasına getirdi.

 

“Malzemeler ikinci, üçüncü sınıf!”

Sorunlarını internet dünyasının şikayet platformu Sikayetvar.com’da dile getiren Özyurtlar İnşaat müşterilerinden Davut K., ismini belirtmediği bir Özyurtlar projesinde Ağustos 2016’da teslim aldığı dairesinin birçok eksiğinin olduğunu belirtiyor. Söz konusu projenin Özyurtlar İnşaat resmi internet sitesinde Eylül 2014 teslim görünmesine rağmen ancak Ağustos 2016’da teslim alabildiklerini belirten Davut K. Şikayetinde ''Aslında teslim almadık, teslim aldığımızı sandık. Çünkü ne doğalgaz, ne elektrik ne de su bağlama izni var. İşçilik sıfır. Ev Amerikan mutfak ama aspiratör çıkışı yok, karbon filtre ile kullanılabiliyor ki bütün koku salonda kalır. Klima koymak istiyoruz, koydurmuyorlar, yer de göstermiyorlar, yazın evin iç sıcaklığı 40-45 C görüyor herhalde. Kullanılan tüm malzemeler ikinci-üçüncü sınıf'' ifadelerini kullanıyor.

 

“N Tepe’nin iskanı ne zaman çıkacak?”

Özyurtlar İnşaat’ın Esenyurt’ta geliştirdiği bir başka proje olan N Tepe projesindeki iskan sorununu dile getiren Özlem I. İse projedeki iskan sorununun yıllardır çözülemediğinden yakınıyor. N Tepe projesindeki iskan sorununun tamamen Özyurtlar İnşaat’ın ilgisizliği nedeniyle çözülemediğini söyleyen Özlem I, şunları kaydediyor: ''İskan alamadıkları gibi iskanın neden alınamadığını da bir türlü çözemiyorlar. O kadar ki, yangın merdiveni ve havalandırma yapmayı bile akıl edememişler. Bu saatten sonra da yapılması imkansız olduğu için iskan alınması da muhtemelen imkansız''

 

Özyurtlar ne diyor?

Özyurtlar İnşaat ise Davut K.’nın mesajına yanıt verirken Özlem I.’nın şikayetine yanıt vermemeyi tercih etmiş görünüyor. Firma, verdiği kurumsal cevapta şu ifadelere yer vermiş:

‘‘Değerli Müşterimiz,

Öncelikle yaşamış olduğunuz aksaklıklardan ötürü üzgün olduğumuzu belirtmek isteriz.

Tüm projelerimiz birinci sınıf kalite malzemeler ile üretilmektedir.

Geri dönüşünüz için teşekkür ederiz. Konu satış sonrası departmanımıza ve site yönetimine aktarılmıştır.

Saygılarımızla.

Özyurtlar Şirketler Grubu Müşteri Hizmetleri

444 4 027’’

 

Bu ilk değil

Özyurtlar İnşaat ile ilgili bu durum maalesef ilk de değil. Firma birçok kez geç teslimat ve kalitesiz işçilik nedeniyle şikayetlere konu olmuştu. Özyurtlar ayrıca, bir dönem gayrimenkul sektörüne damgasını vurmuş olan Esenyurt imar krizinde de neredeyse iflasın eşiğine gelmiş, kendisini zor toparlamıştı.

Sizde bir yorum yazın
Kuzu SeaPearl Banner
Teknik Yapı Business
E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN