sinpaş
yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

Rönesans Piazza Maltepe 450 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu!

Rönesans Piazza Maltepe 450 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu!
07 Ekim 2016 12:20 Yorum yaz Çıktı al
Rönesans Gayrimenkul Yatırım tarafından Maltepe’de hayata geçirilen karma proje Rönesans Piazza Maltepe satışa sunuldu. Fiyatların 450 bin TL’den başladığı Rönesans Piazza Maltepe projesinin teslim tarihi olarak ise Ocak 2018 olarak öngörülüyor.

Dinçer BİLGENER
dincerbilgener@
emlaklobisi.com

Türkiye genelinde ve yurtdışında geliştirdiği birçok inşaat projesiyle bilinen Rönesans Holding iştiraki Rönesans Gayrimenkul Yatırım’ın geliştirdiği yeni karma proje Rönesans Piazza Maltepe, 7 Ekim 2016 Cuma günü Four Seasons Hotel’de gerçekleştirilen basın lansmanıyla satışa çıktı.

 

Dördüncü Piazza projesi Maltepe’ye

Toplantıda konuşan Rönesans Gayrimenkul Yatırım Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Özgümüş, projeye isim ararken hayli zorlandıklarını ifade ederek, “Birçok ismi firmalar ya tescil etmiş, ya da o isimlerle proje geliştirmişler. Biz de Anadolu’da üç ayrı AVM’mizde kullandığımız Piazza isminde karar kıldık. Piazza, İtalyanca’da ‘meydan’ anlamına geliyor. Zaten projemizin içinde de bir meydan planlıyoruz. Bu projeyle de Piazza markalı projelerimizin sayısı dörde çıkacak” dedi.

Son yıllarda Anadolu yakasında yapılan yatırımlar sayesinde bölgede oturan ve çalışan ciddi bir nüfus oluştuğuna dikkat çeken Özgümüş, “Metro ve Marmaray gibi ulaşım hatlarıyla erişimin de kolaylaştığı bölgede uluslararası firmalar genel merkezlerini Anadolu yakasına taşıyor. Daha önce gerçekleştirdiğimiz yatırımlarla Bosch ve Turkcell gibi markalar genel merkezlerini Küçükyalı’ya taşıdı. Rönesans Gayrimenkul Yatırım olarak Maltepe ve Küçükyalı projelerimizle bölgenin gelişmesine katkı sağlıyoruz” diye konuştu.

 

1,2 milyar Euro’luk yatırım geliyor!

Yakın gelecekte Rönesans’ın projelerinin hızla devam edeceğinin altını çizen Özgümüş, “Şu an İzmir, Antalya ve Bursa’da üzerinde çalıştığımız beş ayrı projemiz var. İzmir’dekilerden birinde inşaat başladı, diğerinde ise yakında başlayacak. Antalya ve Bursa’daki projelerimizin çalışmaları da devam ediyor. Antalya’da bir proje daha geliştirme ihtimalimiz var. Ayrıca İstanbul’da da uygun bölgeler için incelemelerimiz devam ediyor. Ancak bu saydığım 5 proje için toplam 1,2 milyar Euro’luk yatırım planımız var” ifadelerini kullandı

 

Piazza AVM’ye 16 milyon ziyaretçi!

Rönesans Piazza Maltepe’nin AVM etabının yıllık ziyaretçi sayısının 16 milyona varacağını öngördüklerini söyleyen Rönesans Gayrimenkul Yatırım Genel Müdürü Hasan Şimşek, “Rönesans Piazza Maltepe, ofis, konut ve alışveriş merkezinin olduğu karma bir proje. Şık yeme içme mekanlarından tanınmış moda markalarına kadar pek çok mağazayı bünyesinde bulunduracak Piazza, şehir yaşamının gözde mekanlarından biri olacak. Burayı tercih edenler, ihtiyacı olan her şeyi bir arada bulabilecek. Konut bölümünde yaşayanlar, ofis bloğunda çalışıp aynı yerden alışverişini yapma fırsatı bulacak. Dinamik bir yaşam stilini benimseyen herkesin tercihi olacak” dedi.

Projenin konumu itibariyle önemli bir noktada yükseldiğini söyleyen Şimşek, “Rönesans Piazza Maltepe projesinin ofis bölümünde yaklaşık 3 bin kişinin alışveriş merkezinde ise 1500 kişinin çalışacağını öngördüğümüzde 230 özel rezidanstan oluşan dairelerin yatırımcısı için karlı olacağı ve yüksek kira getirisi sağlayacağını söyleyebiliriz. Trafik sorununun sıkça gündeme geldiği İstanbul’da özellikle ulaşım aksında yer alan projelere yoğun ilgi oluyor. Metro hattı gibi yatırımlar ziyaretçilerin projeye olan tercihini olumlu etkilediği gibi konut ve ofis projelerinin değerinin artmasını sağlıyor. Rönesans Piazza Maltepe’de yer alan ofis bloğu da ana arterler üzerinde yer almasının yanı sıra Sabiha Gökçen havaalanına yakınlığı, yeni finans merkezi ve karayolu bağlantıları ile dikkat çekiyor” dedi.

 

Rönesans Piazza Maltepe teslim tarihi ne zaman?

Toplam 42 bin metrekarelik arsa alanında geliştirilen Rönesans Piazza Maltepe projesi, 320 milyon Euro’luk bir yatırım bedeline sahip. Adalar manzaralı 29 kattan oluşan 230 dairelik konut bloğu, 21 katlı ofis bloğu ve açık alanların yer aldığı alışveriş merkezinden oluşan Rönesans Piazza Maltepe projesinde, alanları 59 ila 135 metrekare arasında değişen 1+1 daireler, alanları 96 ila 157 metrekare arasında değişen 2+1 daireler, alanları 152 ila 214 metrekare arasında değişen 3+1 daireler bulunuyor. Projede konutların 2018 yılının Mart ayında teslim edilmesi planlanıyor.

 

Rönesans Piazza Maltepe ödeme seçenekleri

Rönesans Piazza Maltepe ödeme seçenekleri kapsamında, lansmana özel uygulanan kampanya kapsamında, 450 bin TL’den başlayan liste fiyatları üzerinden peşin alımlarda yüzde 12 indirim, teslime kadar şirket içi vadeli ödeme seçeneği ve yüzde 5’ten başlayan peşinatlarla konut sahibi olma gibi ayrıcalıklar sunuluyor.

 

İşte Rönesans Piazza Maltepe fiyatları!

Rönesans Piazza Maltepe projesinin lansmana özel özet fiyat listesi ise şöyle:

Daire tipi             Daire sayısı         Metrekare aralığı            Fiyat aralığı

1+1                        113                        59-135                    450 bin-655 bin TL

2+1                        99                           96-157                   641 bin-1 milyon 338 bin TL

3+1                        18                           152-214                  945 bin-1 milyon 570 bin TL

 

Rönesans Piazza Maltepe nerede?

İçerisinde yer alacak metro durağı bağlantısı ile ulaşım yönünden oldukça rahat bir imkan sunan Piazza;  Sabiha Gökçen Havaalanı’na 20 km, sahil yoluna 3 km mesafede. E5 ulaşım hattı üzerinde yer alan proje 2 bin 400 araçlık kapalı otoparkı ile ziyaretçilerine kolaylık sunuyor.

Sizde bir yorum yazın
E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN